Gorily v mlze (1988)

Svého času jsem se hodně zajímala o opice a ohrožené gorily horské mé pozornosti samozřejmě neunikly, stejně jako příběh jejich umíněné ochránkyně. Proto jsem se radostí tetelila, když vyšel o tom všem film se slibnou Weawerovou v hlavní roli. Má očekávání byla splněna na výbornou, neb se tvůrcům povedlo stvořit dílko,tak naturalistické, že ho mohli směle nazvat dokumentem.

Terminator Salvation (2009)

Ano, Worthington si ukradl celý film pro sebe. A těžko říct, jestli je to tím, že svému stroji dokázal vdechnout víc lidskosti, než Bale svému vůdci. Docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby Marcuse hrál právě Bale, ale věřím, že by to zvládnul na 1. Jináč jsem se dobře bavila, nenudila, nevadilo mi, že se děj posunul nazad (dopředu?), však on to někdo zase rozhejbe. Jako vždy výborná Helena Bonham Carter. Trochu mi vadilo klišé s němým děckem, necharismatická Connorova partnerka a závěrečné darování orgánů doufám mělo nějaký důvod do budoucna, jinak taky klišé.

Bruno (2009)

Upřímně? Po Boratovi velké zklamání. Vůbec jsem se nebavila. Bylo to spíš ujetý, než objevně humorný. Ani jsem to nedokoukala, ale myslím, že jsem o nic nepřišla.

Gunga Din (1939)

Na svou dobu asi dobrá zábava, ale dnes už zkrátka film nefunguje tak, jak by měl. Místo smíchu vyvolává spíš úsměvy. A bandička krémem na boty natřenejch "Indů", ta je opravdu k smíchu. A neskrývané koloniální manýry zase k pláči. Na druhou stranu Grant opravdu pobavil výtryskem komediálního talentu.

Znamení (2002)

No, Enšpígle, já jsem se zase málem smíchy posrala, když jsem četla tvůj komentář :-)

Tajnosti (2007)

Režiséři všech zemí, učte se!!

Uprchlíci (1986)

Z trojice Kopyto, Otec a otec a Uprchlíci je to nejpovedenější počin. Vyniká nenuceným akurátním humorem (Richard vyjímečně moc nepřehrává), a hra na city mu dodává lidský rozměr.

Mrkáček Čiko (1982)

Trochu divný. Mrkáček mi vždycky připadal jako by přiletěl z vesmíru. Jinak námět dobrej, atraktivní prostředí. Já myslím, že pro děti je to v pořádku

Mechanický pomeranč (1971)

Tak z tohoto filmu mám husí kůži a... takovej divnej pocit, asi jako když jedete na horský dráze (máte strach), vylítnete z ní (zhnuseně si pomyslíte, že chcete bejt sakra někde jinde) a než dopadnete na zem, někdo vás vezme palicí mezi oči (a to jste si mysleli že už vás nic nepřekvapí). Nebo tak něco. Zkrátka divný.