Náš vůdce (2008)

Myslím si, že je dobře že to natočili němci.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Tak tomuhle se říká ultra zklamání. Několik pěkných vtipů tam sice bylo (třeba parodování Blade Runnera) ale vůbec ne v takové koncentraci jako v předešlích osmi sériích (ano, tím myslím i sedmičku). Naopak se mi občas zdálo, že tvůrci se snaží humor vytlačit - při jedné z emotivních scén kdy se Listerovi řinou slzy z očí jsem měl sto chutí vypnout televizi.

Sejmi je všechny (2007)

Super, ultra, mega, drsňácká krávovina. Absolutně nechápu jak tomuhle může někdo říkat thriller. Vyjmenovávát tu všechny nejdrsnější scénky nejde jednoduše proto, že je jich moc - a navíc nechci potencionálním divákům prozradit nejlepší momenty filmu, takže to shrnu: Clive Owen jako mrkvofil pouštící hlášky kamkolilv přijde, Paul Giamatti jakožto drsný mafián s ještě drsnějším smyslem pro humor - co víc si přát?

Kněžna Libuše (2008) odpad!

Mám nízkorozpočtové filmy rád. Když jsem se dozvěděl, že se nedaleko mého bydliště promítá NÍZKOROZPOČTOVÁ adaptace známé české legendy, vyrazil jsem. Při zpáteční cestě jsem byl pln negativních myšlenek a pocitů. Doufám že čeští filmaří hodlají Amíkům takovýto zákeřný a podlí útok na české kulturní dědictví nějak děsivě oplatit.

Lov na Gluma (2009)

Na to, že je to vyrobeno nadšenci-amatéry, určitě obdivuhodný výkon. Pravda, animace nejsou nic moc, ale co by se mělo očekávat od filmu s rozpočtem půl druhé koruny? Naopak kostýmní stránka věci je úžasná. Herecké výkony? Velmi, velmi dobré. Výsledek? Zjištění, že dobrý film nemusí být utvářen v super studiích, za přítomnosti hereckých primadon. ( Čímž nechci nijak urazit Petera Jacksona nebo Viga M., Iana McK., atd atd)