• Krátkometrážní

Kluk na kole (2011)

No, přiznávám, že jsem od toho čekala trochu víc. Lehce mě zklamalo herecké obsazení, přišlo mi takové nemastné neslané, na druhou stranu jsem si u filmu opravdu odpočinula a zanechal ve mě příjemný pocit, takže proč ne. I takové filmy jsou občas potřeba. Jen řadit je do škatulky drama je pak opravdu přehnané.

Koupili jsme ZOO (2011)

Čekala jsem trochu více muziky, vyloženě zklamaná ale nejsem. Párkrát ukápla slzižka, párkrát jsem se od srdce zasmála, troška té romantiky, troška dramatu, nádherná zvířata a rozkošná Maggie, co víc si přát. :-) Matt Damon a Scarlett Johansson byli podle očekávání skvělí. Jen by to chtělo trošku dovypilovat, možná prokrátit scénář a dokonalý oddechový film by byl na světě. 70%

Manžel k pohledání (2011) (seriál)

Kvalit chůvy Fran to rozhodně nedosahuje a na příšerný hlas Fran Drescher jsem si opět musela nějakou dobu zvykat, ale jinak jsem se celkem slušně bavila. Tenhle seriál je rozhodně jedním z nejlepších sitcomů, které byly v posledních letech na téma gayů natočeny. 60%

Nadějné vyhlídky (2011) (seriál)

Chudák Dickens se musí obracet v hrobě. Na tomhle seriálu je totiž jediná krásná a povedená věc - úvodní titulky. (1) Velmi špatný výběr herců. Dospělý Pip působí jako latentní gay, dětská i dospělá Estella mají do oslnivé krasavice opravdu daleko, kovář Joe má přece vypadat jako prostý muž s dobrým srdcem, ne jako přitroublé prasátko ze střední třídy, a k slečně Havishamové se snad i bojím vyjádřit - Andersonová neumí hrát, její maska je přehnaná a nevěrohodná, celé to působí, že si spletla žánr a drží se role ledové královny z nějaké béčkové pohádky s honosnými kostými. Ano, kulisy jsou skvělé, hlavně dům sl. Havishamové se povedl, ale toť vše. (2) Ponurou atmosféru opravdu není vhodné zachovávat po celou dobu! Použité filtry sice jsou v některých scénách působivé, ale Dickens opravdu nenapsal dílo, které by po celou dobu bylo naplněné jen mlhou nad blaty či v Londýně. Když má někdo nadějné vyhlídky, svět tak nějak zrůžoví, a to je patrné i z knihy. Ze seriálu má ovšem celou dobu člověk pocit, že to skončí špatně, je to vlastně takový spoiler. Respektive byl by to spoiler, pokud by seriál končil stejně jako kniha. Jenže tvůrci se z toho po vzoru Hollywoodu rozhodli udělat takový menší happy end. (3) Na rozdíl od filmových adaptací velkých knih mají ty seriálové obrovský potenciál v tom, že nemusí docházet k přílišnému zplošťování a zjednodušování děje. Tady je to ovšem využito v takové míře, až je mi z toho do breku. Tolik vynechaných důležitých scén, tolik zbytečných scén přidaných. Je mi jasné, že ani do tohohle seriálu nebylo možné narvat vše, ale tohle bylo opravdu moc. Vztahy mezi postavami nebyly prokreslené, nebo byly dokonce zcela zrušené. Řada dickensových důležtiých zvratů byla sice zachována, ale bylo zcela změněno to, jak k nim dojde (např. odhalení toho, kdo jsou Estellini rodiče). Když si k tomu přidáme špatně vykreslené charaktery hlavních postav, je jasné, že už pomalu hovoříme o odpadu. (4) Dávám jednu hvězdičku za celkem povedený první díl, propadák jsou až zbylé dva díly, a další hvězdičku za místy perfektní atmosféru a kulisy a za perfektně zahraného Magwitche. Víc opravdu nemohu. P.S. Ještě si neodpustím malou doušku pro uživatele ondrula: Jedním dechem říct, že se zajímáš o Dickensův život a že tě překvapilo, že hlavní postavou je tu opět sirotek, to je mírně řečeno na pováženou. A označit dokonale propracovaná velká díla 19. století, která jsou schopna pojmout lidských život v celé jeho šíři a zachytit obrovské a ironické zvraty, k nimž v našich životech dochází, za kraviny a debilní zápletky, to je opravdu známka vysoké vzdělanosti.

Nedotknutelní (2011)

A pak že se už netočí inteligentní komedie! Nedotknutelní jsou vším, co jsem doposud v novodobých komediích hledala. Trošku jsem se obávala, aby to nebylo příliš sentimentální, ale opak byl pravdou - film si s tématem paraplegie nebere servítky, přesto působí úžasně citlivě. Nepamatuji si, kdy jsem se naposledy u nějakého filmu takhle popadala za břicho, a snad nikdy mě nějaká komedie nepřinutila uvažovat o tom, který film z mé TOP 10 jí uvolní místo. Jedná se zkrátka o filmový skvost s vynikajícími hlavními herci, skvělou hudbou a hlavně nezapomenutelnými vtipy, nad kterými se pochechtávám ještě teď. A rozhodně jsem ho neviděla poprvé a naposled. S P O I L E R ! ! ! Víš, kde najdeš paraplegika? Tam, kdes ho nechal! :-D

Nešika (2011) (seriál)

Prvních pár dílů vypadalo hodně slušně a donutilo mě dát čtyři hvězdičky. Jenže pak se seriál začne propadat do nudné šedi klasických teenagerovských seriálů a z oddechové komedie je tu rázem sága o těžce životem zkoušených středoškolácích, kteří se navzájem šikanují, ukazují veřejně nepatřičné části těla, milují se a hned zase nenávidí, jsou neustále ztrapňováni svými rodiči... a sladkobolně u toho všeho vzdychají. Vnitřní monology hlavní hrdinky jsou v druhé sérii už natolik trapné, že se mi až nechce věřit, že dávám celé tři hvězdy.

Neznámý (2011)

Herecké obsazení a celkové zpracování je spíš na tři hvězdičky, ale ta originální zápletka si zaslouží jednu navíc. Celou dobu jsem usilovně přemýšlela, jak z toho sakra chtějí tvůrci vybruslit, ale tohle by mě vážně nenapadlo. Pokud máte chuť na mysteriózní thriller, s Unknown rozhodně nešlápnete vedle.

Original Black Swan, The (2011) odpad!

??? Komické mi to nepřišlo ani jednou, trapné a zbytečné celou dobu, tak, že se vlastně ještě teď pocitem trapnosti červenám.

Páteční večeře (2011) (seriál)

Nevím, britský humor současných seriálů mi prostě nesedne. Spousta vulgarismů, fekální humor, nechutnosti... To opravdu není nic pro mě. Ano, některé scény byly opravdu vtipné, ale nějak nedokázaly vyvážit ten zbytek odporností. Je to zbytečné, není to zábavné (pokud tedy nejste šestnáctiletý teenager) a celkově to velmi sráží dojem z jinak zajímavého nápadu na seriál. Obdobně jako u seriálu The Inbetweeners, kde také hrají Simon Bird a James Buckley, zkrátka nemůžu dát víc než tři hvězdičky...

Rango (2011)

Nejnudnější animák, který jsem kdy viděla. Myslela jsem si, že v animované podobě zvládnu jakýkoliv žánr, ale očividně ne. Nesnáším western, a to i ten kreslený. Animace je na rok 2011 opravdu hodně špatná, postavy, které mají vypadat odpudivě, se prostě nedají udělat jen tak, že poskládáme jednotlivé ohavné části těla k sobě. Zasmála jsem asi dvakrát, jinak jsem se celou dobu nehorázně nudila. Tohle má být film určený pro starší věkovou kategorii než tu do 10 let, ale zpracování tomu neodpovídá. Výsledek? Vážně nevím, pro koho je to určené. Příběh veškerý žádný, nepovedená animace, nezajímavé dialogy... 40% s odřenýma ušima!