Smrtící úder (2008)

Nejhorší na tomhle bijáku je asi to, že se česky pojmenoval jako další z mnoha braků Seagala, obalenýho v tuku a černým hodnocení. Ale jinak jsem naprosto spokojenej! Úder táhne geniálně Rourke, kterej je tajemnej, zároveň drsnej a hodně přísnej! Role indiána mi padla do noty! Další velký představení sází zparchantělej Gordon-Levitt jak ho neznáme. Ono vlastně obsazení tohoto béčka je na vysoké úrovni o známých ksichtech. Hlavně Dianka je pořád k sežrání! Ovšem to i délka filmu. A i když je pointa vlastně hrozně hloupá a banální, já se suprově bavil! Hlavně za Micka čtyři silný! 80%

Tango a Cash (1989)

Tenhle film je takzvanej "boží, koží, souloží"! A souloží určitě dobře i Kurt, i když je dole teda menší než Sly, nakonec, vždyť vlastně trká jeho švícku... No dost krávovin! Luxusní akčňák, kterej byl určitě, u tehdá velkýho rozkvětu s názvem "buddy movie", kdy chemie mezi hlavníma borcama byla jedna velká pecka! Někteří tady píšou, že film nestárne. V mých očích je to bohužel naopak, i když se teda tenkrát všichni okolo bijáku snažili co mohli. Ovšem to v žádným případě není vada na kráse. Mě to pátou hvězdu nedovolí dát, za tu naprosto lacinou nafingovanou kamufláž, díky které šli kluci za katr. Jinak je to prostě "boží, koží, souloží!". 80%

Mezi náhrobními kameny (2014)

Po letech jsem si zase střihl tuhle krimi s Liamem. Z jeho případu jde mráz a špína jako sviňa a díky přibývajícím kouskům a částem těla, přibývá i každej dílek do skládačky. Výslednej obrázek fakt štípe a děsí. Jsem rád, že si tahle story s nekompromisním detektivem na nic nehraje a že lehce vyplouvá z béčkových vod. Díky sympatiím k hlavnímu hrdinovi a parádnímu příběhu se mě mezi kamenama v rámci žánru vyrojilo písmeno A. No a to já docenit musím! Velká spokojenost! 90%

Trosečník (2000)

Řeknu to jednoduše. Náhodně zahlídnete ukázku na jakékoliv tv stanici o jejich blížící se projekci Trosečníka a je vám to u prdele. Nicméně v povědomí to máte. Pak večír, třeba za delší čas, pač ty ukázky můžou bejt směřovaný na celej měsíc, či roční období, toho Trosečníka přeci jen lapnete v bedně. A i když víte, že ho máte staženej na hadru nebo flešce a navíc jste ho viděli několikrát, stejně na to čumíte a to i na úkor vypatlanejch nekonečnejch reklam! Protože tohle přesně Trosečník Hanks a rejža Zemeckis umí! To je kouzlo kurevsky povedenýho trháku, kterej z jakýhosi Crusoe originálu, vytvořil Noland originál! 90%

Propast (1989)

Velikán Cameron, mistr úžasných nadčasových filmových děl, se opět vydal na velikou dobrodružnou pouť. A co je supr, že se nám James snad bojí pochodovat po pevnině a rovnou to od Vetřelce z vesmíru bere švihem šipkou do hlubinné propasti podmořskýho světa. Weaverovou viměnil za Harrise, což opět neprohloupil, no a neznámou mimozenskou vetřeleckou rasu z vesmíru taktéž prohodil zase za jinou... Ale za jakou neprozradím, páč tenhle kult by se měl určitě vidět. 75%

Rachot v Bronxu (1995)

"Mladý asiat má v New Yorku problémy nejen s přízvukem, žlutým pigmentem a šikmýma očima, ale také s partou nepřátel." Tak takový souvětí u obsahu filmu od oficiálního distributora a to hned první, to mě fakt poser! Prdel jak sviňa a lámu se v pase. Jinak Rachot je naprostá typická Chanovina se vším všudy, kde není nouze o propojení akce s komedií a kde se samozřejmě klasicky při závěrečných titulcích dozvíme, kolik že si toho Jackie při natáčení polámal v těle. Akční nenáročná oddychovka. 60%

Spáči (1996)

Spáči jsou natočený v podstatě před a po! Mezi tím je jen a jen otec De Niro! Díky pasáži "před", známe dokonale hlavní hrdiny příběhu. Ať kladný, tak i kladný záporný, tak i záporný. Záporných není moc. Stačí na to parádní Kevin Bacon, kterej i z krátkýho využití, vytěžil absolutní maximum! Pak se láme film do pasáže "po". A rozehrává se velká partie... Partie Piťáka a soupře Hoffmana, který vlastně plujou na stejný lodi... Rozuzlení je sladkou tečkou nakonec! A před De Nirem stačí smeknout, páč ten z toho "mezi", udělal i z mála velkej trhák! 80%

Hush (2016)

HuŠsh hajzle od mých dveří! Nóóóó, téda pěkně ve mě tenhle biják rozproudil krev. A ne jen ve mě, ale i všude okolo baráčku i v něm se krví proudilo hezky zvesela. Na béčkověj thriller velice dobrej počin. Psychologický hrátky maskovanýho "sympaťáka" vůči hendikepované hlavní hrdince byly obstojný a kolikrát silně mrazily! Na biják o jednom baráku, cca čtyřech hercích a stopáži o necelé hodince a půl, bomba zážitek! Moc díky bráchovi SherifStyfovi za doporučení! 80%

Tenet (2020)

Po vizuální stránce je to famózní film na pět baculatejch hvězd! Dál už to hvězdy sráží a baculatost jakbysmet! Určitě je to hodně chytře natočenej film, nicméně se v té Nolanově geniální čmáranici nemálo ztrácím, vypadávám a když naskočím zpět, zas najíždím do kurevsky prudké vyhýbky! Naštěstí jsem chytrej frajer, co si vedle sebe posadil i předvídající, naprosto luxusně myšlenkama pracující sečtělou manželku, která mi moje výpadky skvěle dovysvětlila. Nebylo to špatný... no, ale Rambo to není... 60%

Můj hříšný muž (1986)

Zcela náhodně vyhmátlej film v bedně a musím říct, že mě lapil. Dnes je pohled na dobu a režim socialismu úsměvnej, nicméně takto zavzpomínat není na zmar. Krásná ukázka toho, jak kariérní růst a touha po moci, zcela pohltily význam slova rodina. Mě to i v danej čas nečas sedlo a Kaisera chválím! 55%