Star Trek: Film (1979)

Ja ako poctivý fanúšik Star Wars som mal povinosť to pozerať s akým-takým nadhľadom. No hneď po prvých minútach ma to presvedčilo. Sci-fi ako sa patrí. Parádne prostredie, postavy (hlavne Spock, ktorý sa stal mojim obľúbencom a zároveň ho nemám rád), zápletka a chuť pozerať celú sériu. Veľmi dlho som ju mal na pláne ale už ju nenechám dlhšie čakať.

Vetřelec (1979)

Jedno z najlepších sci-fi, jeden z najlepších thrillerov, ale jeden obyčajný horor. Takmer všetko bolo výborné, hlavné tá atmosféra a hudba na správnych miestach. No hororová stránka nieje pre mňa. Samotný horor nieje pre mňa žáner a málokedy ma dostane (ako tak rozmýšlam, tak ma ešte nedostal) a preto som musel stiahnuť jednu hviezdičku. Nepochopím scény typu vybila sa mi baterka, teraz sa rozdelíme, tie dvere sa nedajú otvoriť... Tuto síce nenastal ani jeden z prípadov ale pri hľadaní mačky Ripleyovou som skoro odpadol.

První velká vlaková loupež (1978)

Svižné tempo s dobrou dávkou napätia a humoru. Ale trochu pre mňa ostáva nepochopená Williho zrada.

Superman (1978)

Dejovo to bolo dobré, no niektoré prevedenia ma ubíjali. Dajte človeka s priemernou inteligenciou medzi ľudí v nízkou a je z neho génius. Tak mi pripadal Lex a spol. A napíšme Brandona na hlavnú rolu za jeho pätnásť odohratých minút. Ale najviac ma nahneval let Supermana s Lois. Držia sa končekmi prstov a letia obaja... Nastala otázka, či budem ešte pozerať ten film. Ale ako som spomínal na začiatku, samotný dej bol dobrý.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Nebyť tohoto filmu, nezačalo by to najlepšie a najoriginálnejšie v mojom živote. Mal som asi 10 rokov, keď som dilm videl prvý krát, a uz od vtedy ho milujem ako celú sériu. Dokonalý film, až na ten úder hlavy :).

Čelisti (1975)

Keby mám hneď po tomto filme vkročiť do mora, tak by som bol asi zas*aný až za ušami. Atmosféra filmu neopakovateľná.

Kmotr II (1974)

Jedinečné. Zhodnotené jedným slovom. Nemyslel som si, že ma film tak dostane. Prvý diel bol výborný, ale druhý... Jedno z najlepších diel aké som kedy videl. Hoci sa mi scény mladého Vita zdali akési zbytočné. Ale scény z hlavnej línie boli bezchybné. Úplne ma dostala scéna na pohrebe Michaelovej matky. Scéna s Connie a s Fredom.... Balada. 100%

Rozhovor (1974)

Pri pozeraní by ma od toho filmu neotrhlo nič. Keď mi došlo, že celý film bude o tom prvom nahrávanom rozhovore, som s filmom zplynul. Výborné napätie, ktoré donútilo nazerať na obrazovku aj cudzieho spolusediaceho vo vlaku (mal som sluchátka). Perfektne napísané, natočené a zahrané.

Podraz (1973)

Sto krát lepšie ako tie moderné filmy o podrazoch. Týka sa to hlavne Dannyho a jeho partie. Newman a Redford sú výborný, ale ešte viac sa mi páčil Shaw, ktorého som videl len v Srdečných postavách z Ruska. Záver bol samozrejme výborný, ale keby je to na mne, trochu by som ho zmenil...