Vřískot 4 (2011)

Většina sequelů, je jen ždímačka na prachy, kde se opakuje stará zápletka jenom s tím rozdílem, že je to čím dál tím stupidnější. Líbí se mi, že tady se filmaři nesnažili jen prodlužovat zašlou slávu, ale že sem tam i inovovali a nebáli se dělat si srandu z předchozích dílů a tento díl pojali jako záležitost remakeového vraha. Hlavní zápletka je samozřejmě stejná, jinak by to nebyl Vřískot, ale jinak se to snažili pojmout trochu odlišně a to se cení. Na to že to je už třetí pokračování, to není vůbec špatné.

Černobílý svět (2011)

Slyšela jsem názory typu tohle je opravdu černobílý film - je jasně dané, kdo je dobrý a kdo zlý, je jasné jak to celé dopadne, je to takové prvoplánové. No když to takhle někdo řekne, tak nemůžu nic namítat, je to tak. Ale ten film má tak úžasnou atmosféru, všechno zde plyne tak přirozeně a herci vypadají, jakoby se pro ty role narodily, že to všechny výtky tohoto typu úplně pohřbí. :) Vynikající snímek, jsem zvědavá na knihu, která byla předlohou.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Ohledně tohoto filmu mám hodně rozporuplé pocity. Tato tématika o romském baronovi mě zase až tak nezaujala a přišlo mi, že film je celkem o ničem. A často to bylo taky dost chaotické, přelidněné. :) Nicméně musím uznat, že poslední třetinu filmu jsem se celkem slušně pobavila a že i když to bylo takové naivní a často předvídatelné, tak že tam tvůrci dali pár zajímavých momentů překvapení.

Kamarád taky rád (2011)

Bylo to dobré a člověk se u toho nenudil, ani se nechytal za hlavu, co je to zase stupiditu. Tento film můžu doporučit. Proč teda jenom tři hvězdičky? Protože takovýchhle snímků je spousta a tenhle s ničím novým nepřišel.

Jana Eyrová (2011)

Na tenhle typ příběhu až tak nejsem, ale musím uznat, že to bylo velmi dobře natočené. Příběh je sice prostý a neodhalí vám nic, co byste si sami neodvodili, ale herci odvedli velmi dobrou práci a stejně tak režie a kamera. A právě za to dávám čtvrtou hvězdičku, protože jinak bych tenhle film jen dle samotné příběhové linie zařadila do šedi (pod)průměru. Nicméně filmový štáb tuhle stokrát ohranou story, jak se chudá holka do boháče zamilovala, dovedl do úplně jiné roviny. Film bych popsala stejně jako hlavní hrdinku - skromný, přesný a snažící se nedát na sobě jen tak znát emoce a i přesto vás neznudí a bude vás zajímat, co se za tím, co nám navenek ukazuje, ve skutečnosti skrývá.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Problém je asi v tom, že jsem čekala něco podobného jako jedničku, tedy animák plný vtipných situací. Tentokrát to ale filmaři nechali spíš jen jako doplněk a zaměřili se jen na bojovou akci. Je to sice plus, že se snažili se neopakovat, ale to nic nezmění na tom, že mi to oproti jedničce přišlo jen jako průměr.

Nevinnost (2011)

Velmi dobře natočeno, chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale těch posledních 5 minut filmu bylo podle mě úplně mimo a tak nějak to to předchozí pohřbilo...

Sherlock (2010) (seriál)

První díl byl naprostá pecka a hleděla jsem na to s otevřenou pusou. Další dva díly byly taky dobré. První díl druhé byl úplně jiný než ty předchozí, nicméně taky zajímavý. No uvidíme, co se z toho dál vyvine. :-) Mimochodem Sherlock mluví někdy tak rychle, že to člověk nestíhá vnímat, natož číst titulky. :D

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Při prvním souboji se zlým bývalým jsem pořád čekala, kdy se ukáže, že si to všechno Scott Pilgrim jen představoval. No nestalo se. A pokud tohle, co se tam dělo, přijmete za normální věc, stejně jako jsem to po počátečních rozpacích udělala já, tak zjistíte, že se díváte na celkem originální komixový počin.

Super 8 (2011)

Sci-fi, kde hlavní roli hrají děti? No, proč ne. Nebylo to sice nic výjimečného, ale taky u toho člověk neusínal nudou. Prostě normální průměrný film v tomto žánru. Takže jestli někdo čeká podobně skvělou jízdu jako byl poslední Star Trek, tak bude asi hodně zklamaný. Já žádné takové očekávání neměla, takže spokojenost. Celkem mě tady překvapila Elle Fanning, mám ji pořád zafixovanou jako malou holčičku a ona už je z ní slečna. Evidentně má nakročenou kariéru stejně dobře jako její sestra. Jo a jedna věc mi tady evidentně unikla - proč se to jmenuje Super 8?