• Western

The Anniversary (1968)

Prostě jsem si to užila. Bette byla náramná - docela opatrně se vrhám na její role po roce 1950, ale jsem ráda, že jsem na toto narazila. A hlavně mě vždycky hodně baví, když je cítit divadlo, protože si to v duchu promítám na jeviště.

The Audience (2013) (divadelní záznam)

Představení jsem viděla přímo v Gielgud Theatre a byl to ohromný zážitek. Helen Mirren i ostatní byli fenomenální.

The Lucy Show (1962) (seriál)

I když už to není tak geniální jako I Love Lucy, je to stále velice zábavná,dobře napsaná podívaná, kde nás baví převážně Lucy Ball a rozkošná Vivian Vance. Nad tím, co Lucille dovede, to se jeden jenom diví! V pozdějších sériích se ještě přidá Gale Gordon, který tomu dodává ohromný náboj.

The Victim (2001)

Poměrně zajímavé, kráté a svižné, ale hlavní myšlenku jsem brala s rezervou... a hlavně Patti LuPONE v hlavní roli!!!!

This Modern Age (1931)

Velice sympatický snímek. Nic velikého, ale rozhodně nenudí. Joan Crawford je nezvykle rozpustilá, velice "akční" a pozor - blonďatá! Občas mi přišla až moc intenzivní. A musím upozornit, že Marjorie Rambeau zde nehraje!!! Její scény (jak se dočtete na IMDb) byly "deleted" a její roli zahrála velice sympatická Pauline Frederick (1883 - 1938), která mě zaujala zcela neplánovaně, protože na film jsem koukala kvůli krásné Joan. Pauline byla velice racionální, přirozená, osobnostně silná, má příjemný hlas. Působí, že byste chtěli být v její přítomnosti. Z jejích 67 filmů se dochovalo 15 ( z toho 7 zvukových) A ještě pro ty, kteří by na film chtěli koukat kvůli zde zmiňované Ann Dvorak - nebýt IMDb, nevěděla bych, že se ve filmu vyskytne!

To je John Doe (1941)

Asi i na tohoto režisér nezvyknu. Takový skvělý námět, a zas je z toho "Caprovská" odlehčenina. Chápu, rok 1941, lidi byli asi rádi za lehčí, snad i naivní příběhy, ale tady mi to přijde až škoda, mohl to být podstatně "hustší" film bez zbytečných momentů, jako je psaní nápisu na dveře, které se bez ustání otvírají. Občas mi projevy postav připadaly jako nalejvárna do mozku a ač Barbaru Stanwyck zbožňuju, na závěr mi přišlo, že snad přehrává. Film mě občas nudil a dokonce vytáčel. Myslím, že kdyby se toho ujal jiný režisér, film mohl mít naprosto geniální, temnější atmosféru. Skoro mi to přišlo, jako vyplýtvání bezva námětu. Škoda... V případě "It's a wonderful life" jsem dala 4*, protože tam mi naivita příběhu přišla vhodná, i když se mě to moc neoslovovalo, ale v tomto případě s tím nesouhlasím, dávám 3* a to hlavně za námět.

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Člověk ani nemusí milovat auta, aby se u tohoto pořadu královsky bavil. Má to náboj, nápad a "jede" to. Občas se nestačím divit, co ti draci vymysleli. A ty komentáře!!! A líbí se mi i vhodná forma dabingu.

Tři muži v negližé (1995)

Žádné veledílo, ale je to roztomilé (uznávám, mám ráda travesty). BTW, dámy, promiňte, ale Patrick se mi líbí víc jako ženská....

Tvoje, moje a naše (1968)

Krásná milá komedie (a rozhodně podstatně lepší než remake s Rene Russo). Kdo zná dobře Lucy Ball, tak i zde se objeví pár klasických "Ballismů". Henry Fonda a Lucille spolu tvoří moc hezký pár a myslím, že je znát, že si sedli (Pěkně se jim spolu hrálo už dříve v The Big Street). Všechny děti jsou milé a šikovné, zváště malý Phillip. Film je hbitý a i scénář mi přijde sympaticky napsaný. A BTW, spočtěte si, kolik let bylo Lucille - ta paní snad neznala stárnutí!

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Ani jsem neplánovala se na toto koukat, ale jedno opakování si pustili rodiče a mně se to zalíbilo...nám všem. Není to nic hlubokého, ale připadá mi, že ti lidi tam si to užívají, mají z toho radost a baví se. A nějak se to prostě přenáší... nás to jako rodinu baví a po hodně dlouhé době nás to všechny seskupí v sobotu večer u telky a já jsem za to vděčná. Je to milá parta lidí, která se baví a nás taky. Bude se mi po nich stýskat (zatím hovořím o 1. řadě).