Solo: Star Wars Story (2018)

Prvý spin-off Rogue One bol veľmi vydarený a pozrel by som si ho znovu hoci kedy. Toto je ale veľmi slabé prevedením, dejovo, obsahovo. Postavy nevýrazné až nezaujímavé. Han mi tu prišiel až príliš dobrák. V pôvodnej sérii bol hov*do a flákač. Tu sa od začiatku do konca snaží dokázal skoro úplný opak.

Zelená kniha (2018)

Áno, niektoré scény sú účelové (máš zbraň? nie.), ale na väčšine som sa bavil a mal som taký good feeling. Viggo tu ide ako píla. V každej scéne bodoval. Fakt som mu uveril, že je talian. Mahershala sa vezie na vlne úspechu, ale neviem prečo. On vie fakt zahrať asi len jeden výraz.

Baby Driver (2017)

Film mal super tempo, atmosféru a postavy až po prekazenú lúpež. Tu už nabehla značná inšpirácia Tarantinom a dostávame dlhé scény takmer bez náboja (policajné auto v garáži). Byť tieto pasáže o trochu iné, bol by to vynikajúci zážitok.

Bright (2017)

Prirovnal by som to k hŕstkovej polievke. Je tam za hrsť elfov, za hrsť orkov, pár ľudí, jeden polo-ork, všetko to bolo zaliate despotickým vývarom, kde chce každý každého vytlačiť. Výsledná chuť? Ťažko špecifikovateľná. Nebolo to vyslovené zlé, ale nejaká chuť tam chýbala, iná tam zase bola nazvyš.

Duch ve stroji (2017)

Pomerne dosť som sa tešil na ten film. Predlohu nepoznám, takže som nemal veľmi z čoho vychádzať. Čakal som možno niečo medzi Matrix a Blade Runner. Tmavá atmosféra tam bola, ale inak pomerne slabota zo všetkých stránok. Pol asi hodine som mal chuť vypnúť, lebo ma takmer nič nezaujalo. Dopozeral som ho, ale keby tam neurobím, asi o nič by som neprišiel.

Dunkerk (2017)

Vojnové filmy veľmi nemusím, Nolanove zase áno. Atmosféra filmu špičková, ale jednoduchý dej sa snaži zachrániť účeľový zostrih. Film nebol zlý, ale na Nolana som čakal niečo špeciálnejšie.

Hra o trůny - Válečná kořist (2017) (epizoda)

Nebyť Bronna, Jaime by bol u mňa jasný kandidát na Darwinovu cenu. Doteraz najlepšia bitka, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani LOTR.

Hra o trůny - Východní hlídka (2017) (epizoda)

Už musím byť kritický. Celá táto séria ma pomalé tempo a dej na spôsob telenovely (okrem bitky v predchádzajúcom diely). Teleportácia mi nevadí, tá aspoň urýchluje dej. To, na čo som sa najviac tešil, zostáva potlačené. Draci/drak bol v akcii raz, Mrtvých sme videl skoro raz a nehovoriac o krvavých a erotických scénach, ktorých bolo v predchádzajúcich sériach požehnane. Asi predsa len seriálu uškodilo vyradenie Martina. Keď to budem pozerať za pár rokov mi to možno príde v pohode ale teraz keď čakám na každú časť týždeň a pred tým rok,... Som oprávnene vytočený.

Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Sľubovali, že tento diel už bude naozaj dobrý. Že je tu riadna bitka a super scény. Za prvú pol hodinu som si všimol len nikam-nevedúce rozhovory a nelogické konanie Sansy a Aryi (myslím, že autori mohli kľudne upustiť od trápnych intríg menom Littlefinger). V druhej pol hodine trošku vzrástlo napätie a chvílami sa mi rozbušilo srdce. To sa však opäť ukľudnilo, keď som si spomenul. že v GoT už vlastne hlavné postavy nezomierajú. V tom momente mi odľahlo s tým, že všetky postavy sú vlastne v bezpečí. Bitka na jazere dobrá, ale logika asi opäť zostala niekde pri nástrele scenára. Gendry asi trénoval maratón pri kováčskych prácach, lebo za pár chvíl prebehne to, čo kráčali tipujem dva dni. Partia narazí na jazero, ktoré by malo byť zamrnuté stovky rokov, ale práve teraz, keď winter is here (dokonca aj na južnom severe), začne praskať. Havranovi a drakom sa asi otvorila červia diera, keďže to dali fakt rýchlo. Neskoršie čakanie na Jona si vysvetlujem tým, že si to chcel rozdať s Vladom. Ak nie, asi je už úplne bez rozumu. No a perla nelogiskosti je príchod strýka Bena, ktorý slúži ako perfektný pomôcka pre scenáristov, pretože sa zjaví vždy, keď je treba (typujem, že sa ešte objaví). Pri všetkej úcte ku všetkým fanúšikom a divákom, to vážne ste prekvapený tým mŕtvym drakom? Už asi pred rokom boli plagáty k seriálu, kde Night King sedel na drakovi, ktorý (pravdepodobne) chŕlil ľad. Na poslednú časť sa trochu teším, ale len preto, že budem mať túto sériu konečne za sebou. Tú sériu, ktorá sa zatiaľ nikam výrazne neposunula.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Dlhú dobu mal tak film nepobavil. Samozrejme to malo svoje chyby a miestami to bolo prehnané, ale kredit zvyšoval dobre nastavený humor, atmosféra, vykreslenie herného prostredia a casting. Možno by si to zaslúžilo len štyri hviezdy ale za ten dobrý pocit, čo mi zostal po filme dávam päť.