Raubíř Ralf (2012)

Tak tohle je jedna z nejoriginálnějších pecek, co jsem kdy viděl. ''Podle hráčů jsme prej retro, což znamená super neboo tak něco.'' Jo tohle je retro a je super. Geniální námět (hlavně komerčně) a vynikající příběh z prostředí starých klasik mezi videohrami. Jediné zásadní, co se dá vytknout, je to Disneyovské cukrování a ten svět v Sugar Rush. Kdyby se cestovalo víc do jiných her a víc do dalších pecek, tak by tenhle film patřil mezi nejepičtější vůbec. Jinak Fix-It Felix prostředí a Pacman prostředí bylo udělané dokonale. Skvěle zpracované a převedené staré grafické triky (ten sekany pohyb najemníků ve Fix-It Felix byl dokonalý) do nové grafiky. Skvělá nostalgická atmosféra díky těm starým hrám, soundtracku, grafice, scénáři (fajn vtipy) a všemu starýmu dobrýmu kolem. A ještě k tomu všechny ty parafráze a odkazy na všechny ty pecky (je jich tam nespočet). Třetí nejlepší animák - u tohohle se nebojím sequelu, protože je toho ještě dost co prozkoumávat. Jediné mínus, jak jsem už zmínil, je ta Disney zkaženost a malé využití potenciálu za hodně peněz. Stejně ale za plný počet. (Nechápu, že jsem o tom neslyšel dřív, když to má takové tržby v Evropě. Na tohle jít do kina musí být super.) 88%

Djesus Uncrossed (2013)

Vynikající sebeironická a satirická (Černý Jidáš, Černý Pilát,..) svačinka. Fakt vtipný a i dobře zpracovaný. Koukněte na YouTube.

Strážci - Watchmen (2009)

Watchmen - určitě patřící k nejlepším komixovým zpracováním, kterého jsme se zatím dočkali. Tento temný a přitom skvostný a motivační snímek, umělecké dílo je opravdu vynikající a předčí skoro všechny komixové hrdinovky, díky svému způsobu zpracování, skvělému vstupu - zabití superhrdiny je přecejen originální a odvážné - a i hořkosladkému konci, které není ryze komixové. Výborné grafické efekty, epická hudba (jeden z nejlépe vybraných playlistů), skvělý scénář a někde i dokonalá kamera dělají takovou atmosféru, kterou zažijete u málo filmů. I comicsoví nefanoušci si můžou pochutnat, protože to není plnokrevná superhrdinovka - je to přecejen od DC. (Skoro ve všech ohledech o trochu lepší než Avengers, když už by šlo o malé srovnávání.) Někde jsem četl, že natočit Watchmen v jeden dobrý film musí být nadlidský výkon. Panu Zack Snyder se to podařilo přesně tak nadlidsky jako by to asi zvládl Dr. Manhattan. Vynikající krimi thriller se skvělými hrdiny v maskách. Je zde pár věcí, které se dají vytknout, ale ty se spíš budou týkat autora a osobního postoje diváka než zpracování. A tak nezbývá než držet hubu, přestat chválit, dát plný počet a zatleskat. 90%

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Už od malička jsem tohle neměl rád. Jako malýho mě děsila ta jejich znělka. V tom to asi celý bude. :D

Země bez zákona (2012)

John Hillcoat a Nick Cave pro mě připravili milé překvapení. Skvělé drama z doby prohibice v Americe po 1. SV. Skvělé akční scény a přestřelky. Vynikající slizoun a záporák Guy Pearce, skvělý všepřeživší Tom Hardy. Krásné holky (Mia Wasikowska a Jessica Chastain) a výborní Oldman a Clarke. Skvělá romantická scéna. Jediné co mi moc nesedlo byl Shia LaBeouf.. já nevím proč. Skvělou atmosféru tvoří dobrá hudba, skvěle zachycené pochmurné a tvrdé prostředí a doba těžkých let v Americe. (nekažte si chuťe českým dabingem) 84%

Skyfall (2012)

Proč se tvůrci Bonda zakousli a udělali Bondovku číslo 1 až po 50 letech? Nejlepší Bondovka za posledních 50 let. ;D Ty staré a původní díly jsou přecejen klasika samozřejmě, ale tenhle měl něco do sebe, něco víc než ostatní. Možná to, že v dnešní době světí 'old school' a opět se vrací ke klasice. Vynikající režie i scénář. Herci skvěle obstáli těžký úkol - nikdy bych neřekl, že Craig bude asi -zatím- nejlepší Bond a Javier Bardem si jako zloduch vedl také velmi dobře. Epický konec Judi Dench jakožto M, příchod nového M a Q. Jediné co do smrti neodpustím je to, jak zničili krásného Aston Martin a tu krásnou usedlost Skyfall. 87%

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nostalgie asi nejlíp, jak mohla dopadnout. Asi nejlepší díl (Nikdy jsem je nežral, ale i když nechcete, tak to viděl skoro každý, ne?). První polovina legendární, potom nudnější a konec skvělý. Stiflmaistr pořád stejnej hulibrk, Finch pořád nejlepší, Jim občas už nuda (ty dlouhy stereotypní rozhovory), Kevin už se nohužel neodvázal a Chris dost suchar. Jinak ale fakt vydařená práce. Tyhle kraviny jsou a budou prostě koukatelný asi vždycky. Scénář a výkony dobré. Soundtrack podtrhuje tu nostalgickou atmosféru dost obstojně. 72%

Soumrak mrtvých (2004)

Lepší než Zombieland, ale jenom díky výkonu Simona Pegga, Nicka Frosta a skvělému britskému humoru. Vtipné scény se dobře mísí s těmi vážnějšími. Skvělý scénář (některé ty scény jsou fakt neuvěřitelné), režie ok, herci jak zmíněno dobří. Nezbývá než dodat, že by každý měl mít svojí oblíbenou hospodu, do které by se v případě nějaké katastrofy měl dostavit. 78%

Zombieland (2009)

Co precizně začal Shaun of the Dead, Zombieland vynikajícně dokončil. Vtipné scény jsou vtipné, akční scény jsou akční. Dobrý scénář, herci ušli (hlavní hrdina komedie splnil úkol), prostředí fajn a zombie atmosféra dobrá. Dodržujte jenom důležitá pravdila a porušujte ta zbytečná. 77%

Polibek od Putina (2012)

Něco podobného jsem tak nějak očekával. Konečně někdo pravdivě a nezávisle zachytil současnou situaci v Rusku. 84%