Kocour v botách (2011)

Já nevím, čekala jsem nějaký jiný příběh, ne že převezmou Jacka a kouzelnou fazoli. A ten pan vajíčko nebo jak se jmenoval byl takovej divnej. Celkově mi to přišlo, že aby vytěžili na slávě Shreka, tak prostě vzali diváky oblíbeného kocoura a aby toho nemuseli moc vymýšlet, tak příběh zasadili do již existující pohádky a máme tady nový trhák léta... Když to vezmu jako samostatný animák, tak dobře, dejme tomu, je to průměrný film, dětem se asi líbit bude. Když to ale vezmu jako pokračování (resp. odnož) veleúspěšnéo Shreka, tak teda nic moc...

Magická slova: Příběh J. K. Rowlingové (2011) (TV film)

Nj, asi to ocení opravdu jenom fanoušci HP, ale mně se prostě líbilo, že to bylo tak pěkně přirozeně natočené. Bála jsem se, že to bude nuda, když ten příběh znám skoro nazpaměť a taky sem četla biografii jménem Sen jménem Harry Potter. Ale překvapivě mi to uteklo hodně rychle a byla jsem celkem nadšená, že jsem si zavzpomínala na největší doby tohoto fenoménu (i když film je o dobách před fenoménem, ale já to beru ze svého pohledu, kdy jsem se v době největší slávy intenzivně zajímala o vše kolem JKR). Taky hlavní herečku vybrali moc dobře - byla přirozená a hodně podobná Rowle. :-)

Noc úplňku (2006)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Vizuálně to bylo moc pěkně udělané. To, že se příběh odehrává v mezinebi, umožnilo tvůrcům použít spoustu fantaskních prvků, které by jinak působily kýčovitě. Na akční scény byla jedna radost se dívat. A taky to nepostrádalo jistou poetiku. Ale něco mi tam malinko chybělo oproti podobným filmům - asi taková ta přesnost a ladnost, která zde nebyla úplně na té úrovni, kterou bych očekávala.

V peřině (2011)

Ale no tak lidi, vždyť je to pohádka pro děti! Jo, bylo to hodně ujeté, ale sem si jistá, že děckám se tohle bude líbit - včetně těch písniček. Neviděla jsem to 3D, myslím, že tak to mohlo získat nový rozměr (myšleno zážitkově :). Je to fakt úlet.

13 (2010)

Film zpracovává celkem zajímavé a hlavně kontroverzní téma. Původní film jsem neviděla, takže to, jestli se remake povedl, nemůžu komentovat. Ale samozřejmě točit vlastní remaky je opravdu blbost, to asi uzná každý. Navíc jsem si původně myslela, že je to remake úplně jiného filmu, který má podobnou tématiku 13: Hra smrti. Tenhle film těžil hlavně na své kontroverzní tématice, ale jinak na něm nic zajímavého nebylo.

Captain America: První Avenger (2011)

Mám ráda filmy podle comicsů a na tenhle jsem byla hodně zvědavá. A musím říct, že se podle mě hodně vyvedl. Nebyl to totiž úplně ten typický superhrdinovský film, protože se děj odehrává za druhé světové a tím pádem to tady nehýří barvami a všelijakými udělátky jako v ostatních filmech tohoto typu. Naopak je tady taková ponurá šedo-hnědá atmosféra, která to dělá stylové a odlišuje to od hlavního proudu. Byla to skvělá akce, prostě radost se dívat.

Hlavní třída (2010)

Nemůžu si pomoct, ale tak nějak mi ten film přišel o ničem. Vypráví dva příběhy, které spolu de facto nesouvisí. Všechno plyne strašně pomalu a nezajímavě a to, co mělo být asi vyvrcholením všeho, bylo strašně rychle odbyté a člověk si řekl jenom: hmm, tak tohle mělo být to, kvůli čemu jsem se na to 1,5 hodiny díval? To by mě vážně zajímalo, jak se k tomu nachomýtlo tolik známých herců...

Hledá se Jackie Chan (2009)

Ach jo, teda fakt nevím, co na to říct. Dívala sem se na tento film samozřejmě kvůli Jackiemu Chanovi, ale ten se v celém filmu objevil tak na 2 minuty. No to by ani nebyl hlavní kámen úrazu. Problém je spíš v tom, že to vypadalo, jak kdyby si kluk vzal doma kameru a všechno si to natočil sám. Ano, jednak byl amatérský obraz a jednak zde byl velmi prostoduchý příběh, který by zaujal možná tak malé děti... Vážně nechápu, proč se tomu Jackie propůjčil.

V cizí kůži (2011)

Sice tady tohle téma už bylo v Mezi námi děvčaty, ale to vůbec nevadí, protože tvůrci to tentokrát převedli do chlapského světa, což skýtá další nové možnosti. Můžu říct, že jsem se opravdu slušně pobavila a že je tenhle film určitě jedním z lepších v tomto žánru.

Rváčův deník (1995)

Leonardo jako tradičně odvedl skvělý výkon, ale film jako celek mě až tak nezaujal. Asi to pro mě bude jeden z těch filmů, na které se člověk podívá a zanedlouho zapomene, co se tam dělo.