Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Často se při hodnocení i v komentářích nechávám unést utkvělou představou a demagogií tvůrců daného díla. Demagogií nad uhozeným patriotismem a vyhrocené historické fabulaci. A většinou se to týká Amíků. Britské ostrovy můžou čerpat z poměrně hlubší a komplikovanější historické linky. Peaky Blinders se toho chytli a předvádějí, kam jsou schopni zajít. Vyhrocená pseudohistorická fraška, která se valí ve špíně povadlé britské galerky, na dně periférií Birminghamu, často evokuje Ripper Streats. Neschopnost jít svou vlastní cestou a seriálová rozplizlost a víc keců, než skutků, mě ze začátku trošku odradila. Na druhou stranu, má to skvělé obsazení, kostýmy i výpravu, nemluvě o střihu a kameře. Místy se zapomínám soustředit na to co vlastně sleduju, protože spousta věcí mi přijde jakoby navíc. Škoda být to třídílné na každou sérii, má mě to hned. A za možná i za plnou.

Želvy Ninja (2012) (seriál)

Jsou zpátky.... jupí, ale má to nějakej smysl, že se neustále modernizuje jeden a ten samý motiv? 80' seriál a následná 90' TMNT mánie má své neměnná pravidla. Michalangelo poslouchá muziku z Walkmana, né z mp3 a vše odehrává v ninja poselství. A to mi přijde, že nové verze prostě nerespektují... modernizace, zkrátka nesedí všemu. Kdyby Želváci byli čtyřicátnící, kteří jsou mentory a učiteli, nějakým mladým novým mutantům, byl bych nadšen. Takhle je to blbost.

Mizera (2014) (seriál)

Je to mizera. Celkem mě mrzí, že už se všichni omrzeli těch Moodyů, Housů a všech těch mizerů.....Protože Kinnearův zmrdupán je vážně bolesti hodnej a vážně by si zasloužil větší pozornost. Mě by totiž víc dílů, tohohle duševního mrzáka nevadilo.

Černá listina (2013) (seriál)

Každá úspěšná akce vyvolá přiměřenou reakci. Né kecám, když je něco úspěšné vyvolá to především nepřiměřenou reakci. V případě Blacklisted, ať je provedení kdovíjaké, se musím lehce otřást, jak se tento tajemně špionážní krimi seriál, lehce otírá o průkopníka v podobě Person of Interest. Na druhou stranu, přežijete 5,6 dílu a už Vás Spaderova linka má. Jednorázové epizodní motivy jsou většinou prvoplánově brutální a násilně přehnané (i takovej je ten náš krásnej svět). Ale jakmile se na scéně objeví nasranej "Red", je to o stupeň zábavnější a zajímavější. Ale krutej počet dílů, snad fungoval před deseti lety..... dneska už mě nikdo jen tak nedonutí čumět na s 40+ seriál celej den v kuse, abych viděl jednu sérii.

Flashpoint (2008) (seriál)

To co mě na kanadském seriálu o elitní zásahové jednotce bavilo, způsob vyprávění příběhů a nejednoznačnost dobra a zla, se v půlce 1. řady stává strašnou nudou a bídou. Jsem zvědavej jestli se další vývoj seriálu vážně povede tak zázračně vytáhnout, tak jak to tady většina z vás píše....

Skandální odhalení (1994)

Opři se a já ti budu dělat šéfa. Už to mám pane doktore, až se na Vás nějaká roztoužená sukuba, démonka z pekla, vrhne a rozhodne se Vás znásilnit, stačí říkat jenom né né né... pořád dokola. A kdyby to náhodou nestačilo, tak jí párkrát výstražně plácněte po zadečku, ať ta kurva, ví kdo je pánem a že dostala protože zlobila. A kdyby ani tohle nezabralo, tak jí nečím zacpětě hubu, ať do toho tolik nekecá. Díky Majkle, tohle jsem jako budoucí ženáč vážně potřeboval. Fotřík je moc měkej na takhle rezolutní a nekomproprcní řešení. No a kdyby to náhodou dostalo konturu týhle brutální výdíračky, s naprosto destruktivními následky....... Zabiju se a nebo zajdu na 50 odstínu srsti starý báby ( předpokládám, že až budu v Douglasově věku, ve kterém "Skándála" točil, bude realizován 26. díl o super šukézní bábě Dakotě, která je zvyklá obcovat s nosorožci, vebloudy a minotaury) a z něj se naučím, že s každou ženckou je třeba zacházet jako s hovnem. Vysrat, utřít a nechat vyšumět.......někam do hajzlu. Michale nechal si se sebou vyjebat.. a navíc s tebou vyjebala Můra.....a to se dnes neodpouští..

Noc oživlých protinožců (2014)

Povím Vám svůj příběh, včera jsem byl lovit prasata, se svými, bratry. tak dlouho jsme běhali po lese, než mi došlo, že já sem to prase. A já včera prostřelil ženě a teeny dceři hlavy hřebíkovačkou. No a na mě už hřebík nezbil. No a co kurva? Proč to do prdele musí být tak zdlouhavý a natažený? To si tvůrci fakt mysleli, že za ty drama hovna dostanou Kangarooskara, nebo Emua, Koalaskara? Co já vím, co protinožky dávaj za ceny ublinkaným limonádám a předraženým reklamám s dvouhodinovou stopáží. To si tu svou sociopatickou deviaci, kterou realizují prostřednictvím zombie vyhlazovačky, musí obhájit skrz příběhy ubohých obětí? Nebo se tvůrci rozhodli, že chtěj dostat prachy na vlastní Walking Daed? Otázek mnoho, odpovědí snad ještě víc, každopádně, je to dobrý, ale to je v tomhle žánru, snad všechno. Málo kdo může zombievesmír zkurvit, natolik, aby se to dostalo do odpadu. A když jo, tak je to záměr. Když se v těch vyvřelých střevech a nahnilých slezinách budu patlat, tak můžu s klidem říct, že tohle by mohl natočit asi každý. Amatéřina těmhle fabulacím dodává na kouzlu, tady se tu amatéřinu snaží hrozně hrozně moc popírat, ale bohužel je to průsvitný jak papír od sekaný. Ale to killení mě baví. Je to vážně maso. Hlavy se rozprskávaj vážně náramně..... Jinak i ta apocalipto fetiš S/D atmoška, je poměrně zábavná, především v momentech, kdy je to zombí B-class komedií, kdy auta jezdí na mrtváky a všem vybuchují hlavy a hoří ksichty a všichni jsou od krve a smrdí střelným prachem..... Nic nový ho pod mrtvým sluncem, ale místy se to chytá.

Ledové království (2013)

Minimalistický příběh, klasického Disney střihu, kterému jak jinak, vládne láska (jistěže i písničky). Tentokráte sourozenecká.

It's Always Sunny in Philadelphia (2005) (seriál)

Dnes již klasická nekorektní blbinka, která je na svý poměry, celkem zábavná.... Takový US Kamarádi 21. stol.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Archerovsky nafrněný, UglyAmericansky haluzní a přísně respektující pravidla, vlastnosti a mýty parodovaných bytostí. Zatím na mě moc okatě vydřený a účelový fórky jsou jak ze sitcomů, kterým se nahlas řechtá a odrfkuje si při tom. Ale jakmile jsou ze zvířátek zvířátka, bavím se a jsem nadšenej. dabing je skvělej....... Den škoda, že BoJacka nedává Sheen. To byl závěr kariéry. Ale Arnett taky dobrej. Tak snad to uzraje, když né u tvůrců, tak snad u mě. 68%.