Diktátor (2012)

Tak tohle byla pecka, řekla bych asi nejlepší film Sachy Barona Cohena. Sacha tentokrát upustil od fekálního a úchylného humoru a spíše se zaměřil na absurdní humor. Občas to byly takové pecky, že jsem skoro brečela smíchy. :-)

Bůh masakru (2011)

Tak tohle pro mě bylo obrovské překvapení. Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděla. A přitom to je čistě konverzační snímek, kde celou dobu sedí 4 lidé v jedné místnosti. Ten konverzační humor byl opravdu skvělý a celou dobu si film dokázal udržet moji plnou pozornost. Sice ke konci už byla ta situace trochu vyumělkovaná, ale nevadí, já jsem se pořád skvěle bavila!

Madagaskar 3 (2012)

Nebylo to špatné, ale jak už to tak bývá, úroveň pomalu klesá níž. Tohle už byl jenom průměrný animák, na který se sice dobře dívalo, ale rychle na něj člověk zapomene. Tvůrci se evidentně snažili přijít s něčím novým, čímž tady byl cirkus, ale už tu bylo moc barviček a působilo to přeplácaně a tíhlo to spíše k mladšímu publiku.

Sněhurka (2012)

No já nevím, ta Sněhurka byla opravdu psycho... Není špatný nápad vzít známou pohádku a inovovat ji, ale mám pocit, že tohle bylo trošku mimo - trpaslíci zloději, princ trouba, princ pejsek, šermující Sněhurka atd. Celé mi to přišlo trošku mimo. Ano byla tu snaha o humor, ale chvilkami jsem opravdu hleděla s pozdviženým obočím. Celkově z toho mám dost rozporuplné pocity...

Tři mušketýři (2011)

Já vím, ty 4 hvězdičky se zdají dost přehnané. Ale já jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - šermířskou akci,pěkné kostýmy a kulisy, dokonce i srandu. Ano, sice je to dost americky přehnané, povrchní a některé scény jsou dost prvoplánové, ale jak říkám, moje očekávání to splnilo.

Blbec k večeři (1998)

Tak tohle byl tedy opravdu ukázkový blbec. :-) A přitom to nebylo nějaké nucené, ale bylo vidět, že je to taková přirozená blbost. :-)

Den před krizí (2011)

Sice to bylo dobře natočené a hercům není co vytknout, ale bohužel je to film, který se zaměřuje na velmi úzké publikum a mně osobně tato tématika až tak nezaujala. Ale musím uznat, že herci se opravdu činili.

Hunger Games (2012)

Námětem připomíná Battle Roayle, zpracováním s tímto filmem ale nemá nic společného. Myšlenka je rozhodně zajímavá. Nejdou tady hned na věc, ale věnují se na začátku docela dost tomu, jak to s těmito mladými lidmi vypadá, než se dostanou do hry - skoro hodinu, což je možná až moc. Ne, že by ta část byla nudná, ale už toho pak moc nezbývá na akční podívanou. Ve skutečnosti se ale ta akčňárna taky moc nekonala, všechno probíhalo až moc poklidně a bez napětí... Sice jsem se u toho ty dvě a půl hodiny nenudila, ale mohli z toho nápadu vytřískat o hodně víc, škoda.

127 hodin (2010)

I přestože nemám ráda filmy, kde je celou dobu jen jedna osoba, tak tento snímek hodnotím spíše pozitivně. Ono je to hodně těžké natočit film, který je vlastně o ničem, tak, aby udržel divákovu pozornost. Námět je to rozhodně zajímavý, ale možná by se hodil spíš na nějaký dokumentární film o tomto odvážlivci, kde by povyprávěl, jaké to pro něj bylo a co prožíval. Takhle je to hodně těžké zpracovat cca na hodinu to, jak se snaží vyprostit ze své pasti. Ale musím uznat, že to režisér natočil nejlépe, jak mohl.

Bez kalhot (2012)

Co na to říct? Taneční čísla super, pár pěkných zadečků, děj jenom spojuje jednotlivá vystoupení a Matthew McConaughey vypadá jako pěknej slizoun. Asi fakt jenom film pro holky.