Ranhojič (2013)

Příběh z počátků lidské anatomie, sám o sobě hodně poutavý a zajímavý. Někdy je jeho atmosféra naprosto dechberoucí. Avšak obalený nesmyslnou, takřka dvou a půl hodinovou stopáží, kde mimo jiné excelují krutost, chaos, zrada, cizoložství a antisemitismus - 70%.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

KGB a CIA musí spolupracovat...v nedaleké minulosti, při pořádně zapeklitém případu, kde je v hlavních rolích nukleární hlavice a parádní hláškovací akčňák od Guye Ritchieho. Dva úžasní sympaťáci, neutuchající ironický souboj Ruska a Anglie a ženy. V tomto případě hodná a zlá, nebo zatraceně sexy a zlá? Nebo zlá a zlá? No, nechte se překvapit, parádní snímek - 85%.

V mysli vraha (2015)

Ohohooo, kvalitních vražedných psyho thrillerů není nikdy dost a Solace se řadí do společnosti těch nejlepších. Potyká si s klasikou i novinkami (Vraždy podle Jidáše, Vražedná Hra, Jako Pavouk, Sběratel Polibků, Zodiac, Purpurové řeky, Pečovatel, Smrt on-line a tak dále...), nedosahuje sice takové atmosféry a hereckých výkonů, jako třeba Sedm, ale poslední dobou v tomto žánru překvapil snad jen Pečovatel. Vynikající Anthony Hopkins, který zastínil své kolegy z FBI Joa a agentku Cowlesovou, na kterou se mimochodem moc hezky kouká. Vcelku neočekávaný konec a záporák Colin Farrell, už jen kvůli němu a kvůli Hopkinsovi stojí Solace za to. 85%

Dárce (2014)

Tento nápad vznikl už kdysi dávno a nutno podotknout, že v mnohem lepším provedení ... Gattaca a později Equilibrium, tím začíná a také končí výčet toho exkluzivního, nyní se snaží dostat opět do kurzu, ale marně, Divergence byla trapná, ale měla alespoň akci a nějaký závěr. Tady se prostě jen na bobech projedete sentimentální šedí a spletí nesmyslných událostí až k Santovu domečku a je konec. A nezachrání to ani pochmurný Jeff Bridges - 40%.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Zatímco první díl mě vysloveně nadchl, dvojka je o moc slabší. Se zmizením labyrinthu, se vytratila i ta podivná tajuplnost, která to celé doprovázela. Nesmyslné zvraty, setkání a stupidní náhody. Od poloviny už se jen koukáte na postapokalyptické prázdno, nejhorší je, že ani není pompézní, jak by řekl pan Fitzgerald. Nezbývá, než doufat, že se z toho vyklube víc, než farmaceutickými firmami ovládaná kravina a že se další díl naladí zpátky na správnou vlnu, tedy na nápaditou a svižnou teeneagerskou jízdu - 50%.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Je to smutný, že takhle dopadá jedna z největších kultovek filmových pláten. Jsem velký fanda a dokážu přimouhřit a někdy i zavřít obě oči, ale... Když pominu nechutně agresivní marketing, kdy dětem figurky Star Wars musely čouhat z nosu a hovínka po pejskovi sbírám letákem Star Wars z Kauflandu do dnes a zaměřím se na samotný film. Je až k neuvěření, jak špatný je scénář...daleko předaleko v úplně nové galaxii, kde se mohlo udát prakticky cokoliv nepředvídatelného není nic jiného, než další "hvězda smrti", záporak děsivý jako krabice s koťaty a seschlý Han (Leia úplně mimo). Zachránit se to snaží rádoby vtipkujíci John Boyega a hlavní hrdinka ve stylu Hunger Games/Divergence. A tak nám zbývá už jen fantastický droidík a jeden vymazlený světelný meč, není to na 10 let trochu málo? Celé je to natočené "na jistotu" a to je ta největší chyba. Vždyť jen záporné postavy jako Imperátor, Dart Wader, nebo Dart Maul...jejich jména budou znát filmový fandové jako symboly zla i za 20 let, k nim se má zařadit tenhle obtloustlý profesor Snape? Tři hvězdy a vlastně ani nevím za co.

Osm hrozných (2015)

Vždy jsem si přál pochopit příměr "rozporuplný film". 8 hrozných nejsou jako "nové" Star Wars, kdy jste si jisti, že koukáte jen na marketingový brak. U 8 hrozných to prostě nevíte, kdo je špatnej, kdo je dobrej a komu vlastně fandit a jak se tím člověk brodí, hloubá a dumá...je zavřenej s tou bandou grázlů v tý podivný chatrči a zrovna, když se vám zavrtávají do hlavy hloubž a hloubž, tak tu nálož sarkasmu a rasismu a...BANG!! Hlava na milion kousků!! Rozjezd je kurevsky pomalej a dlouhej, dáva si na čas, poznáte každýho hajzla zvlášť i každou záhadnou píď tý negerský galanterie, ale o to víc si člověk vychutná ten grandiózní závěr. Rozporuplných 70% a na 4 stars to tahá sám lofas Samuel L. Jacksona - osobně!!

Slídil (2014)

Pokud jste také hyeny jako zparchantělý novinář na volné noze - Lou Bloom, film, který jde doslova přes všechny mrtvoly, si vás určitě získá. Mě osobně na filmu chybělo alespoň nějaké "dobro". A ten závěr, na to už to jsem vážně neměl žaludek 40%.

Pečovatel (2014)

Brutální psycho - 100%