Constantine (2014) (seriál)

Přesně tak.Je to přepálený, trapně hláškující, béčkový kulisy, efekty, herecký výkony. Celý je to takový jaký to muselo být. Snad nám nabídnou tvůrci i chytrý scénáře. To je jediný co může tento projekt držet při životě. Vražedné pobřeží démonů.

Aféra (2014) (seriál)

Pěkně v "poklidu" a bez zbytečných Clifhangerů za každou cenu. Jisté napětí je cítit už od začátku. Líbí se mi jak pilot visí na hereckých výkonech Ruth Wilson a Dominica Westa. Pokračujeme. Celá ta protažená aféra je cítit, tak silně a ta vášeň ústřední milenecké dvojice je enormně nakažlivá. Už i já mám chuť na románek..... Napěchované napětím a emocemi, ale pěkně vyvážené, tak aby v tom nebyl zmatek. Tohle je přesně to, co True Detectiv u mě nevyvolali. Hlubší pocit sounáležitosti v situaci hlavních hrdinů a jestli existuje v umění rovina pro termín "dospělé", tak vypadá určitě takhle. Naprostá paráda. Doufám, že se druhé série nedočkáme, jako minisérie o deseti dílech, naprosto dokonalé. Poslední díl 1. série byl tak cool, že jsem čekal, že se někde něco posere. Druhá řada nás nemine. A já se spíš bojím, než těším. Ten nataženej hapyend je divnej. 99%.

Vražedná práva (2014) (seriál)

Na ABC celkem překvapivé zpracování. Trošku zamotané a prvoplánově šokující. Hlavně ať to moc nenatahujou. Jinak celkem napínavá a moc dobře koukatelná evoluce krimi/drama/mysteriózy v rodinném hávu. Všechno tak, jak to dnes mají rádi všichni, hlavně malé děti. Amorální hodnoty. Co všechno je člověk schopný obětovat pro ubohé pozlátko a pomíjivou kariéru? Asi všechno a o tom nejspíš tento seriál bude. Bude o tom, jak se dělá z hnusáren a podlých skutků populární a potlesku hodná vyhlídka na život v neustálém strachu z neúspěchu. Tohle může fungovat jen jako podzimní jednohubka. Na podzimní pokračování už vlastně ani nejsem zvědavej. Ale jinak se prvních 15 dílů nese ve vyrovnaném duchu a vývoj postav z neurvalých, nezlomných, prasáckých kariéristů až k hromádkám vystřílenýho prachu, je na jedničku. Viola Davis....dobře vona. Oprava... úvodní díl druhé řady je neuvěřitelně našlapenej a slibuje minimálně zajímaé rozuzlení. Nové postavy, které se třebaže jen mihnou, jsou uhrančivě charismatické a dávají příběhu důležité kontury a zajímavou vůni, takovou která Vás nutí dívat se dál a dál.

Tyran (2014) (seriál)

Proč se tam do prdele nemluví arabsky, i když se děj odehrává ve fiktivní zemi Středního Východu a hlavní hrdina strávil celý svůj dospělý život v Americe, ubohý salam alejkum to vážně nezachrání Ani casting mi úplně nesedí.Třicátníci hrají rodiče třicátníkům. Bassam vypadá jak Saly z Doktorky Quenový. Jinak pilot byl vskutku chytrý a napínavý. za to ten druhý byl sračka. Berličky chromému scénáři nepomohl. Moc okaté, samoúčelné levné. Když už popravíte dítě, ve jménu zachování morálky státu, nemusíte si přece dělat tak průhledné alibi. To to je čin, který nic neospravedlní. Trošku mě přešla chuť. S každým dalším dílem, se usvědčuji, že Tyrant je krkolomná fraška, která staví na producentském zázemí tvůrců Homelandu, či Hatufimu. Osudy a vzájemné vztahy hlavních hrdinů jsou tak uvěřitelný, jako pohádky 1001 a jedné noci, navíc fabulativní přístup k zobrazení fungování pseudo arabského státu je, jako se Filip Renč snažil o natočení reálné historického dramatu o zrodu konfliktu mezi Izraelci a Pelestínci se Sagvanem Tofim a Lukášem vaculíkem v hlavních rolích. Takže píčovina. Nevěřím, nežeru, nechápu. Po první sérii, která postrádá především smysl napětí a smysluplnou, nebo alespoň béčkově atraktivní zápletku (tak jako Banshee) nemilosrdně 50%.

Tráva (2005) (seriál)

1. série 89%, 2. série 89%, 3. série 89%, 4. série 80%, 5. série 80%, 6. série 93%. 7. série 89%. 8. série 80%. To jakým se tenhle seríál vyvine a co všechno Nancy a její nejbližší zažívají je až neuvěřitelné. Ale dobře sledovatelné. Zamozřejmně, že přechod mezi sériemi a vývoj synopse kolem postav hlavních a vedlejších, je někdy naprosto nesmyslný a neplynulý. Ale ty pozitivní a zajímavý věci přehlušují ty nepovedené. To jak se vyvíjí hlavní postavy především Shane a Syles Potvinovi je bravůrní. V případě prvního zmíněného je potenciál postavy snad tisíckrát překročen....pecka. Mrzí mě, že Sísí zmizela tak brzo. V porvnání s Californications, což je podobně nekorektní a nedidaktický, 20 minutový, převážně komediální kultovní seriál televizní stanice Show time, Tráva vítězí o dvě třídy. Především vývojem a pochopením, jak takovou fuckit ságu poslat se vší hrdostí až dokonce.

Od A do Z (2014) (seriál)

Extra bída. Tak jo uděláme seriál, kde bude hrát ta, co hrála matku, kterou Ted Mousby devět let hledal. Šoupneme k ní nějakýho fešáka, kterej bude uplnej trouba a celý to bude v nějakým sotisfikovaně romantickým námětu. Děte do prdele. Nemáto koule, šmrnc a ani punc výmečnosti. Jenom si to na něco hraje a je to strašně trapný. Fuj.

Nejsem do tebe blázen (2014) (seriál)

No, párkrát jsem se zasmál. Ale nějak mi ta předstíraná hra na tvrdou holku a arogantního angličáka k srdci nepřirostla. Přijde mi to, jako když mi bylo jedenáct a miloval jsem čubku z protější třídy, ale jediný co jsem byl schopnej udělat, aby si mě všimla, bylo to, že jsem jí kejchnul do ksichtu. Líčení povrchnosti vrchnosti je zábavné a určitě pro mnohé amíky oči otevírající, ale na mě to působí dost prvoplánově. A tahle pohádka s plochými charaktery se přede mnou za rouškou vulgarity, Margarity s vodkou a kupou nevyšňupaný polohrubý mouky neschová. Nedá se však odepřít poměrně slušnou zábavu, takzvaně na úrovni, v porovnání ostatních sitcomů a komedi seriálů je You're the Worst svěží podívanou, která svojí doopravdické kvality ukáže až v následném pokračování.

Frank (2014)

Tento příběh má doopravdy potenciál být nudným nezavislým hudebním filmem, s lehkými náznaky biografického dramatu o vnitřních běsech a touze napsat osoduvou píseň. A nakonec to taková nuda není. Má to velmi sugestivní náladu a ví kdy být tím, čím zrovna chce být. Koulovačka mezi styly a náladami, je vážně až nepostřehnutelná, takže "Frank" působí celistvým dojmem, ikdyž na mě moc popi a málo podivínský. Frank v podání Michaela je i přes drtivou délku stopáže zahalen maskou, ale o to víc si užíváme jeho zahuhlanenj hlas a gestikulaci, ikdyž na sociopatický potrhlíka je nadpřirozeně X- manovsky vyrýsovanej.Za to Maggie tomu dává slušnou přesnídávku. Chris Sievey by mohl být spokojen.

Married (2014) (seriál)

Faxon v životní roli poševního loudila. Judy Greer v roli matky se zdecimovanou vagínou po třech dětech natolik, že maželovi odmítá dát... naději na pohlavní svěžest v manželství středního věku. Rozhodně to netlačí na pilu a je to dooost nekorektiš, ale já se bavím. Faxon i Greer jsou dokonalej páreček. Druhá řada nastolený pořádek nemění, nic zásadního se v zaběhlé všednosti rodinky Bowmanových nemění. Ba ani jejich přátelé. O to víc se tato série jeví jako nudná a nic nového neobjevující, ale Married se nesnaží nic nového objevit, jen nám reflektovat jak to chodí mezi mužem a ženou, kteří žijí běžný Americký sen.