Wolverine (2013)

Masakr. Nářez. Mangold pochopil Wolverina a dal ho na plátno. Příběh skvěle navazuje na to, co se stalo v X-Men 3, a jak to Logana/Wolverina poznamenalo. Jsem to prožívala od začátku do konce. Jde vidět, že Hugh se v té roli fakt našel, že ho baví, a dělá pro to všechno. Dokonalé ztělesnění Wolverina. Soudtrack se taky povedl, konkrétně skladba "The Wolverine" mi nejvíc utkvěla v paměti. Spolu se scénou, kde se objevila to nemělo chybu. Jedna z nejlepších a nejemotivnějších scén ve filmu.

Očista (2013)

Jakožto velká fanynka Game of Thrones, bylo pro mě trochu zvláštní sledovat Headey v roli milující matky a manželky. Ani ta paruka nepomohla. Ale film mi to samozřejmě nezkazilo. Téma je originální, uvažovala jsem, jaké by to bylo, kdyby takový den existoval. Mohlo to být o dost lepší. Možná by i pomohlo, kdyby byl film delší. Přišlo mi jakoby byly některé scény zbytečně zkrácené, málo promyšlené. Akorát to pak celé působilo tak trochu chaoticky. Mělo to dobré momenty, kdy postavy čelili svoji morálce, byly tam dobré napínavé i temné scény, Rhys Wakefield byl v roli úchyláckého studenta úžasný, ale......prostě to bylo takové kouskovité. Jsem zklamaná. BUDU SE SOUDIT!!

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Bylo to pohádkové a strašidelné a fajné a tak vůbec, a humor tomu taky nechyběl. Freemana mám hodně ráda, takže mě těší, že mě nezklamal, protože jsem si ho neuměla nějak představit v takové roli. Těším se na další díl, který musím vidět na plátně, protože teď jsem to štěstí neměla...A masky,kostýmy, vizuální efekty....ty byly epic!

Avengers (2012)

Viděno několikrát, a ještě několikrát určitě viděno bude. Opravdu povedený „marvelák“. Nebyl to žádný mišmaš. Skvělá akce, humor. Můj oblíbenec Iron Man opět házel jednu hlášku za druhou. Každá postava tam měla svůj prostor, akorát bych nebyla proti, kdyby v dalších Avengers dali trochu víc prostoru Hulkovi. Ruffalo jako Hulk zaválel. Před filmem jsem se samozřejmě nebála, že by to Mark vůbec nezvládl, je to dobrý herec, ale že se takhle ukáže jsem fakt nečekala. Pro mě nejlepší Hulk, vůbec by mi nevadilo, kdyby vznikl další Hulk s ním. Další kdo mě dostával byl Tom Hiddleston jako Loki. Hraje ho tak dobře, že by se člověk nejradši dal na jeho stranu. Jediné co mě až tak nedostalo byl soundtrack. Nebyl nejhorší, nevadil mi, dalo se to poslouchat, ale nepatří mezi ty, který vám zůstane v hlavě, a pak máte chuť ho pořád poslouchat. Tak snad bude v dalším díle lepší.

V zajetí démonů (2013)

Trochu spoiler: Paráda. Spokojenost. Akorát těch dcérušek tam bylo až moc. Bohatě by stačily ty dvě nejmladší. Vůbec nechápu úlohu těch dalších. Akorát v tom trochu dělaly zmatek. Nejstarší se nám představila jako puboška, které vadí, že se odstěhovali a stěžuje si na všechno. A při pár jejích dalších výstupech už taková není. Taky mě štve, že nám Wan neukázal co viděla a tak "zničilo" Lorraine při posledním exorcismu, když to tolikrát zmiňovali.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Hodně příjemné, ikdyž z části depresivní. Zvláštní, výborné, herecky dobře nabité. Po výkonu Moore a Bening, se mi ani nechce věřit, že nejsou ve skutečnosti lesbičky. Ruffalo je čím dál tím lepší. A v neposlední řadě, soudtrack je taky povedený. Ale i přes tohle všechno vím, že už se na to nepodívám. Pro mě je to film, který by mi po druhém zhlédnutí vzal všechno to, co mi dal po prvním.

Dilema (2011)

Channing Tatum mě, stejně jako v 21 Jumper street, dost překvapil. Nebýt jeho, tak možná nedám ani ty 2*.Vaughn a James se tady moc nepředvedli. Slabé a zbytečně dlohé.

Stoker (2013)

Výborně a zajimavě natočené.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Naprosto nechápu digitální úpravu obličeje Renesmee. Bylo to creepy(nevím jaké české slovo bych pro to použila) a musela jsem se smát. Scénář se taky povedl, šprým vedle šprýmu, a když se to ještě spojilo s těmi talentovanými herci, bylo na co koukat. Co jsem slyšela, tak Pattison má na víc. Naštěstí to už byl poslední díl. Nechci ten film úplně shazovat, objevili se tu věci, které se mi aspoň trošičku líbily, ale když Condon nasadil tomu konci takovou korunu, tak to všechno zazdil. Finální bitva, nebyla až tak špatná, ale....Seriously? zbytek komentáře SPOILER/ Po bitvě se dozvíme, že to byla vlastně všechno jenom předpověď Alice, kterou ukázala Arovi. A nejlepší na tom je, že následná reakce ani nedává smysl. Místo aby Aro využil, že mu to ukázala, tak né, on řekne "aha, ok, tak my zas jdem". Tohle video perfektně vystihlo co mám na mysli. http://www.youtube.com/watch?v=21Pjiaxz914