Sedm psychopatů (2012)

Film, ve kterém nadávají na ohrané a trapné střílečky a přitom se jim daří docela dobře vyhnout se a okecat pravdě o tom, že Seven Psychopaths jsou vlastně to samé. Ironická hořká komedie s velkou dávkou nadsázky mi docela sedla. Skvělý soundtrack (britská produkce..), dobrá kamera, dobré herecké výkony a fajn scénář. 74%

Počátek (2010)

Po druhém shlédnutí musím zařadit do Top10, protože zážitek je pořád stejně výborný, ne-li ještě silnější, než jak tomu bylo poprvé. Stále tomu nemůžu přijít na kloub a to jsem dával dost pozor. Skvělý scénář a provedení, tedy už asi po sté klobouk dolů, pane Christophere Nolane, těšilo mě. Skvělý DiCaprio a Gordon-Levitt a vlastně i skoro všichni ostatní. Vynikající atmosféra žánrovky nabízí neuvěřitelné napětí, řešení detailů a složitosti ve vaší hlavě a taky přemýšlení nad tím, jestli by to třeba nebylo lepší tak a tamhleto zase jinak. Ale ono by asi nebylo. Je to vynikající tak jak to je, a tak vzniká jedinečný zážitek s otevřeným koncem, který zamotá hlavu všem fanouškům a je pravděpodobně (opět bych řekl, že Nolan neměl nejmenší důvod to nějak přímo naznačit) nepotvrditelná jakákoliv teorie. Skvělá hudba jenom to všechno vynikajícně podtrhuje. 94% Top10

Doodlebug (1997)

Taková psychologická svačinka s vynikající atmosférou nahuštěnou ve 3 minutách. 75%

I Fink U Freeky (2012) (hudební videoklip)

Die Antwoord jsou neskuteční zvrhlíci. Ale více méně chápu jejich fanoušky. Je to dost mimo mainstream, což není od věci. Ale já se u jejich hudby a klipů směju a nebo si říkám ''co to sakra je?!'' Nicméně je pravda, že když nebudu zaujatý, tak klipy mají na vysoké úrovni. 76%

Insomnie (2002)

Výborná psychologická originální detektivka. Není moc náročná a přesto film kypí dobrou atmosférou (Nolan..). Pochmurné prostředí a scény se scénářem si hrají správně do noty. Skvělá herecká trojice, výborná režie, dobrý scénář a kamera + fajn prostředí. Jenom mi vysvětlete, proč to není oficiálně psychologický žánr? Protože to není mínus, ale právě naopak! 85%

Ecce homo Homolka (1969)

Výborně vystihlá atmosféra domácnosti rodiny z dob tuhého socialismu. Mnoho klasických zažitých českých hlášek a nezapomenutelných a vtipných scén. 85%

Kill Bill 2 (2004)

Dvojka je stejně dobrá jako jednička. Vol. 1 by bez Vol. 2 nebylo to co je a naopak. Opět epické a kultovní scény a hlášky. Skvělá hudba podtrhuje Tarantinovskou atmosféru. 85%

Kill Bill (2003)

Několik epických a kultovních scén a k tomu precizní hudba s geniálním scénářem. To vše ve skvělém prostředí. 85%

Smrt čeká všude (2008)

The Hurt Locker je dobrý film ve všech ohledech, ovšem jako celek je dost přeceněný a to hlavně v Academy Awards (nemyslím to nějak kvůli tomu, že vyhrál zrovna nad Avatar (nejsem jeho extra velký fanda), ale celkově). 75%