Krvavý sport (1988)

Patrně nejslavnější dílo JCVD... S tímto filmečkem mám spjato spousty krásných raných vzpomínek! Dětství naší bandy bylo fajnový, ale díky Krvavýmu sportu to teprve bylo to pravý ořechový. Osmkrát do týdne pro nás nebyl problém film vidět a pokud neměla máma Ellmariachiho nic proti, tak jsme si mohli denně vychutnávat mlátičku Van Damma, prsatýho Chong Liho a vtipálka motorkáře Raye Jacksona... Pak se vyrazilo ven a naše parta plná samých malých Van Dammů se na ostatních učila kopy a rány co viděla právě v bedně. Uměli jsme snad všechno, jen ten provaz byl fakt o kule. V tý době možná ještě o miniaturní kuličky. Bohužel, nebo snad bohudík s přibývajícím věkem se naše smečka postupně rozpadla a zbyli jen vyvolení. Vyvolení, kteří na Krvavý sport do dneška nedají dopustit! 75%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Dlouho! Opravdu dlouho jsem věřil, že Arnold má pod kůží šroubky, matky, hadičky, že se musí promazávat vazelínou, či WéDéčkem a že je to pod lidským obalem krásnej stříbrnej stroj. Dvojka všech dvojek, film všech filmů, Cameronův klenot, Arnoldova životní role a spousty peněz okolo toho (kor Arnieho honorář)!!! To je T2!!! Nejlepší scifárna všech dob!!! Film v podstatě nestárne, triky jsou do dneška moderní a člověk čumí jak kokot, když se pak koukne a řekne si - "cože? Tenhle film je fakt z devadesátýhoprvního??? Fakt přes dvacet let starej???"... Takže znovu - Schwarzenegger a Cameron spolu s nejlepším Sci-fi akčňákem všech dob!!! To je Terminátor 2 a jeho soudný den!!! Hasta la vista, baby!!! 100%

Jezero smrti (2008)

Po tomhle bijáku se raději už malým zmrdským partičkám, co maj puštěnej mobil v kapse se skvělýma moderníma hitovkama vyhejbám, pač nikdy nevíte, co ten malej debílek může mít pod tím fajnovým placatým kšiltíkem, kterej má jak blb na bok! Nebo třeba něco schovanýho v rozkroku, kde má díky spadlým extra cool džínám prostoru na šest prdelí a dělaj mu vzhled čerstvě vysranýho blbečka, kterej nestihl doběbnout za první keřík... Zajímalo by mě, jestli se ty lidi někdy vůbec viděli!?... Ne, soudnost u tupců neexistuje! Nicméně no happy end, no problem! 75%

Zkrocená hora (2005)

Sparta, sparta buzerantů parta. No a co, tak jsme teplý! Nikdy mi to nevadilo, ba naopak si z toho dělám ještě větší prcinu. Rád vzpomínám na můj studentský život a tehdy probíranou látku o tepelných spotřebičích. Nikdy nezapomenu na zpocený rudý výraz mého spolužáka, když se mě učitel zeptal "jaké tepelné spotřebiče znáš?" a já mu odpověděl spolužákovo jméno! Ježiš to byl výbuch smíchu. Mám navíc spousty přiteplených kamarádů, tak proč by mi to mělo vadit?... Jenže jak ve stanu Ledger vytáhl svýho šušňáčka a rval ho do míst kde padají Gyllenhaalovi bobové a bobci, tak se mi fakt udělalo nevolno a byla to pro mě fakt trapná chvilka. No po tom filmu je mi aspoň už jasný, proč rančeři jezdí tak rádi na koni... 50%

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Sly měl velice podobnou hereckou historii jako Steven Seagal. Zdůrazňuji PODOBNOU hereckou historii! Steve nešplhá ani po Slyovi nabušený malíčky u noh! Po spousty úžasných trhácích a opravdu těch best filmech se oba zasekli někdy kolem toho roku 96 a až na světlejší vyjímky, béčka střídaly i céčka a nedalo se na to prostě kolikrát ani koukat... Rok 96 byl opravdu pro oba hodně zlomovej, jenže... A to je zásadní rozdíl... Steven se z toho už nikdy nevyhrabal, ba naopak začal točit už jen samý "video filmy" ze smeťáku a především nabral tak metrák živé váhy a upravil si vizáž do podoby prasečího pukavce, což mu zaručilo konec jeho slibné filmové akční kariéry. Sly potřeboval přesně deset let, aby si vzal tužku a začal tvořit scénáře pro naprosto špičkový filmy! Rok 2006 a přišla pecka, šestý pokračování Rockyho, rok 2008 a přišel tento skvost, tento úžasnej klenot, toto parádní dobrodružství Johna Ramba, daleko víc krvavější, daleko víc našláplejší, prostě daleko víc všechno! Nemluvě následně o skvělých Expendables! Milej Slyi, jsi v nejlepší formě! Buď stále nablízku scénářům, připrav pro nás skvělý pokračování s názvem Expendables 3 a ukaž se nám ještě jako Johny Rambo v pátým díle o nejlepším válečným veteránu všech dob! Masakrózní 90%

Rambo III (1988)

Sly do třetice a do třetice na jedničku! I když teď už to nebude jednička s hvězdičkou. Druhým dílem si nasadil příliš vysokou laťku a Afgánistán mu nesedí zdaleka tolik jak Vietnamská džungle. Namísto lesů zde pobíhá po písku, hlíně a skalách, namísto asiatů padaj hlavy rusákům a namísto šikmooké mongolky se tahá s mrtvou ovcí na koni... Na tom filmu nejvíc miluju scénku v jeskyni! Nicméně do roku 2008 je Rambo druhá nejlepší akční trilogie všech dob!!! 85%

Rambo II (1985)

Nejlepší díl celé série! Tenhle filmek je pecka peckovitá a nikdo mi to nikdy nerozmluví! Když si pan Trautman přijde do kriminálu pro svýho mazánka, nejlepšího s kapesním nožíkem a težkým sampíkem, tak to je přesně ta chvíle, kdy se máte uvolnit, rozvalit do gauče a pořádně se nechat unášet skvělou atmoškou nejlepšího akčního filmečku osmdesátýhopátýho roku o jednom hustým drsoňovi, kterej má namačkaný svaliska pod kůží a nejnašláplejší tělo do "véčka", daleko lepším než kdy měl Jakub Janda nohy při skocích z můstku. Po skončení filmu navíc Slyovi může závidět kdejakej závodní lukostřelec, pač ty žlutý hlavičky sundával bravurně! 90%

Teror ve vlaku (2002)

Ufff, přežili to!!! Po jedenácti letech jsem měl tu možnost vidět tento kousek. No nevím jestli resty co u Van Damma mám, má cenu ještě dohánět, pač toto bylo dosti silný kafíčko. Nefalšovaná parodie Seagalova Přepadení temnýho území. Vlastně nechápu proč se chtěl Jean Claude na Stevena dotahovat podobným bijákem, vždyť natočil daleko lepší béčka. Tento snímek není Van Dammova chyba, on vlastně nic špatně neudělal, ale řejža Bob by se teda měl kurevsky stydět! Film má být akční thriller a měl by se tudíž tvářit i vážně, tak proč ta hudba jak do české "Troškovi" komedie? Krom naprosto směšných, laciných a stupidních triků, zde o zábavu nebylo nouze. Určitě si hodně vyhrál umělec, kterej vytvořil kolejničky pro jeho mašinku a skládal na ně vagónek po vagónku, aby jsme si je užili v plné kráse. Ježiš, to byla prdel! Van Damme na motorce a skáče ze střechy na střechu modílkům mašinek. Bože! Prostě prcina. Ale největší pecka přišla, když hlavní ze skupiny "teroristů" povídá - hledá se ta a ta a pozor... "doprovází jí muž, vysoký, tmavovlasý"... Tak tohle je teprve kurva nářez (když už řekne někdo o Van Dammovi že je vysokej, tak ať táhne opravdu už do prdele!). Do půlky filmu jsem se to snažil tlačit ke třem hvězdám, fakt snažil, fakt moc snažil, ale sorry Džej Sí, tohle nejde... Jak jsi v dokumentu říkal - "natočil jsem i spousty špatných filmů", tak Teror ve vlaku tomu vévodí! Nejhorší film JCVD!!! Půl hvězdy za JC, půl hvězdy za modely vláčků. 15%

Zdrojový kód (2011)

Po slabším filmovým roce 2010 je tu daleko našláplejší dvajedenáctka a nabízí nám spousty skvostů!.... Ať už jde o parádní oscarovku Warrior, nebo životopisný Nedotknutelný, tak pro mě především úžasnej Drive a samozřejmě k němu přihazuju i tuhle pastvu s časovou smyčkou! Jake Gyllenhaal je herec plnej překvapení. Krom Donnie Darka moc velkejchch příležitostí vyniknout nedostal, když nebudu počítat jeho vedlejšáky (Den poté, Zkrocená hora, Zodiac). Source Code je přesně tou ukázkou, jak má v dnešní době vypadat pořádnej mysteriózní thriller! Je to napínák, je originálně podanej, je slušně zamotanej, je skvěle zakončenej a to všechno pan Jones vecpal do luxusní hodinky a půl! Tohle si prostě zaslouží pět pořádně tučnejch hvězd! 90%

8 MM (1999)

Stejně jak se Dan Landa pyšní svými 9 mm argumentů, tak i Nicolas Cage si nese životem svých 8 mm. A podobně jako Landa zazářil asi naposledy se svým ještě slušně poslechnutelným cédkem, tak i Cageho celkem slibná kariéra tímhle kouskem dá se říct, na pár let končí. Tenhle snímek je opravdový gurmánský filmový bonbonek! Když zůstanu pořád u toho: Landa - 9 mm argumentů a Cage - 8 mm, tak... Ve filmu se objevilo spoustu temných zákoutí, kde jistě mohla sídlit opravdová QUANTA TARANTULÍ, KDYBY ten slizák neměl tu hnusnou koženou masku černou jak OBSIDIÁN, tak by to byl krásnej SEN! Mohl mi povědět spousty nádherných TAJEMSTVÍ... Ne ne, jsou to hnusáci, jsou to STVŮRY, takový lidi si zapamotovat navěky, napsat jim JMÉNO do SKÁLY! Měla to být LÁSKA, je to PRASE, měla to být symfonie, jak Smetanova VLTAVA, naopak je to boj o holý život.... Ne, už stěží dostanu druhou ŠANCI!!! Super film! 90%