Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (1977) (pořad)

Tady jsem si haluzí dopřál trochu té sváteční lahodné celozávodky! Super, osvežit si paměť, kolik že bomba herců, umělců, muzikantů atd... tady bylo. Z toho množství ze 77 roku už jich moc nezbylo, bohužel... Nicméně při scénkách Kopecký/Horníček, Hrzána pohádkáře, či debatu Filipovskáho s Louis de Funèsem, to bylo kouzelný! 85%

Pro pár dolarů navíc (1965)

Klasika v podání westernu s Eastwoodem a především klasika v podání pana Leoneho. Tenhle střed sérky má težkou výhodu v tom, že netrvá tak šíleneu ubíjející dobu, jako jeho modernější kultovnější bratříček završující sérii... V tomhle případě se to dá vydržet, i když se mi teda pětiminutový záběry na jeden ksicht, kterej žvejká vajgla a je u toho drsnej jak šmirgl, příčí jako sviňa! Tenhle druh umění nikdy nebudu uznávat! 50%

Jennifer 8 (1992)

Vůbec nevím jak jsem na tenhle biják narzil a kde se vzala touha si ho sehnat, ovšem určitě jsem neprohloupil. Solidní klasická krimi s charisma týpkem Garciou a.... tady se zastavím. Na to, že je dnes Uma bez šmínků lehce ošklivka Betty a nemusím jí ani náhodou, tady za její mladistvou neposkvrněnou krásu a i hereckej výkon slepce, super! Ty dvě hodiny mě fakt bavily! 65%

Pidilidi (1997)

Myslím si, že na devadesátý léta, se parádně podařilo předhodit zpracování (prakticky pořádně bez PC sraček) malých človíčků s velikostí člověka! A to paradaxně s velikostí člověka váhy Gooodmana, kterej je v bijáku bezvadnej. Jinak nezapomenu na plakát, kterej leštil stěnu naší základky s tehdejším pocitem o mega trháku a bomba novince v kinech... Dnes nostalgicky za 55%

Čertova nevěsta (2011)

Nechci bejt vůči filmu hnusák, tak tam pálím trojcnu. Ostatně svátky se mají prožívat v rodinným kruhu a moje pětiletá dcerka u toho vydržela do koncovky. Tomu já říkám zázrak a to se ocenit musí. Jinak slabota a nic k zapamatování. Ale když je ten čas Vánoc.... 50%

Mistrovská úroveň (2020)

Hrozně moc nenápanej flák, kterej absolutně dává, co má! Ono vlastně, kdo napíše scénář k filmu s časovou smyčkou, je bourák, kdo jí zrežíruje, je bourák číslo dvě! Carnahan ode mě má dva obrovský (i když k ničemu) vyhozený palce vzůhu! Grillo je total sympaťák a frajer! Fakt mu divák musí fandit. Pasáže, kdy Gibson vykládá o zážitku kance s hadem byla delikatesní! Možná šlo o nejnudnější pasáž bijáku a přitom tak úchvatnou, díky vyprávění Mela! Fakt mě historka bavila! A pak už jen jedna veliká jízda! Díky Ellmariachi za doporučení, určitě stálo za to! 90%

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Ať si říká kdo chce, co chce, veverka a její ořech dělaj kurevskou reklamu celý týhle partičce Doby ledové. A není tomu jinak ani u Vánočního mamutího speciálu! Nicméně i přes velikej rozmáhající se přetlak animovaných Vánočních kraťasů, se tahle ministory o roztříštěné Mannyho kouly a nasraným Santovi, možná povedla jedna z nejvíc. 65%

Tom a Jerry: Santovi pomocníci (2014) (video kompilace)

Skrz dětičky si musíš občas pouštět na Vánoce nějakou tu pohádečku. Tom a Jerry byl za mejch mladistvejch let vždycky super, nicméně s dobou a přínosem originálnější animace, šel do kopru. Už to není ono. Ale jinak příběh celkem poutavej, pro děti možná trochu poučnej a ono to vlastně strašně rychle uteče. Navíc kopr zbožňuju. 55%

Kung Fu Panda slaví svátky (2010) (TV film)

Tak jak s dětma sjíždíme přes svátky ty vánoční animovaný kraťasy, tak se nám samozřejmě nevyhnul, ani ten populární s pandou. Nevím no, nechci dělat kůžičky, ale tohle má s Vánocema společnýho asi tolik, co rybí filé na talíři u štědrovečerní večeře! Jako, že možná jo, ale přitom to tam na úkor tradičního kapra, nemá co dělat! 40%

Pan Jangle a vánoční dobrodružství (2020)

Já teda absolutně nechápu narážky spousty zdejších komentářů na výskyt černochů ve Vánočním filmu, doprovázenej minimem bělochů... Kurva co to je? Hele, jestli nekopou za Spartu a maj talent herectví, tak ať si to klíďo rozpálej na plný kule v Janglovi! Myslím si, že jde o příjemnou, moderní, lehce prozpívanou vánoční pohádku, se skvělým fantasy kouzlem, který snílky rolniček a skřítků, pohltí a nepustí. Mě Forest ukolíbal s přehledem. 60%