Hlídka v Ardenách (1992)

Vážně kvalitní a bohužel poměrně zapomenutý film. Válečný film, ve kterém vůbec nejde o počet padlých, ale kouzlo situace.

Ztraceno v překladu (2003)

Asi mi něco uniklo, protože nerozumím většině názorů na tento film. Murraye i Johanssonovou mám rád, byl to film - jak se říká - ze života, ale tím plusy končí. Sledujeme Billa a Scarlett, jak se na sebe koukají a mlčí, pak Billa jak sedí v baru a mlčí, pak Scarlett jak sedí v okně a mlčí, pak roztřesené záběry Tokia a pak zase ty dva. Divné... divné...

Mezi námi děvčaty (2003)

Sice na podobné typy filmů nejsem, ale paní / mladá kočka Lee Curtisová si za tenhle výkon rozhodně zaslouží vysoké hodnocení.

Ledové ostří 2 (2006) odpad!

Předvídatelné, nevtipné, hloupé... nechce se mi ani pokračovat.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Možná to bude tím, že mě herní série FF nikdy nezaujaly, možná tím že jsem japonské anime-příběhy nikdy nechápal. Jednotlivé scény jsou krásné na pohled, často velice akční a propracované ...ale dohromady? Zde musím s hvězdičkami šetřit.

Na Hromnice o den více (1993)

Podle mě docela nenápadný a skromný film, ale inteligentní zábava je zaručena! Musím toto shlédnout ještě jednou.. nebo víckrát :)

Skrytá identita (2006)

Oscar za nejlepší film roku? Vážně? Dejte pokoj, že když se Wahlberg chová jako hajzl a Nicholson za každým slovem "fuck" tak máme na světě nejlepší scénář. Přijde mi to jako omluva Scorsesemu od akademie, kterému se nejvyšší ocenění tak dlouho vyhýbalo, aby nebyl smutný. Scorsese si určitě Oscara za režiji zaslouží, ale rozhodně ne za tento film.

Po přečtení spalte (2008)

Filmový kočkopes. Je to komedie, nebo vážnej film? Mám pocit že "Po přečtení spalte" si se mnou celou dobu hrál, pořád se směju, když zničehonic najednou začínám nad sebou pochybovat, jestli bych měl. Ale smekám - Pitt dokáže zahrát jak ideální chlapy, tak blbce. 4 hvězdičky nedám, ale rozhodně se podívejte.

Liga výjimečných (2003)

Nápad spojit několik fiktivních postav do jednoho příběhu se ukázal jako jediná kladná stránka celého díla. Příběh o ničem, rozhovory mezi postavami na úrovni školní besídky a předvídatelný závěr dělají z Ligy Výjimečných naprosto nevýjimečný až zbytečný film. Snad to aspoň vydělalo nějaké peníze, aby tvůrci zaplatili všechny herecké hvězdy...

V jako Vendeta (2005)

Toto mohl být mnohem lepší film. Některé momenty mě vážně zaujaly (jako závěrečná davová scéna), některé mě velmi zklamaly (očividná a marná snaha položit diváka do kolen "nečekanými" okamžiky). S polovinou věcí, které film propaguje jako správnou věc bych asi těžko souhlasil, ani mě nepřiměl abych se nad totalitou a bojem proti ní více zamýšlel a to je škoda. Jiné podobné filmy to uměly lépe (Equilibrium apod.). Nemůžu říct, že by to byl špatný film, ale prošel kolem mě bez zanechání nějakého hlubšího dojmu.