• Krátkometrážní

Jméno (2012)

Francouzi jsou prostě mistři konverzačních komedií. První polovina filmu je naprosto skvělá, nemám co vytknout. Pak ale přichází řada hluchých míst, které celkový dojem trochu kazí. Snímku by slušela kratší stopáž a trochu méně dramatických scén. I tak jsem ale velmi spokojená, herecké výkony jsou parádní, nápad se jménem skvělý. P.S. Pokud neumíte francouzsky a máte film v originálním znění, nečekejte žádnou oddechovku - jako každá konverzační komedie je i Jméno na čtení titulků dost náročné. Zábava je ovšem zaručena. Pepito! :-)

Labyrint (2012)

Na české poměry překvapivě koukatelné, v celosvětovém měřítku to ovšem neobstojí. Dvě hvězdičky jsou za super využití možností Prahy a místy skvělou mysteriózní atmosféru. Snaha očividně byla, my ale na takovéhle věci nemáme ani herce (co si budeme nalhávat, Luciin výkon je prostě jalovej), ani režiséry, ani scénáristy. Bohužel.

Labyrint (2012) (TV film)

Překvapivě velmi dobrá filmová adaptace mého oblíbeného románu. Kate Mosse je vynikající současná spisovatelka, která mě svojí trilogií Languedoc opravdu okouzlila. Proto jsem si nemohla nechat tenhle film ujít. A jsem ráda, že se ještě dělají takhle kvalitní filmy podle knih. Na to, že se jedná o německý televizní film s omezeným rozpočtem je to totiž překvapivě působivé. Labyrinth zachycuje vše podstatné z knihy, nesnaží se v divákovi vzbudit falešné emoce a nic se v něm zbytečně nepřehrává. Prostě příběh dvou žen, které od sebe dělí řada století - přeberte si to, jak sami uznáte za vhodné. Až na ten zbytečně kýčovitý konec to byla skvělá podívaná a třech hodin strávených před obrazovkou rozhodně nelituju. Nejúžasnější bylo pro mě asi to, jak moc vystihl režisér moje vlastní představy o tom, jak vypadají jednotlivé postavy, scény a scenérie, které jsem si při čtení knihy vytvořila. Za mě velmi příjemných 70%. Vzkaz pro uživatele Acrobat: Jedním dechem říct, že Mosse nepůsobí dokonale, ale knihu jsi nečetl, to je opravdu výrok hodný kulturního znalce, na kterého si ve svém komentáři hraješ. Ach jo...

Láska všemi deseti (2012)

Na film jsem se podle traileru hodně těšila, hodnocení mě pak trochu znejistělo, ale nakonec jsem dostala snad i víc, než jsem čekala! Stokrát ohrané téma podané s takovou lehkostí a grácií, až mám pocit, že se vznáším na růžovém obláčku značky Populaire.Můžete namítat, že tohle už tady bylo tisíckrát... ale napadlo už někoho, co všechno se nechá vytlouct z tématu psací stroj v padesátých letech?! Dobové zasazení perfektní, volba herců nemá chybu, romantika zabalená do mnoha vrstev vtipů vás nenechá smíchy oddechnout. Všechna ta klišé, která vidíte u sportovních zápasů a utkání, promítnutá do soutěže v psaní na stroji, to byla prostě lahůdka! :-) Bravo!

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Neuvěřitelně vtipný bonus k animáku, který byl sám o sobě pro mě velkým překvapením. Ne, že by to bylo něco objevného či maximálně originálního, ale zpracování je opravdu kvalitní. Za moji maličkost 95%. :-)

Očista (2012)

Čtrnáct dní po zhlédnutí mi stále běhá mráz po zádech. A to jsem si říkala, jestli jsem s tím umístěním do Top 10 příliš nespěchala. Vůbec ne! Něco tak syrového, drsného, a přesto zcela uvěřitelného jsem ještě neviděla. Jokinenova Intimní past mě o jeho režisérských kvalitých zrovna nepřesvědčila, po tomhle se ale nemůžu dočkat, s čím na nás vyrukuje příště. Nepočítejte s tím, že si film pustíte jen jako kulisu k nějaké nudné domácí činnosti. Zcela vás totiž pohltí a nepustí ještě pěkně dlouho po tom, co dohrají závěrečné titulky. Vynikající herecké obsazení, skvělá hudba, dva příběhy plné bolesti, které mají mnoho společného, jedinečná režie. Film, po kterém je těžké vrátit se do reality - a ta už vlastně nikdy nebude stejná...

Profesionální lháři (2012) (seriál)

Sterilní a zoufale nevtipné. Dobrá kamera to nezachrání. Sprostá slova a rychlé dialogy přecpané moudrými slovy nejsou zárukou humoru ani kvalitní oddechové podívané.

Rebelka (2012)

O třídu lepší, než jsem původně čekala, ale ani tak to prostě na úplnou animovanou špičku nedosáhne... Merida je kouzelná, tři bráškové jsou rozkošní, skotský přízvuk tomu dodává ten správný šmrnc. Jenže příběh je prostě tuctový a šablonovitý a strašidelnější místa ve filmu prostě nefungují. Sečteno a podtrženo, krásné čtyři hvězdy. :-)

Slova (2012)

Dechberoucí podívaná, která vás nenechá odejít od obrazovky. Nádherně odvyprávěné příběhy, které se navzájem prolínají, snad jen Dennis Quaid mi úplně nesednul, a proto mě i trochu mrzel ten konec s ním. Stejně mě to ale neodradilo od pěti hvězdiček, protože film je jako celek opravdu silný a velmi originální. A jako bonbónek spousta záběrů na nádherné oči Bradleyho Coopera. ;-) Rozhodně doporučuju ke zhlédnutí!

Temné stíny (2012)

Na Temné stíny jsem se hrozně těšila, kvůli zdejšímu hodnocení jsem ale do kina šla s lehkými obavami. Naštěstí se nevyplnily. :-) mTim Burton mě opět nezklamal - ne že by to nemělo nějaké ty mouchy, ale já se celou dobu neskutečně bavila, nadchly mě kostýmy, prostředí i atmosféra, vtipné narážky na současnou i minulou kulturu a celkové zpracování upírského tématu, které se tak strašně moc liší od všeho, co nám dnešní konzuní Holywood servíruje (jak jen filmy typu Twilight nazvat - já bych věděl, ale to nemůžeme použít ;-)). Je to zkrátka pastva pro oči i uši. Abych pravdu řekla, pokud bych si měla vybrat z Burtonovy produkce za rok 2012, pak pro mně Temné stíny vedou, trošku mě zklamal spíš Frankenweenie. Doufám, že se nejedná o poslední spolupráci dua Burton-Depp, protože se jedná o snad nejúžasnější spojení režiséra a herce všech dob. 85%