Pojedeme k moři (2014)

Skutočne kvalitne odvedená práca. Mádl ma neuveriteľne prekvapil. Ponúkol mi všetko čo som očakávala. Film ma rozosmial, aj rozplakal, miestami šokovane zarazil ale i prekvapil. Klobúk dole. Chlapec má asi naozaj veľký talent. A ani k tomu nepotreboval školu. Herci takisto na jedničku. Nemám nič, čo by som tomuto filmu vytkla. Celkom nič.

Bezpečný přístav (2013)

Veľmi príjemný. Milujem filmy z prostredia amerického vidieka. Všetci sú ako jedna veľká rodina, do toho hrá skvelá "western muzika". A tu sa prisťahuje jedná sympatická blondínka a hneď popletie hlavu, jednému fakt príťažlivému vdovcovi, ktorý má taký milý typický americký obchodík so všetkým. A zožrala som to všetkým aj s navijákom. Na oddych úplne ideálny film. To človek absolútne vypne mozog, nemusí nad ničím rozmýšľať, a len sa vnorí na dve hodinky do jednoduchého romantického príbehu, kdesi ďaleko..... Len ten návrat do reality po odoznení záverečných titulkov je o to horší.

Stalker (1979)

Nepochopila som, ale nevadí. Každopádne to bolo pozerateľné, nenudilo aj napriek nekonečnej stopáži. Film by si odo mňa zaslúžil aj vyššie hodnotenie, už len preto, že ma usadil na tri hodiny bez toho aby som sa pozrela na hodinky, ako dlho to ešte pôjde. Fakt ma bavil, ale na druhej strane nemôžem pridať ešte jednu hviezdu, lebo vlastne neviem o čom ten film bol. Nepochopiteľné...že? Treba vidieť a pochopíte. A možno ani nie.

Zrcadlo (1975)

Dosiahla som rekord. Pozrieť si film na tri krát a aj to popri ňom asi 5 krát zaspať, a nakoniec ho aj tak od veľkej nudy nedopozerať, to sa mi ešte nestalo. Ale hudba bola dobra, fasa sa pri nej driemalo.

Nejvyšší nabídka (2013)

Keby si staručký neskúsený Geoffrey, nechal poradiť od svojho ostrieľanejšieho a skúsenejšieho kámoša Donalda, nemuselo to tak dopadnúť. Tak vidíš starouši, dobre ti povedal. "Tak jako v umění i v lásce se dělají padelky." Skutočne vynikajúci film. Jednoducho povedané, za všetkým hľadaj ženu.

Růžoví plameňáci (1972)

Toto čo...... čo to sakra bolo???? Hodnotenie zatiaľ odkladám na dobu neurčitú. To treba najskôr rozdýchať. Ako, mala som čo robiť aby som to dopozerala do konca, ale v podstate som to chcela dopozerať. Naozaj ojedinelý zjav. Sodoma Gomora, Sodoma Gomora........

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Pesimistické, málo vtipné. Veľmi silený humor. Toš, Bohušovi chýbala taká tá bezprostrednosť. Ako bolo povedané: "už sme starí Karle"

Ona (2013)

Majstrovské dielo. Ja len dúfam, že náš svet k dačomu podobnému nedospeje. Po dopozeraní tohoto filmu som mala chuť dakoho reálneho a hmotného objať a byť rada za to čo mám.

Justin: Jak se stát rytířem (2013)

Bežný, priemerný, ničím výnimočný animák. Ničím Vás síce neohúri, neprekvapí, ale ani neurazí, ani príliš neunudí. Pár vydarených scén sa síce objavilo, ale od smiechu som sa teda neváľala. Určený predovšetkým pre deti, tak som ani nemala dôvod očakávať niečo viac.

Enderova hra (2013)

Veľmi dlho som rozmýšľala nad hodnotením. Bolo to hlúpe, miestami nelogické. Ved uznajte, nechať decká vo výcviku, aby mohli bojovať vo vesmíre proti termitom. A malý deväť ročný sopliak svojim rozumom, nadpriemernou inteligenciou a až neuveriteľnou šikovnosťou dokázal to, čo sa za celé roky nepodarilo ani chudákovi Bruceovi Willisovi, schwarzi sa môže schovať, ako aj všetky ostatné dôchodcovské hviezdy. Už len ten šialený nápad stojí za tu hviezdu naviac.