AndreyCSFD

Česko
Andrea

1 2 3 4 následující >>
    • 31.3.2011  17:34

S tímhle filmem je to těžké - jde sice o ojedinělé dílo české kinematografie, které je chválihodnou poctou pilotům RAF a hořkým konstatováním jak se jim svět odvděčil, ale film sám o sobě zůstal pouze na polovině cesty k cílům, které si vytyčil. Jan Svěrák měl zálusk na Oscara a z filmu to přímo prýští. Udělal ale pár chyb - scény typické pro US produkci nevhodně doplnil scénami se svým typickým laskavým režisérským pohledem a okatým citovým vydíráním, což filmu tohoto typu vůbec neprospělo a neustálé srovnávání s Pearl Harborem taky ne. Ano Bay měl větší rozpočet, ale ono to není je o penězích, že. Zatímco Bay tradičně obsadil odpovídající tvářičky, castingový přešlap v podobě Kryštofa Hádka se jen tak nevidí - tenhle cumlík nemá snad řidičák ani na babetu a válečného pilota mu prostě nevěřím. Ondra Vetchý také není heartbreaker, kterému by dívky padaly bez dechu k nohám. V Tmavomodrém světě je proto těžké vytvořit si k neuvěřitelným postavám nějaký vztah. Vizuálně vyhrává na celé čáře Bay a i v silných momentech je Bay sběhlejší, navíc si umí vypomoci skvělou hudbou. Svěrák neustále dbá na jakousi uhlazenost a líbivost, a to dělá film emočně plochým. Ale dost kritiky, v rámci české kinematografie na mě Jan Svěrák docela zapůsobil.

• 18.3.2011  16:57
    Nutné k přežití (TV pořad) (2006)

Mám obrovské dilema - pokud je tenhle pořad čistě pro pobavení tak je to za pět hvězdiček, pokud je to myšleno jako dobré rady tak je to za jednu, a to za kameru. Pan Bear dává skutečně zábavné rady, jak co nejrychleji přijít k úrazu nebo aspon k žaludečním problémům. Jinak si nedovedu představit, proč brodí hnusnou bažinu, když jde obejít anebo proč provokuje zbytečně zvířata nebo leze do nitra skalních masivů. Třešinkou na dortu je jeho akční běh po ,,nebezpečných" lesích, které si nezadají s lesy v Podřipsku, kde bez jakékoli průpravy řádí děcka na letních táborech. Požírání nechutností taky nechápu, člověk bez jídla nějakou dobu vydrží (zeptejte se modelek) a jím doporučovaná strava člověka spíše vyřadí ze hry. K mým oblíbeným dílům patří ten z lesů Alabamy, kde chytá v lese malé sele (které označuje jako prase). Prasátko je evidentně pod vlivem omamné látky, aby je mohl machr Bear lépe chytit a následně upéct na ohni rozdělaném uprostřed lesa, který byl plný spadaného suchého listí! Opravdový znalec přírody. A tak po zralém uvážení dávám průměr - vlastně se u toho vždycky dobře pobavím.

• 18.3.2011  16:34
    Divoký měsíc (TV seriál) (2000)

Už titulní písen Luna Salváje je prvotřídní odpad a to co následuje potom není o nic lepší. Viděno 5 minut a stačí, nikdy více.

• 18.3.2011  16:31
    Divoký anděl (TV seriál) (1998)

Jednu hvězdičku za ty úvodní titulky.

• 17.3.2011  18:06

George Lucas neustále omílal, že epizody I-III musel natočit později, nebot technika nebyla před lety na takové úrovni. Po zhédnutí tohoto skvostu si říkám, že nemusel ani čekat. Dějová linka by byla fajn, protože co by mohlo být zajímavější než zrození největšího padoucha SW? Georg však tenhle námět nezvládl rozvinout do celovečerního snímku. To bylo patrné ve chvíli, kdy se na plátně objevil Jar Jar. Od té chvíle bylo vymalováno - SW už nebudou jako dřív. A co teprve přeslazený užvatlaný hošík bez špetky hereckého talentu a Natalie Portman zmalovaná latexem a v hadrech jako od nějakého talibanského návrháře. Čekání na okamžik, kdy se ozve vžum a začne řežba bylo nekonečné. A když přišlo, George to vždycky nějak rychle utnul. Zato nekonečné závody kluzáků jsme si ,,vychutnali". Hlavní problém filmu spatřuji v tom, že scénář a režie sklouzává od naprosté infantilnosti k politickým kecům popř. ke scénám, které by děti vidět neměly. Nic mezi tím. Lehkost a civilnost SW vystřídala nabuřelost. Dvě hvězdičky za tatíkovského mentora Liama Neesona a učedníka Ewana McGregora a za vizuální stránku snímku.

• 17.3.2011  17:41

Tak tohle bylo hodně špatné. Neskutečná splácanina s neúnosnou stopáží, kdy je vám při závěrečné řežbě jedno jak to dopadne, hlavně aby to už skončilo. Gore Verbinski ztratil veškerou soudnost a režijní lehkost, se kterou zvládl jedničku. Film byl nacpaný akcí, vysokorozpočtovou výpravou a něčím, čemuž asi tvůrci říkají humor. Johny Depp běhá po plátně jako psychopat a celý vtip s dvojníky a burákem mi zůstal utajen stejně jako smysl zapíchnutí Jamese Norringtona a fakt, že se v podstatě nechal. Takových nelogičností je ve filmu víc. Ano, blockbuster bývá nelogický, ale nesmí urážet IQ diváka. Dějová linka, kdy Will zachranuje svého tatíka je absolutně připitomělá - režisér nám neosvětlil, proč Will tak usiluje o záchranu svého otce, kterého pomalu ani nezná a navíc za situace, kdy je tatík evidentně rozumem v jiné dimenzi a o záchranu ani extra nestojí. Chow s Naomi jsou jenom zbytečnou vsuvkou, Keira veškeré hraní omezila jen na neohrožený kukuč a Geoffrey Rush si dělá vyloženě srandu a chapadla Billa Nighyho se vyčerpala ve dvojce. Škoda, že to tak dopadlo - z nablýskané jízdy, kterou byla jednička, se stala ucmuchtanina, ve které chtěl režisér za každou cenu překvapit (čekali jste happyend, he?) Každý žánr - a především disneyovka - má ale šablonu, která by se měla víceméně respektovat, Gore zaexperimentoval a nevyšlo mu to.

• 16.3.2011  21:18

Pro roli mamčina mazánka nemohla být lepší volba než Jon Heder - looserovsky působící hošík, který holduje geekovským zálibám by zapadl do Sheldonovy party jedna dvě. Příběh je sice prezentován jako komedie, ale v podstatě je to fikaně skryté drama o dospívání a osamostatnění se, čemuž nikdo neuteče. Ve filmu je spousta okamžiků, u který se jedna skupina diváků směje a druhá soucítí s Jeffreyem. Aby film opravdu nesklouzl k dramatu, vybaví scénář hrdinu milou průvodkyní do světa dospělých, která těžký úkol i přes pár zakopnutí zvládne.

• 16.3.2011  21:02
    Divoké pivo (1995)

Neuvěřitelné, jak něco tak ubohého mohlo vzniknout. Filmaři se po revoluci asi zcvokli, najednou nebyla cenzura a oni nevěděli co točit dřív - jestli sprosté komedie nebo nahotu. Tak natočili mixáž obého a dopadlo to bídně. Zlaté socialistické komedie.

• 16.3.2011  20:54
    Světla pasáže (TV seriál) (2007)

Tak, Nova vyplodila další seriál ze života, tentokrát právníků. Nevím, jestli mi to uniklo, ale scény ze soudní síně a brilantní závěrečné řeči se prostě nekonaly, což v seriálu o advokátech považuju přinejmenším za podivné. Seriál si vystačí s minimem lokací a s minimem herců, přičemž právničina je velmi společenské povolání. Slečna koncipientka se chová jako naprostá káča, v prvních dílech neustále běhá za nějakým kleptomanem a naprosto s klidem prohlásí, jak dostala zkoušku z obchodního práva. Mladý koncipient je tak natuplý, že by ho snad vyrazili i z Plzenských práv. Pan Trnavský (Gemini jej příznačně nazval pan 513/1991) se ohání paušálem a obchodem až z něho přímo tryská, že nemá ani šajn o čem mluví a Monika Hilmerová hazí jen útrpné obličeje. Celá lovestory je násilně vykonstruovaná a absolutně neuvěřitelná asi tak jako společná kancelář advokáta specializujícího se na obchod a lidumilky se zálibou v rodinném právu. Vedlejší linka Kuklové a Dvořáka není ale o nic uvěřitelnější. Seriál by měli zkouknout zájemci o právničinu s poučením, že přesně takhle to není. Jediný, kdo mi tam sedí a co je ze života, je slečna sekretářka, která prozíravě balí advokáty.

• 16.3.2011  20:27
    Hannah Montana (TV seriál) (2006)

Není fér házet Hanku hned do odpadu. Dětem se to líbí, a proto se na ni musíme dívat dětským pohledem - Hančin svět je plný barev, sama Hanka je milá, úspěšná, oblíbená, bohatá, má milujícího tatínka a plno hadříků a navíc je úspěšná zpěvačka - prostě tenhle seriál ztělesnuje sen každé malé holčičky. Dospělým pohledem Hanku hodnotím jako lízátko -prva sladké a potom koušete ten umělý špalek a až ho vyhodíte, máte v puse jen tu umělou pachut. Seriál má sice mírně vzestupnou tendenci a najdete v něm i pár povedených hlášek především od papa Cyruse, ale pořád se nedostává z podprůměrnosti. Haně ovšem nejde upřít jednu podstatnou věc - učí děti, především děvčata, starat se o sebe, a to se taky počítá a dost. Takže stokrát raději Hanku než Kotka s Mádlem.

• 16.3.2011  20:07
    H2O: Stačí přidat vodu (TV seriál) (2006)

Ono to není tak blbé, jak by se mohlo ze zdejšího hodnocení zdát. Neoddiskutovatelným pozitivem je, že seriál se vyhýbá rádobyvtipným hláškám, děvčata nejsou afektovaná a herci nepomrkávají spiklenecky na kameru a odmyslíte-li si ty ploutve a triky, jedná se o pěkný seriál pro děti, který je milou sondou do života tří holek z přímořského městečka. Seriál má vzestupnou tendenci - od dílů vyloženě pro mrnata seriál rostl postupně s diváky a našel si svoje místo a díly, kde hlavní protagonistky řeší milostné problémya školu jsou mnohem reálnější a uvěřitelnější než milostné patálie mládežníků z Beverly Hills. Navíc si přičtěte atraktivní prostředí přístavu, slušivé oblečky hereckého ansáblu a civilní atmosféru seriálu a hned máte docela slušnou zábavu na půl hodinky.

• 16.3.2011  19:50
    Želary (2003)

Ano, jedná se o mimořádný filmový počin v místní kinematografii s rozmáchlou výpravou a tím nejlepším hereckým obsazením, které bylo možné sehnat, ale i přes silný námět tomu filmu něco chybí. Kvalitě snímku také nepřidá dlouhá stopáž a v některých momentech je více než patrné, že střihač měl mít volnější ruku. Paradoxně však ve filmu postrádám scénu nebo aspon náznak, proč se Eliška náhle tak hluboce zamiluje do Jozy, který se jí (eufeministicky řečeno) moc nezamlouvá.

• 16.3.2011  19:32

Jeden z nejlepších filmů pana Vorlíčka, ve kterém předvedl, že i film určený pro děti a omladinu je nutné dělat s péčí. Skvělá kamera, prvotřídní časování, které vhodně podtrhuje soundtrack (závěrečná jízda na policejních motorkách) a samozřejmě perfektní Mulínkovy triky. které jsou do filmu umístěny velmi pečlivě, tak že na sebe nestrhávají prvoplánovitě pozornost, čímž filmový příběh nenarušují a přitom si řeknete waw. Herci, kterým kraluje extravagantní Petra Černocká, jsou naprosto tipově přesní a nechybí ani Vorlíčkova tradiční postava školní uklízečky. Genialita snímku je v tom, že i dnes po čtyřiceti letech funguje a pobaví i dnešní děti.

• 16.3.2011  19:10

,,Bang! Bang! Vzdejte se ubozí pozemštané! Jsem zvědavá, jak mi přehraješ tohle, Osvalde." pravila paní Maciuchová a bylo to stokrát vtipnější než celá palneta Yo. Skvělý film pro děti, který je opravdu o dětech.

• 11.3.2011  22:24

Jeden z nejlepších Zemeckisových nápadů bylo natočit pokračování BTTF. Všechno podstatné už bylo uvedeno v komentáři u BTTF I, kterou dvojka úžasně doplnila o nové nápady, kterým vévodí honička na antigravitačním skateboardu (o ano, už se blíží doba, kdy je Mattel začne prodávat :-)).

• 11.3.2011  22:14

Vtipné, chytré a i po x zhlédnutích neskutečně zábavné. Jeden z mých prvních US filmů viděných po revoluci. Bylo to jako z jiné planety, tak odlišné od toho co se točilo tehdy (ehm i dnes) u nás. I po letech ten film neztrácí na kvalitě - výborný scénář, skvělé obsazení, kterému vévodí frajer M.J. Fox a správně trhlý Chriss Lloyd. Navíc ty technické vychytávky, DeLorean a soundtrack vybraný s tou největší péčí. Navíc po letech v něm vidím i to, že Zemeckisovi se Spielbergem nešlo jen o to natočit popcornovou zábavu. U všech Skotů, tenhle film by měl být zapsaný ve filmových dějinách zlatým písmem.

• 11.3.2011  21:55
    Kill Bill 2 (2004)

Po rozpačité jedničce, kde chtěl být pan režisér očividně za vizuálního režiséra pro fajnšmekry, se Tarantino vrací ke svým tradičním způsobům, a to rozhovorům zdánlivě o ničem a přitom o všem. Zatímco v jeničce se to opulentními řežbami jenom hemžilo (vrcholem byla samozřejmě bitka s O-ren) a nikdo toho moc nenamluvil, ve dvojce je to přesně naopak. A právě tady se ukazuje, jak Tarantino umí - znamenitě ztvárněný karatekidovský výcvik u mistra Pai-Meie, vyřízení Budda, bitka s Elle a samozřejmě (absolutně nečekaný způsob) likvidace Billa. Uma tady představila zcela nový typ filmové hrdinky a zvládla to na výbornou.

• 11.3.2011  21:35

Nejtemnější část Star Wars a taky nejlepší! Prostě jízda, kdy je vám Lucasův vesmír servírovaný s takovou samozřejmostí, že chvílemi zapomínáte na to, že sledujete sci-fi. Děj je úžasně našlapaný a ani chvilku se nenudíte. Po Nové naději, která byla spíš takovým úvodem, kde byly vztahy mezi postavami nekomplikované a dobro se zlem bylo jasně vymezené, přišlo Impérium a obrátilo všechno o 180°. A právě zde zazněla nejslavnější věta z celých Star Wars :-)

• 11.3.2011  21:09

Milá, vtipná a svižná komedie, kterou nezkazil ani dabing (geniální překlad písniček - Láska to je bol, teskná písen v moll). Štavnatá Cameron Diaz a sympatický looser Ben Stiller jsou ideální volbou. Farellyovi mají zkrátka talent dělat si legraci z postižených, looserů, důchoců a přitom to není nevkusné nebo trapné. Současně ocenuju, že se nebojí poukázat na skutečnost, že i tito lidé mají špatné vlastnosti. Etuda Matta Dillona s pejskem Puffym a výslech Bena Stillera dělají z tohoto filmu klenot mezi moderními komediemi.

• 9.3.2011  21:08
    Pojišťovna štěstí (TV seriál) (2004)

propagační obrázek výše hovoří za vše.

• 5.3.2011  21:14
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Nevím jestli mám napsat, že se jedná o odstrašující příklad toho, že filmový materiál je jako papír, který snese všechno anebo že se jedná o chytrý způsob jak naučit český národ kombinatoriku, protože to střídání partnerů je opravdu mazec. Naprostá absence soudnosti při psaní scénáře, nesympatiční přehrávající nebo nehrající herci, špatné časování, špatná dramaturgie, atd. Na Nov by se měli opravdu zamyslet.

• 4.3.2011  22:10

Old school krimi detektivka, která místy paroduje sebe sama. Filmem provází přituplý zlodějíček Harry v podání RDJ, který roli neurotického a věčně vyjukaného Harryho zvládl na výbornou. Zdatně mu sekundují buzík Val Kilmer a padlý anděl Michelle Monagan. Ve filmu je plno dobrých nápadů a hlášek (nejednou si vzpomenete na Quentina Tarantina), které mohly být kultovní, ale nestalo se tak. Částečně jednak proto, že film měl tak malou popagaci, že světovými kiny více méně vyšuměl (ČR se pro jistotu vyhnul úplně) a částečně také vinou tvůrců, kdy se báli dotáhnout některé nápady do konce - možná z obavy, aby film nepůsobil příliš tarantinovsky.

• 4.3.2011  16:55
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Jednoduše úžasné, úžasně jednoduché. Konečně seriál, který neuráží dětskou inteligenci a co víc - nehustí do dětí morálku. Někomu se sice může zdát tenhle seriál jako rychle spíchnutý večerníček, ke kterému se autoři neobtěžovali ani namluvit komentář. Pro mě je to skvělá ukázka toho, na jak malém prostoru lze vytvořit ucelený příběh se spoustou zajímavých figurek a že když máte skvělý scénář obejdete se i bez vtipných replik. Seriál je sice primárně vytvořený pro děti, tvůrci ale nezapomněli ani na dospělejší diváky a občas ze seriálu vykoukne i nějaký vtípek vyloženě pro ně.

• 4.3.2011  16:36
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Jedním slovem geniální. Tenhle pořad má ,,drajv", perfektní časování, skvělé tvůrce a hlavně auta. Když projede nablýskaný Aston nebo Lambo zvlněnou anglickou krajinkou v západu slunce, tak musí být nadšený i zarputilý odpůrce motorismu. Navíc skvělí moderátoři se svérázným smyslem pro humor, kterým není nic svaté. A kamera chvílemi jako z filmů Michaela Baye. Tohle prostě nejde nemít rád.

• 4.3.2011  15:47
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Upřímně nechápu všeobecné nadšení kolem tohoto seriálu. Ano, námět je zajímavý, herci typově přesní, ale scénáristé chvílemi neví, co s postavami dál dělat, a to si tu bandu geekovských individuí sami vytvořili. S narustajícím počtem epizod je to čím dál víc patrnější - mnoho scének není dotažených, z Sheldona, který je guru TBBT, se stává jakási karikatura sebe sama a co mrzí nejvíc je minimálně využitý potenciál ostatních postav (Raj, Howard). Když vyprchalo moje prvotní nadšení z originálního námětu, vidím jen jak herci vběhnou na scénu a odhrkají repliky podle scénáře a i když se snaží, právě slabý scénář jim podkopává nohy. Přesto hodnotím za 4, protože v dnešní době sitcomového půstu je TBBT jedním z nejlepších a podařené hlášky opravdu stojí za to.

• 2.3.2011  22:56

Smart guys are cool. Tak tohle platí pro celý film, který vás přinutí fandit zlodějům. Skvěle obsazena krimi-komedie v čele s charismatickým Georgem Clooneym. Přes pomalejší začátek, kde se postupně představují jednotliví členové jedenáctky, se film rozjede a frčí jako nablýskané Ferrari, Zlodějům pod vedením Dannyho Oceana nejde nefandit a brzo zjistíte, že pořádná zlodějina je pěkná dřina a že být bohatý je moc fajn. V centru pozornosti je vedle Clooneyeho i Brad Pitt , který si roli věčně nacpávajícího se kamaráda skvěle užívá. Ostatní postavy jsou sice krapet upozaděny na úkor dvou hlavních hvězd a po skončení filmu nebudete schopni říct ani jak se jmenovali, ale důležité je, že jako tým fungují skvěle a jednotliví členové se úžasně doplnují. Nutno říct, že Andy Garcia byl jako Terri Benedict solidním protihráčem. Škoda jen, že Julia Roberts má ve filmu čistě dekorační účel.

• 2.3.2011  22:05

Můj první film Stevena Spielberga, který zapříčinil moji zálibu ve sci-fi. Spielberg musí být génius nebo emzák, protože natočit film, který byl v té době revoluční ve vnímání mimozemského života a udělat z něho kasovní trhák, to se jen tak někomu nepodaří. Skvěle budovaná atmosféra, kdy ani pět minut před koncem nevíte, jak to všechno dopadne, je působivá ještě dnes a co víc tenhle film stále ještě nevyvolává ten nostalgicky připitomělý úsměv nad tím, co se nám kdysi líbilo.

• 2.3.2011  21:39

Po dlouhé době animák, který není nacpaný popkulturními odkazy a hláškujícími zvířátky či přehnaným moralizováním. Příjemným osvěžením je i animace, která není tak přehnaně líbivá a naleštěná jako u Pixaru. Příběh je prostý, ale díky chytře napsanému scénáři nenudí ani minutu. A navíc pasáž, kdy Škyták sveze Astrid poprvé na drakovi za doprovodu hudby Johna Powella je milionkrát dokonalejší než obdobná scéna letohrátek z Pearl Harboru, kde spolu skotačili Josh Harnett s Kate Beckinsale, a to je Bay zatraceně dobrý vizuální režisér.

• 2.3.2011  21:12

Ukázkový příklad toho, jak má vypadat moderní pohádkový příběh - překrásná výprava, perfektní obsazení a výborný soundtrack. Schválně nepíšu pohádka, protože humor a zlo zde balancují na samé hranici pohádkovosti a mnohdy ji i mírně překročí. Postavy jsou obsazeny sympatickými a typově přesnými herci a mezi ústřední dvojicí to nejiskří ba přímo září. Nadmíru povedené jsou i vizuální a hudební prolínací přechody. Adaptace knihy Neila Gaimana zkrátka nemohla dopadnout lépe a všechna čest Neilovi, že pochopil, že plátno není papír (narozdíl od J.K. Rowlingové) a že přistoupil na určité změny, které příběhu jenom prospěly.

1 2 3 4 následující >>