Hartova válka (2002)

Colin Farrell podle mě ve své roli odvedl dobrý výkon, konečně ukázal, že umí hrát i bez toho, že by neustále dělal nějaké ty svoje ksichtíky. Příběh byl sice jednoduchý a závěr očekávaný, ale dá se tu vyzdvihnout jedna věc a to postavy obou plukovníků - jak amerického, tak německého, u kterých člověk do poslední chvíle nevěděl, jestli si je má zaškatulkovat do kategorie "good guy" nebo "bad guy".

Yes Man (2008)

Tak takhle jsem se už hodně dlouho nezasmála. Myslela jsem, že to bude obdoba na starší Carreyho film Lhá, lhář, ale ten byl víc ztřeštěnej a crazy. Tohle byla opravdu skvělá komedie, kde všechno pěkně odsýpá a scény jsou perfektně promyšlené, až jsem se často divila, jak tohle dokázali scénaristi vymyslet.

Fontána (2006)

Hodně emotivní film, který svou vizuální stránkou a podmanivou hudbou hraje na lidskou představivost. Prolínají se zde dva příběhy a skvěle je propojuje umírající hvězda, která odráží duševní stav a nitro postavy Hugha Jackmana. Velmi zajímavý a originální nápad, který zobrazuje bezmocnost člověka vůči smrti a snahu vyrovnat se s umíráním.

Sirotčinec (2007)

Nejsem si jistá, jestli bych to nazvala zrovna hororem, asi spíš to mysteriózní drama by byho výstižnější, ale budiž. Opravdu zajímavý filmeček, který konečně přišel s nějakým novým nápadem (ani ne tak samotná zápletka jako potom její vyústění - skvěle scénaristicky zvládnuté). Sirotčinec bych přirovnala k The Others, který byl ale více hororový. Musím říct, že Belén Rueda svou postavu zahrála výtečně, poslední půl hodiny bylo opravdu brilantní - závěr neměl chybu.

Božská relikvie 2 (1991)

Jackie Chan ve své nejlepší formě - enormní dávka akce a humoru přesně tak, jak jsme u něj zvyklí.

RocknRolla (2008)

Nevím, co je to za nápad dát jako hlavní postavu ne 1, 2 nebo 3 lidi, ale rovnou nějakých 20 - kdo se v tom má pak vyznat? Ještě k tomu, když jich půlka vypadá stejně. Styl, kterým byl příběh vyprávěn, mě taky nezaujal. Navíc tam ani nebyl žádný příběh, žádná pointa, prostě nic. O čem ten film vlastně byl? Ano, vypadato to "cool", ale to je zatraceně málo.

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Sice mám Čtvrtníčka i Lábuse ráda, ale vypadá to, jako by tady nevěděli, jaký divák na tohle půjde do divadla. Myslím, že někdo, kdo jde na inscenaci typu "ty vole, to je ale čůrák ta mrdka", asi není zrovna milovník opery, která byla jednou z hudebních vložek. Písnička "We Are the Champions" už byla v pohodě, ale hodila by se na úplný závěr, kde místo toho bylo další fildikání, které opět asi již zmíněného diváka nezaujme. Ovšem chlapci to přečetli pěkně a Poláškova scéna s odposlechem Lábuse a Čtvrtníčka a jeho vlastním výkladem slov: " ... a diváci - vidíte, nesmějte se, oni vám v zákulisí říkají mutanti" neměla chybu.

Austrálie (2008)

První část filmu je taková dobrodružná komedie, druhá je zase válečné romantické drama. Hugh Jackman i Nicole Kidman to zahráli skvěle a hodně mě překvapilo, že v tomhle 2,5 hodinovém snímku chvilku nebyl vůbec prostor pro nudu, také proto dávám 5 hvězdiček. Příběh mě hodně zaujal. Vždycky jsem si myslela, že Austrálie je jedna velká krásná zelená země, teď mám ovšem dojem, že to ale jedna velká vyprahlá země, což asi nebyl režisérův účel. :)

Hudson Hawk (1991)

Komedie, která hodně pracuje s absurdními prvky, což pravděpodobně nebude u většiny lidí jejich šálek kávy, ale já jsem se báječně bavila! Všichni víme, kolik toho dokáže Bruce Willis zahrát jen svojí mimikou, což je v komedii neskutečná výhoda. Je pravda, že některé kousky byly dost za vlasy přitažené, ale přesto to všechno tak nějak přirozeně plynulo a zanikalo v salvách smíchu, takže nemůžu jinak než pochválit.

Crash (2004)

Příběh o menšinách a jejích problémech. Byly tady ukázané snad všechny typy rasové diskriminace a všechny příběhy byly opravdu hodně silné. Zezačátku se možná člověk bude trochu nudit, protože je potřeba nejdříve představit všechny postavy a jejich problémy, aby vše mohlo být nakonec mistrovsky spojeno v jeden skvělý celek. Vyplatí se počkat si na to.