I'm Still Here (2010)

kde jsem to jen četl..... Nejlepší Zelenkovská imaginace bez Zelenky. Je to prdel, jak si vůbec nikdo neni jistej ničím. Mě Choachin přesvědčil..... Zkrátka je to zhýralá americká mrdka. Konspirátoří všech zemí vylište si bábovkové formy. Než vám ta zbylá sladká hmota ztvrdne na fousech.

Život Davida Galea (2003)

O kus blíž pravdě. A pravda je jen náplast na zlomenej vaz.

Radostná událost (2011)

Jednoduchý příběh o červovi, který se vám naverbuje do těla a změní všem zúčastněným život. Naprosto přesvědčivé, uvěřitelně dojemné. Především díky hereckému osazení.

Ranař (2011)

Pěsti ve tmě a zimě. Celkově hodně nekorektní a stupidní, ale já se bavil moc. S.W. Scott hrál přesně to co vždycky, ale tentokrát s lepším scénářem.Goldberg tentokrát za spolupráce s J. Baruchelem, nezklamal.

Griffin a Phoenixová (2006)

Romantické, komediální drama z USA. Nic víc, nic méně. On má rakovinu....bacha spoiler...ona má taky rakovinu. Potkají se. Jsou si docela jakože sympatish. Tak se spolu rozhodnou rabovat kinosály a ničit vodojemy vodojemy. Pak je diagnóza dostihne, že jo jak jinak, když je to drama a Griffin a Phonenixová se do sebe zamilují. milostná pointa s erekcí je vážně na mě moc. Ale budiž. No je to taky ta romantika, takže kapesníky k ruce. Do toho místy solidní repliky, ale totálně debilní a prvoplánová hudba. Typická televizní předvídatelná tvorba. Pravdou však zůstává, že je podstatně koukatelnější, než romantické srajdy se Sandlerem a Drew. Být to české dám asi o hvězdu víc. 50% se vším všudy.

Fair Play (2014)

Hodně komorní snímek. Atmosféra a dobové rekvizity čistě 80", takže za to respekt. Na herecké obsazení se taky stěžovat nedá. akorát má drahá polovička, příležitostná atletka glosovala tím, že takhle vrcholový atletky nevypadají, natož když zobou steroidy. Po čertech poctivý československý film hraje tzv. na jistotu a ničím nevybočuje, nepřekvapí.

Strážci Galaxie (2014)

Vážně? Čtvrtej Blockbuster během jednoho jedinýho týdne? To už vypadá na nějakou metastázi vkusu. Nutno předeslat, že Jamesa Gunna vnímám jako jednoho z nejvtipnější a nejvkusnějších tvůrců nevkusu. Jeho předešlý snímek Super, vnímám jako perlu mezi nekorektními akčními komediemi za poslední dvě dekády. Takže jsem se na Guardians of the Galaxy celkem těšil. A v duchu doufal, že pujde o tu nejpíčovatější píčovinu mezi marveláckými opusy. A bohužel. Je to jen píčovina. Za spoustou ochvacujících efektů. Které jsou vizuálně dokonalé a přehledné i bez spomalených záběrů. Čistá blockbusterovská práce. S dětinskými charaktery a animovanými hereckými výkony. naštěstí se v množství té akce to marné šaškování ztratí. Jako motivační poselství nakonec, když se Plattovi podařilo za půl roku udělat s bochníků chleba pekáč buchet, podaří se to i kdekomu jinýmu.

Collateral (2004)

Jsem vážně paf. Paf z toho, že Cruise byl o dvě třídy přesvědčivější než "neomylný" Jamie Foxx. Jinak rádoby temná a komorní atmoška nočního města andělů a celkem nezajímavý příběh nezachrání ani šlechetné režijní vedení.

Zátah 2 (2014)

Meganámrd pokračuje. Pokračuje ta neuvěřitelná akční jízda, kde se i nejotrlejším divákům MMA zvedá kufr, z četnosti a brutality většiny akčních scén. Navíc dvojka jde i příběhově do hloubky. Méně námrdu o to víc mega. Víc se mluví, plánuje, intrikuje, ale nic to nemění na faktu, že jednotlivé akční scény jsou ještě snad lepší než v jedničce. To asi z důvodu toho, že dvojka není okleštěná tématem řežby v jedný jediný lokalitě starýho činžáku. Bitky v lochu jsou výborný a maj neuvěřitelně působivou atmošku. A i když mám pocit, že se Evans chce zavděčit západnímu publiku, jedná se neuvěřitelně vyčerpávající podívanou nahraně koukatelnosti. Navíc většinu zúčastněných kaskadérů to asi bolelo. Choreografie jsou vážně ojedinělé i na asijská měřítka. Jako krimi thriller, Serbuan Maut 2 ve stínu volavek a podobných asijských skvostů značně pokulhává. Ale udržet takovou laťku i pro druhé pokračování, to chce smeknout z plný palby jen jednu hvězdu. 80%.

22 Jump Street (2014)

O proti jedničce strašidelně slabý a bez vtipů, tedy to co se ve snímku objeví neberu jako vtip, ale trapný klišé, co jsme už měli možnost zažívat na vlastní kůži na prvním stupni základní školy. Bída. Strašná. Zklamaní. I přesto, že jsem od 22 nic neočekával.