Rok jedna (2009) odpad!

Rok hovna, teda jen 93 minut, v porovnání s rokem. Ale na rok mi to zkazilo chuť vidět cokoliv z ranku bláznivá komedie.

U Konce světa (2013)

zombíci? wua, béčkový policajti versus starousedlíci? Jó dobrý. Katastrofická scifárna v kombinaci s kultem alkopřátelství? hmmm. Wright z ničeho neslevil a dál jede svou spanilou jízdu nejen po venkovských barech, ale i světem satirické, přeplacené pegfrostomedie a jak vidno, přestává to hodnotile bavit. Mě však ne.. Práce je to řemeslně mistrovsky zvládnutá. Pár kliček ve scénáři by se našlo, ale budiž odpuštěno. Protože má příběh spád a akcí nešetří. Vážná nota se snad ani vážně brát nedá, i když se o to místy docela snaží. ale jen v rámci parodického prznění žánru katastrofický velkosplín..... závěr se mi líbil...moc. Proto čtyři.

Kick-Ass 2 (2013)

Těžko říct, jestli je to tím, že jednička to závěrečnou pointou tak posrala, že jsem od dvojky neměl žádné očekávání a vlastně mi bylo úplně jedno jestli se natočí nebo ne. I proto se možná tvůrci rozhodli nechat u ledu logiku a jít víc za komiksovým zpracováním a udělat tak tento snímek víc stravitelnějším a odlehčenějším. A můžu s klidným svědomím říct, že to funguje. Akční kravina pro zastydlý puberťáky... Souboj mezi týmem super klaďáků a super sráčů je vážně vtipnej a Minzt -Place je vážne k popukání. Míň popkulturních a morálních klišé, víc Jima Carreyho a řemeslného kumštu a byla by to o mnoho koukatelnější.

Kick-Ass (2010)

Vystrč prdel legendární komiksová předloho, ať tě můžou ve jménu Holywoodu a pomatené interaktivní popkulturistice sprostě ojet a nenechat na tobě nitku bez poskvrny. Do doby než je celá pointa a smysl příběhu deklasována a poslána do řiti, je snímek příjemný osvěžením a má poměrně spád a dobře se na něj dívá. proto jen tři.....Příběhově hovno hoven....natočen excelentně.

Princezna a žabák (2009)

Pocta New Orleans první půlky devadesátých letech minulého století a klasickým Disneyovkám, se vším všudy.

Millerovi na tripu (2013)

pár dobrých vtípků, dobrý film nedělá. Laciné ždímaní a parafrázování z nezajímavého námětu, je jen ždímáním a parafrázováním....Mě bavila jen postava Eda Helmse a to je na vyšší hodnocení málo.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Typicky anglický.....Takže Ir se trhá smíchy, tam kde Japonec nevěřícně kroutí hlavou. Škoda, že vtip ubývá v momentech, kde se dostává děj do pseudoakce a snaha za každou cenu odkazovat na různé filmové klasiky a žánry, je tak neúprosná, že se v tom ani Tarantíno nemůže orientovat. Na druhou stranu vším čím, tento snímek je, je rád a dobře se na něj dívá. Vraždy v Midssameru během 110 minut.

Rookie Blue (2010) (seriál)

tohle je tak uboze se snažící o to být něčím, co by uspokojilo co největší počet diváků, až je to k politování. Neodvážil dát odpad.

Světová válka Z (2013)

Katastrofický velkofilm se zombíky? No konečně. Sice je to hra na tenkém ledě, kde se lehce stane z živého mrtvý, ale pojďme to zkusit. Příběh je, jak už to u velkofilmu bývá, jen břitká hovadinka, plná klišé a zmaru a nekonečný stopáže. S jedním jediným možným rozuzlením. Neřešme už příběh, to je nuda. Zbytek je však špička. Prostě originální katastrofický velkofilm se zombíky.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Pilot. Úděsná blbina, bez vkusu, napětí a čehokoliv co by mě přinutilo na první dojem tomuto seriálu propadnout. To i ten Grimm je větší lekačka. Americká Arabela jen pro odvážně s poruchou spánku.