andio

okres Praha
Student

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 29.9.2020  14:24

Nutno říct, že tohle je jeden z těch filmů, který musí člověk vidět víckrát aby je ocenil. Herecké výkony, kostýmy, kamera a obecně technické aspekty tohohle filmu jsou výborné a dialogy a celková atmosféra filmu vtahující. Nejvíce se mi líbil ohromující smysl pro detail, jaký se vidí v málokterém filmu. SPOILER ALERT! Ovšem celý film je o úplně něčem jinem, než jak se zprvu tváří! Celý film je divný, protagonistka se neustále mění, jednou má takové oblečení, jednou studuje fyziku, jindy studuje biologii, jindy má odlišný účes, v jeden moment jí i hraje jiná herečka a člověk tak tápe, co se vlastně děje. Až ke konci filmu je zřetelně odhaleno, že se vše odehrává v hlavě školníka, který figuruje čas od času ve filmu zdánlivě náhodně. Po tomto odhalení začne vše konečně dávat smysl - že si osamělý školník jednou představuje dívku tak, podruhé onak. Že celý příběh je o jeho přemítání, jak by to mohlo vypadat, kdyby si někdy našel milou. A lituje, že už je starý, nikoho nemá a nic v životě nedokázal. SPOILER END! Film se mi po delším rozmýšlení velmi zalíbil, ale musím dodat, že je hodně dlouhý a obzvlášť ke konci nudný. Kvůli tomu jistě odradí řadu diváků, ale pokud někdo hledá film s hlubší podstatou a nebojí se vícero shlédnutí, tohle je určitě něco pro něho. Podobné filmy bývají za stejné kvality opěvovány, I'm Thinking of Ending Things tady z nějakého důvodu pokulhává a myslím si, že je to film, který si nezaslouží modré hodnocení. 7/10

• 26.9.2020  17:08

Jako Henry Cavill byl dobrej a některý věci se mi na tomhle filmu líbily, ale rozhodně si ten film neudrží dostatečný momentum a poslední půlhodinu jsem kontroloval kolik je hodin, doufaje v brzký konec. Takže bych řekl, že to byl těžkej střed. 5/10

• 3.4.2020  23:16
    Guns Akimbo (2019)

Dobrá blbost. Kvalita efektů byla fakt různorodá, některý výbuchy by Michael Bay fakt nepochválil, z jinejch by měl zase mokro v kalhotách. Některý "vtipy" a narážky na meme, potažmo videohry, byly trapný a sebeuvědomělost filmu mu v tomto ohledu nepomohla. I tak z většiny fakt nadupaná podívaná, kterou jsem si skvěle užil. 8/10

• 28.12.2019  17:20
    Drahokam (2019)

Nečekal jsem, že někdy uvidím film, ve kterém se pere Adam Sendler s Weekndem za hudby Kendricka Lamara. Příběh je sice originální, ale nějak zvlášť zajímavý mi nepřišel. Velkou část filmu se všichni překřikují a byl tak pro mě někdy problém všemu rozumět, ale zase mi to přišlo realističtější, než aby všichni zmlkli když se protagonista chystá něco říct. Adam Sendler svou roli zahrál tak či tak výborně a ani ostatní herci nebyli špatní. 7/10

• 24.12.2019  15:43

Některý momenty byly dost cringe. Příběh vesměs J. J. Abramovskej, tedy předvídatelnej a celkem nudnej. V druhý půlce filmu začal být příběh zajímavější a vývoj Kylo Rena a Rey se mi celkem líbil. Akce byla povedená a CGI kvalitní, jak by jeden předpokládal. Hlavně ale jsme si to s kámošema v kině užili a nebyla to nuda. Babu Frik byl top 7/10

• 15.12.2019  16:01
    Ad Astra (2019)

Zase další vizuálně zajímavá vesmírná podívaná, která se snaží působit hrozně realisticky, ale zase se tou realitou nechce nechat až tak moc tížit, aby třeba měla nějaký zajímavý příběh, který by se mohl stát i v opravdovém světě. Většina děje je totiž založená na myšlenkách, které v realitě nedávají žádný smysl (např. k čemu potřebujeme hledat vesmírný život z orbity Země, natož z Neptunu, když se tím stejně nijak nepřiblížíme k exoplanetám a ani z Heliosféry tím neutečeme v případě Neptunu; proč potřebuje Brad Pitt letět na Mars aby odtamtud mohl vysílat zprávu svému otci, který mu záhadně vzápětí odpoví i když je zrovna na Neptunu, takže tím spíš mohl vysílat klidně rovnou ze Země; atd..). Chování postav bylo po většinu filmu taky naprosto retardované, ale za to z většiny mohly věci které jsem už zmínil, co bych dodal jsou například kosmonauti, co začnou uvnitř vzlétajícího raketoplánu střílet pistolí, nebo protagonista který si myslí, že může jen tak proskočit skrz prstenec Neptunu (a povede se mu to! :D). Po většinu filmu jsem marně čekal na nějaké smysluplné vysvětlení toho, co se přede mnou odehrává. Díky kvalitě zpracování je to pro mě o to smutnější, protože by nechybělo moc a mohl to být masterpiece, stačilo by přepsat celý scénář, dát postavám jiné motivace a věcem jiné důvody a vyvarovat se pár drobným blbostem a byl by to film, na který by se vzpomínalo. Takhle je to při nejlepším průměrný. 5/10

• 17.10.2019  23:36
    Lví král (2019)

Překvapilo mě, že to nebylo až tak špatné. Z těchto "hraných" remaků klasických Disneyovek mi Lion King přišel zatím jako ten nejlepší. 8/10

• 7.9.2019  21:22

Šlo to, ale Kenneth Branagh prostě není Poirot.

• 7.9.2019  12:48

No, pamatoval jsem si to vtipnější. 6/10

• 7.8.2019  16:49
    Aladin (2019)

Všechny změny od originálu (až na přerostlého papouška) byly k horšímu. Z filmu byla vystříhaná velká část scén a všechno působilo tak uspěchaně a i přes to je film táhlý a skoro o hodinu delší než originál. 2/10

• 14.6.2019  09:57

I když se mi hodně líbilo provedení této epizody a chemie mezi sestrami a ani ty komické scénky s "deratizací", atp. (které určitě nejsou důvod, proč by někdo sledoval Black Mirror) mi nevadily, nemůžu dát téhle epizodě víc než tři hvězdy kvůli pitomé zápletce a fakt hroznýmu endingu. 5/10 Nejlepší a nejhorší epizoda pátý série v jednom.

• 9.4.2019  22:27

Něco jako horší Saw.

• 7.3.2019  22:53

No mně to na takovýhle filmy přišlo nadprůměrný. Woody Harrelson perfektní jako ve všem a Donald Glover se mi taky líbil. Některá rozhodnutí mi přišla trochu zvláštní, např. první setkání s Chewbaccou, nebo love interest Hana, který mi pro něho nějak neseděl, ale pro kvalitu provedení jsem ochotný přimhouřit oko :D 8/10

• 1.3.2019  23:27
    O.G. (2018)

Jefferey Wright byl v této roli perfektní a ani ostatní herci nebyli špatní. Tento film dost připomínal Shot Callera a jistě i další filmy, které si teď nevybavím. Musím podotknout, že Shot Callera bych pravděpodobně někomu doporučil spíš, ale pokud ho už někdo viděl a líbilo se mu to, jistě by mohl dát šanci i O.G., kterému se na čsfd tolik lásky nedostalo. SPOILER! Moc se mi nelíbilo zakončení celého filmu s tím jak protagonista zhatil plány gangu nahlášením propašovávané pistole, ale nečelil pak žádným konsekvencím. END OF SPOILER! Proto bych řekl, že to byly slabší 4 hvězdičky. 7/10

• 26.2.2019  13:59
    Robin Hood (2018)

Fakt dobře jsem se nasmál. Výborná nezamýšlená komedie. 10/10 za cringe.

• 12.2.2019  20:43
    matka! (2017)

První polovina filmu mi přišla výborná, ta frustrace kterou protagonistka musela zažívat z filmu úplně sálala a já se cítil frustrovaný spolu s ní. Ale druhá půlka filmu byla takřka nekoukatelná blbost. Aronofsky si pravděpodobně hraje na moderního Lynche a s tímto u mě tentokrát nepochodil. 5/10

• 12.2.2019  20:37
    Ferdinand (2017)

Rozhodně se jedná o jeden z horších animáků, ale líbilo se mi, jak film poukazoval na animálnost španělských tradic ohledně zabíjení býků. Co do provedení je kvalita animace mnohdy výborná, ale design mladých býčků se mi opravdu nelíbil. 5/10

• 12.2.2019  20:33

Stejně jako ostatní LEGO filmy, co jsem v posledních letech viděl, obsahuje i tento film spousty vtipů, některé podle mého názoru dost povedené, takže si myslím, že je to docela dobrá zábava i pro rodiče, ačkoliv je film samozřejmě cílen na mladší diváky. 6/10

• 1.2.2019  14:03
    Mr. Show with Bob and David (TV pořad) (1995)

Boba Odenkirka jsem si oblíbil díky Breaking Bad a Better Call Saul a když jsem slyšel, že ho do Breaking Bad pozval Vince Gilligan protože se jim tolik líbil Mr. Show, tak jsem se na to musel taky podívat. Zatím na mě skeče působí dosti hit-or-miss, tedy někdy je to skvělé a jindy je to hrozná blbost, proto 6/10

• 8.1.2019  01:58
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Když Twin Peaks potká High School Musical.. Oproti Twin Peaks jsou ale postavy černobílé a jejich motivace buďto naprosto průhledné a lehce předvidatelné, nebo neexistující, mezi postavami také není žádná chemie a dialogy působí lacině a jsou jen těžko uvěřitelné. Navíc je většina postav absolutně neoriginální klišé (např. nejlepší gay kámoš dívky zamilované do namakaného zpěváka, která se snaží stát se roztleskávačkou ve školním týmu, kde všemu velí namyšlená fiflena..) až je mi z toho špatně. Je možné, že se to v dalších epizodách zlepší, ale na to nemám trpělivost. 4/10

• 2.11.2018  16:42

Hrozná debilita. Ale docela dobře provedená. 5/10

• 18.10.2018  16:56

Podle mě většina těhle post 2000 remaků spoléhá až moc na jump-scary namísto vybudování nějaký atmosféry. Možná že měknu, protože jsem už fakt dlouho na žádnej slasher nekoukal, ale docela mě tady ty lekačky sraly. Mimo to to ale byl solidní zážitek s fakt brutálním příběhem, kde se v druhé půli stane McGuffinem mimino o jehož přežití musí protagonista bojovat. Každopádně by se ale moderní horrory měly více inspirovat filmy jako je Halloween od Carpentera, který k dobrému horroru nepotřebuje každých pět minut něčím za hlasitého doprovodu bliknout do ksichtu. 7/10

• 29.9.2018  13:28

Zajímavá myšlenka i celkem kvalitní provedení (například prostředí mi přišlo přitažlivé a atmosferické), ale ultimátně obsahuje takovýto příběh až moc děr a nespojitostí na to, aby mě zaujal. SPOILER ALERT! Člověk si hned pokládá otázky typu jak to, že nikoho nenapadlo na zvukem naváděné potvory pouštět hlasité/nepříjemné zvuky už dříve - opravdu nečekaná slabina, nebo jaký je práh hlasitosti na to, aby byla daná potvora přilákána, vždyť většina věcí, co ve filmu dělají, vydává alespoň nějaký zvuk (třeba chůze lesem/sněhem), ale najednou jim stačí upustit něco ve svém domě (možná stovky metrů daleko od potvory) a v tu ránu se potvora přiřítí, s takovým sluchem by mohla klidně slyšet tlouct jejich srdce. 6/10

• 15.3.2018  01:51

Na to, jaká to byla děsná blbost, mě to docela bavilo až do konce. 5/10

• 26.1.2018  00:37

Rozhodně to nebyl perfektní film, ale v porovnání s předchozí epizodou to byl film podstatně lepší. Přinejmenším může člověk říct, že to byl film sám o sobě a ne jen přetočená epizoda 4 (téměř až s parodickým nádechem), jako tomu bylo s epizodou 7. Navíc se mi líbilo, co udělali s Kylo Renem, který v předchozím díle působil jako naprosto prázdná postava, jen taková kostra Darth Vadera, která navíc není tak drsná a ničí jenom (potenciálně užitečné) věci kolem sebe. V tomto díle Kylo Ren prochází obrovským vývojem a stává se tak obratem (z jedné z pro mě nesnesitelných postav a ano tím myslím i tebe Jar Jare) jednou z mých oblíbených postav ve Star Wars universu. Krom toho byl SW: The Last Jedi prostě fakt dobrej akčňák se spoustou povedených scén, krásným CGI (například ty ledový kočky na tý zasněžený rudý planetě) a i špetkou toho rozumu a to si myslím, že to J. J. Abrams v tomto ohledu Rianovi Johnsonovi zrovna neulehčil. Za mě 7/10.

• 15.9.2017  15:22
    Tah pěšcem (2014)

Film o hraní šachů bez šachů. Aspoň legendární 6. hru mezi Spasským a Fischerem mohli ukázat v plné kráse.. příjde mi nudné koukat se, jak dva lidé hrají šachy a nevidět, co hrají za tahy.

• 7.7.2017  02:19

Přijde mi, že po Prometheovi, který měl mnoho různých problémů, se stalo kůl hejtovat na Aliena, ale podle mě je tenhle film docela dobrej. Samozřejmě má svoje mouchy, třeba mě štvalo, jak na tu planetu vylezli všichni úplně lážo plážo, bez jakékoliv helmy, nebo jiné ochrany před mimozemským vzduchem. Nemusí jít ani o to, že by byl vzduch nedýchatelný, mohli usoudit že dýchatelný je podle nějakých přístrojů, nebo už jen podle toho, že z této planety byla lidmi vysílána zpráva, ale nemohli vědět, jestli ve vzduchu nejsou nějaké nebezpečné bakterie, přičemž já bych předpokládal, že tam nějaké budou, když na planetě rostou stromy, což je pokročilejší forma života, než nějaké jednoduché bakterie. To v Prometheovi vyřešili mnohem lépe. Co se mi na tomto filmu moc líbilo byl Michael Fassbender v roli Davida/Waltera - i když mi závěrečný "zvrat" přišel velice předvídatelný, líbil se mi rozpor mezi dvěma androidy a rozdíl v jejich přemýšlení, který do jisté míry zrcadlil vztah mezi "tvůrci" a lidmi z minulého filmu. Celkově bych řekl, že pro mě Covenant na Promethea nemá, hlavně asi kvůli faktoru překvapení, kdy u prvního nového opravdového Alien filmu jsem měl už snížené očekávání kvůli všem Aliens vs. Predators bullshitům, zatímco od tohoto filmu jsem i něco očekával. Ve výsledku dávám 8/10

• 14.2.2017  00:00
    Valmont (1989)

Zhruba před půl rokem jsem byl ve Stavovském divadle na baletu Valmont a celkové provedení se mi velmi líbilo. Proto jsem se na tento film celkem těšil, ale po jeho zhlédnutí musím říci, že ten balet byl mnohem lepší. Řekl bych, že filmu chybí dostatečný důraz na Valmontovu smrt a film tak nemá takřka žádné vyvrcholení. 5/10

• 4.2.2017  23:40

Nejlepší pořad na TV Barrandov! :D TOP SHIT

• 4.2.2017  23:39
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Top shit! :D Ale trochu horší než Aféry.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8