Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Přijde mi, že Temný rytíř tak nějak odstartoval remakování snad všech populárních komixových postav. Jenže povedených je jich jako šafránu a Temný rytíř mezi ně rozhodně patří. Všechny tři díly, jeden lepší, jak druhý, jenže Temný Rytíř, to je Christian Bale a Michael Caine a už na vždycky to tak pro filmová plátna bude platit. Zatímco tady ho hraje sentimentální Ben Affleck po boku s Xenou budoucnosti a Muž z oceli, bojující proti zlobrovi z Pána prstenů... Ale divák není ochuzen ani o fantastickou bitvu Batmana se Supermanem, člověka s bohem a ta je jednoznačně tím nejlepším z celého filmu. Snímek se ani nepokouší o humor, což je určitě dobře, 4/5 dobrých hlášek bohatě stačí, bohužel se pokouší o sentiment a menší lovestory a to v nejvypjatější gradaci děje. Boží speciální efekty, brilatně zvládnuté akční scény a upgreadovaný kostým Batmana, to jsou jednoznačné klady. Každopádně jsem se 2.5 hodiny rozhodně nenudil a Úsvit spravedlnosti si pustím určitě ještě minimálně dvakrát - 75%.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Příliš filmů, o které bych měl zájem, aktuálně nevychází, tak jsem dal šanci seriálům. Po Spartakovi a Da Vinciho démonech - Hře o trůny. Moc jsem neočekával, o to více jsem byl překvapený. Zápletky a zvraty naprosto neočekávané, neustálé umíráni hlavních postav a opravdu parádní příběh. Občas i velmi solidní boj. Pět sérií zhltnete jakoby nic. 90% oprávněných

Gangster Ka (2015)

Na český film z našeho prostředí až mimořádně dobrý film, má očekávání určitě předčil, s ledovým klidem 70%.

Viktor Frankenstein (2015)

Ve světě je hodně adaptací Frankensteina a tahle patří mezi ty povedené. Film táhne kupředu bezesporu trojice hlavních hrdinů. Fantastický výkon zejména McAvoye - hraje na plný pecky, chvíli mu fandíte, chvíli o něm pochybujete a překvapil i Daniel Redclif. Film je spíše drama, hororový je pouze závěr, ale i tak mě to moc bavilo, oddychovka dobrá - 70%.

Zabijáci (2014)

No, těšil jsem se po Lovcích hlav na další "severskou" pikanterii. Vysoké hodnocení mě také navnadilo, avšak film jako takový mě moc neoslovil. Scénář i náměť dobrý, ale katastrofické obsazení, snad krom toho arabskýho poldy žádnej sympaťák. Jinak je to celý takový utahaný, ale to je taky možná tím, že jí ještě mám, jak z praku. No a druhou hvězdu přidám za ten povedený závěr. Tam se alespoň na chvíli dostali Zabijáci do tempa - 40%.

Na návštěvě (2015)

Dlouho předlouho jsem neviděl žadnej horor, není to můj žánr. A dlouho předlouho zase neuvidím, alespoň doufám. Docela slušná lekací atmosféra a opravdu pořádný psycho, brutální! Fandové žánru si určitě přijdou na své. Škoda toho slabýho závěru a občas mě absolutně obtěžovala hudba. Ale 3 hvězdy za dost slušný herecký výkony - 65%.

Kurýr: Restart (2015)

Když se řekne Kurýr, je to těžké nesrovnávat. Kurýr je jen jeden, ale.. Tohle je taková popcornovka s Audi, vodkou, modelkami na francouzské riviéře. Třetí hvězda za Dedmau5e na mejdanu - 50%.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Zvláštní, natočit druhou řadu jako předvoj té první, nemá to sice ten šmrnc, protože zde jednoznačně chybí postava Spartaka, ale i tak je to hodne solidní a dechberoucí podívaná, která je zároveň napínavou pozvánkou k řadě 3., tak uvidíme 80%.

Spartakus (2010) (seriál)

Mám za sebou první sérii vcelku věhlasného seriálu a musím řict, že jsem ji zkoukl skoro jedním dechem. Souboje z arény připomínají starého dobrého Gladiátora a celé to ztvárnění mě strašně bavilo. Hektolitrů krve by mohlo být i méně, ale to i vášnivého sexu, který zde pobaví spíše nežné pohlaví. V závěru už je Spartakus trošku psychicky zmítán nepřízní bohů a jeho charakter se mění. Z nepodajného lva se stáva nekompromisní šelma, ale i tak si 1. série celých 10 dílů udržuje vynikajicí atmosféru, dramatičnost a napětí, i přes přehršel homosexuálního kontextu, místy se povedly i hlášky - 80% oprávněných.

Veřejní nepřátelé (2009)

Veřejní nepřátelé, až příliš chlaný Bale versus padouch se vším všudy - Johny Depp. Na rok 1933 opravdu moderní vyšetřovací metody. Proti sobě sympatičtí padouši a nekompromisní muži zákona a jak už to v životě bývá, také krásná žena. Výborná podívaná - 80%.