Daredevil (2015) (seriál)

První série zhlédnuta ve dvou sezeních (tedy 6 hodinových epizod najednou a druhý den zbylých 7), jelikož jsem se od toho nemohl odtrhnout. Daredevil je skvělá, taková noirová, v porovnání s ostatními "superhrdiňáky" značně temnější, záležitost. Navíc Vincent D'Onofrio v roli Kingpina je fakt super! Seriál zatím nemá nic společného s ostatními moderními zpracováními Marvelovských komixů (rozuměj hlavně Avengery, Spidermany a ostatní superhrdiny, co mají žit v New Yorku), což je podle mě dobře, jelikož by to působilo spíš jako rušivý prvek a snižovalo by to důležitost Daredevila v boji proti Kingpinovi (všichni přece vědí že Spiderman je jeho odvěkým nemesis.) Díky tomuhle seriálu jsem si oblíbil doposud nenáviděného Daredevila a mám v plánu se podívat i na další sérii. Za mě 9/10

Teorie všeho (2014)

Z Eddieho Redmaynea se vyklubal skvělej herec! Před tímto filmem jsem ho moc nemusel, ale teď začínám o svém předchozím názoru pochybovat. Zahrát vyvíjející se ALS a stále větší neschopnost normálního života, v kontrastu s neustávajícím optimismem a chutí žít, považuji za jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem doposud viděl. Stephen Hawking je mým dlouholetým hrdinou a každý, kdo inklinuje alespoň malinko k vědě, ho musí zbožňovat. Hawking patří mezi bodré, zábavné a hlavně lidské génie, podobně jako například Feynman. Také bych do této skupinky svých hrdinů zařadil Tolkiena, kterého, nehledě na naprostou odlišnost oborů, uznávám obdobně. A i když se film spíš než čemukoliv vědeckému věnuje obtížnostem běžného života a hlavně Hawkingově manželce (v podání krásné Felicity Jones), nemůžu nebýt nadšený. Alespoň je to lidštější a běžnému publiku to zobrazuje mnohem snazší náhled do života jednoho z největších velikánů naší doby. 10/10

Rohy (2013)

Nekonvenční detektivní příběh, v hlavní roli ďábelský Harry Potter (+ krásná Juno Temple a jako vždy výborný Max Minghella). Za mě určitě alespoň 9/10

Horizont události (1997)

No, myslím, že by se film měl správně držet jednotné teorie toho, co se člověku v absolutním vákuu stane. No dobře, jeden by mohl argumentovat, že vlastně ve vakuu nejsou, nýbrž v děsně tuhé atmosféře Neptunu, tím by toho však mnoho nevyřešil, ba naopak.. Nebudu nikomu vyčítat, že třeba nezachytil přesně účinky vakua na člověka (koho by to zajímalo, NASA na tohle udělala výzkum a člověku by se nic stylu vybouchnutí hlavy, obrácení plic naruby, nebo uvaření krve v žilách, nestalo), ale když tam teda je víc lidí, na které to vakuum působí, mělo se prostě všem stát to samé, nebo alespoň něco podobného.. Ale dobře, pokud vynecháme tohle, rozhodně se jednalo o skvělý horor a já bych to jinak nazval Hellraiser 2.0 Sci-Fi Edition Za mě tedy určitě palec nahoru a hodnocení krásných 9/10

Ill Manors (2012)

Plan B je už léta můj oblíbenej hudebník, takže jsem možná trochu afektovanej, ale pro mě byl tenhle film teda zážitkem jako v dlouhý době nic jinýho. A to že nekoukam furt jenom na špatný filmy! Nazval bych to Harry Brownem (ve kterym si Ben Drew taky měl tu možnost zahrát a spolu s Chase & Status tomu dělali i soundtrack) 2.0. Jako neni tam žádnej vendetující Michael Caine, ale oba filmy se ve stejném prostředí věnují podobnému tématu. Skvělá práce! "As for Jake, he's already made his decision, and now he's just another posterboy for David Cameron's Broken Britain!" 10/10

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Perfektní záležitost! Dokázali vypíchnout snad každý cliché co se v tomhle typu slasherů vyskytuje. Bavil jsem se od začátku až do konce, i když druhá polovina si přestává docela dělat srandu z hororů a přesouvá se spíš k akčňáku. Jinak ale dokonalá parodie, která v mnohých ohledech překonává i svoje seriózní předlohy. 10/10

V jako Vendeta (2005)

Trošičku mi to připomíná Orwella a i když je to v podstatě o něčem jiném, je to v podstatě o tom samém. Mám hodně rád protipolitická díla, tak se divím, proč jsem se na to nepodíval už dřív. Huge Weaving je skvělej a jeho scénář je udělanej moc pěkně a i když by ve filmu mohlo být pár věcí ještě dotáhnuto, jedná se u mě o jistě úspěšný film 9/10

Casino (1995)

Film začíná celkem neškodně ale rozjíždí se do pořádnýho masakru! 9/10

Král komedie (1982)

Wow! Jedna z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl! Znáte takový ten pocit, kdy člověk kouká na film skrz prsty, protože mu je líto ponížení protagonisty, nebo se prostě obává trapného momentu? Tenhle film je takový od začátku až do konce. Z většiny filmu jsem viděl jen část, protože ta zbylá byla prsty zakrytá. Hrozně jsem držel DeNirovi palce a byl napjatý po celé necelé dvě hodiny! Rupert Pupkin everybody! Rupert Pupkin! 10/10