Stud (2011)

Depresivní sexuální odysea bez lásky a citu. Destrukce moderního světa. Těžký film, na který nebudete mít náladu... teda alespoň ne hned. Bohužel mám s filmem jediný problém a to je Steve McQueen. Ač všemi vychvalovaný, tak mi jeho styl prostě nesedl. U Studu jsem měl úplně stejné problémy jako u Hladu a nemůžu říct, že by zde na jeho práci bylo něco špatného, jen to není můj šálek kávy.

Vrtěti ženou (2011)

Zase další adept do soutěže o nejhorší český název. Film je o zaměstnání snů pro doktora Granvilla - místo kde může pomáhat pacientům a zároveň má nulovou úmrtnost. A to místo našel... a společně s rozšířením elektřiny ještě podstatně vylepšil a položil základy najrozšířenější sexuální pomůcky. True story. Trochu úříliš přikrášlený příběh, ale určitě zajímavý a příjemný odpočinkový film.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Ehm, BEAN!

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Ano, jsou zde zdařile vykreslená atmosféra 60. lét, reklamního průmyslu, mentalita zaměstanců z Madison Av. Postavy jsou poměrně komplexní, ale... Ale když po téměř 4 odkoukaných hodinách se nic nestalo, tak všechna atmosféra a práce okolo ztrácí smysl, protože chybí děj a zápletka. Přečetl jsem si schválně popisek k nějakému dílu 5. série a zdá se mi to opět to samé v bledě modrém - minimální posun ve všech směrech. Dokážu zabít čas lepším způsobem než koukat na nesympatické postavy, jak se plácají nekonečné hodiny v TV. Tak nejde čas.

Procitnutí (2012) (seriál)

Pilotní díl je bezchybný. Pecka s nápadem. Ovšem s adlšími díly nadšení trochu upadá. No a jak dobře to začalo, tak rozpačitě to skončilo. Veliká škoda. (1. sezóna - 60 %)

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Kdyby mi bylo 15, tak bych z toho asi nadšením nespal. Rob Zombie na necelých 80 minutách spustil svůj šílený kulomet oplzlých vtipů, popkulturních narážek, sebekritiky i podivností, které neumím pojmenovat. Ovšem to samo nestačí na dobrou filmovou podívanou - chybí příběh, který by to držel pohromadě. Představte si Robot Chicken v případě, že místo 10 minutových dílů dostáváte 100 minutové celovečeráky... tak to prostě nejde. Ale má to v sobě úžasné nápasy, hudba je nářez a Zombie v jednom nezklamal - vyhnul se průměru a korektnosti kurva velkým obloukem.

Znovu a jinak (2011)

Reitman trochu zklamal - na něj až moc nevýrazné. Scénář Diablo Cody není špatný, i když u ní člověk nikdy neví. Na jednu stranu je to neuvěřitelně trefný pohled na americký způsob života, což ovšem mnoho lidí u nás neocení (stigma střední školy, americký zapadákov, uniformní řetězce hotelů/občerstvení). A chtělo by to něco více než jen nastavit společnosti zrcadlo a dělat ze sebe osvíceného... bohužel tohle není dotažené do konce a je to škoda, protože Charlize Theron je skvělá a uvěříte ji každé gesto. Mohl z toho být velký film, ale výsledek je jen mírně nadprůměrný... Jo a český název zase vymýšlel nějaký jouda.

Zatímco spíš (2011)

Silný psychologický thriller, který vám vleze pod kůži a jen tak se vás nepustí. Tleskám Balagugueróvi za mrazivou atmosféru až do konce.

Smrt samuraje (2011)

3D my ass! Ach, já to tři-dé asi nikdy nepochopím. Tady se cítím dokonce uražený tím, že jsem musel mít na hlavě ty odporné a otravné brýle přes 2 hodiny. Proč, proboha?! Pochopím, že se dělají předělávky a předělávky předělávek. Pochopím, že 3D u dětských filmů nebo povrchních akčních/sci-fi/fantasy může přilákat do kina žádoucí skupinu lidí, ale udělat předělávku klasického konverzačního (!) japonského samurajského dramatu do 3D, to je zbytečné jako automat na kondomy ve klášteře. Celkově to dle mého názoru dokonce snížilo kvalitu filmu, stejně jako možnost ponořit se do samotného děje. Je to otravné a tečka. Pokud odhlédnu od tohohle hnusu, tak je film slušně zpracovaný - pomalé tempo, dobří herci, stupňování "síly" příběhu.... Originál jsem zatím neměl možnost vidět, ale Miike to myslím zvládnul obstojně.

72 dní (2010)

"Redneck" balkánská (tragi)komedie se všemi klady i zápory. Tedy přesně tak, jak ji mám rád.