Lov na Gluma (2009)

Na to, že ide o fanúšikovský film, klobúk dole.

Moon (2009)

Všetko bolo na veľmi dobrej úrovni, až na to, ako reagovali na seba samotné postavy, keď sa stretli. Celý film som čakal nejaký zvrat v ich vzťahu alebo niečo. Neviem, ale vôbec sa mi nepáčil.

Můj život v ruinách (2009)

Prvý krát som sa k tomu dostal dosť nešťastnou náhodou a pocity sa blížili ku dnu. Ale druhá náhoda už bola trocha šťastnejšia.

Na odstřel (2009)

Nemám rád tento žáner filmov, lebo v každom rieši prípady niekto iný. Niekde to je sudca, inde policajt, vyšetrovateľ, novinár, pomstiteľ. Ale toto sa celkom vydarilo a to si myslím, že celkový dojem trocha pokazil cz dabing.

Pevné pouto (2009)

Peter je pán režisér ale asi len vďaka tomu, čo dokázal s LOTR. V reálnom svete bolo síce niekoľko bulshitov, napr. nešťastný pád na konci, ale v porovnaní s medzipriestorom to bolo dobré. Tu to bolo plné nezmyslov a chaosu. Možno som to nepochopil, ale skôr to bol len výplod Petrovej fantázie.

Rychlí a zběsilí (2009)

U mňa Tokyo Drift vtiahol sériu do poriadnych sra*iek a toto ak to neponorilo ešte hlbšie, tak to zostalo v tej istej hĺbke.

Sherlock Holmes (2009)

Výborne natočené s pravou dávkou humoru, napätia a akcie. Nepochyboval som ani o jednej postave a do toho výborná Hansova hudba. Tej zamotanosti deja bolo tiež akurát, no niečo bolo málo vysvetlené alebo to nesedelo veľmi. Čo napríklad robil Blackwood s tým dievčaťom pri úvodnej scéne? Alebo kam zmizla guľka, ktorú vystrelil ten ambasátor či kto to bol na Blackwooda a začal horieť? A ešte nejaké drobnosti. Škoda toho.

Vzhůru do oblak (2009)

Nápad je to pekný, ale niektoré nelogické konanie postáv ma až rozčulovalo.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Dobre zapadajúce do koncepcie trilógie a trochu napravuje chuť po dosť skazenom poslednom vzdore.

Zrození naděje (2009)

Dobrý amatérsky počin, ktorý trpí tým, že ho režírovala žena. Keď som ho pozeral tak som nevedel kto je režisér, ale úplne som to typoval na to dievča, ktoré snáď má hlavnú postavu a trpí nešťastnou láskou. Keby má film iné ponatie, bol by hodnejší.