svetylko

Česko

3 body

<< předchozí 1 2
    • 15.9.2016  23:48
    Osudová láska Jany Eyrové (TV seriál) (2006)

Zpočátku se mi to zdálo rozvláčnější a nechápala jsem vysoké hodnocení. Dneska, kdy mám druhý den tohoto filmového skvostu plnou hlavu, si říkám, že ty čtyři hvězdy jsou nejspíš málo. Pokud máte kouska srdce v těle, vtáhne vás to a nepustí a s oběma hlavními postavami trpíte, toužíte, doufáte a vzdáváte hold lásce, o které jste vždycky snili: čisté, opravdové, hluboké, nepředstírané a sebevydávající lásce, která roste i přes všechna úskalí. Její uvěřitelnost je dílem citlivých hereckých výkonů postav Jane a Edwarda, s jehož rozervanou duší ladí hluboká rozeklaná údolí nádherného anglického venkova.

• 8.9.2016  01:52
    Můj sen Rio (TV film) (2016)

Na tento počin jsem narazila náhodou a jen jsem zírala s otevřenou pusou. Skvělý dokument o ženě se srdcem lvice, které je ještě úžasnější, než její tenisové výsledky. Tohle není depresivní výpovědˇo těžké nemoci, ale redbul do života.

• 29.7.2016  15:06
    Broučci (TV seriál) (1995)

Vynikající animace, nádherné loutky, sametový hlas Jana Hartla a milovaná knížka mého dětství ožila, aniž by ztratila cokoliv ze svého kouzla. Pokaždé znovu žasnu, s jakou laskavostí a moudrostí se dětem i dospělým předkládají v příbězích broučků různé roviny života : výchova neposlušného broučka, láska rodičů, trpělivost v dlouhé zimě, učení novým věcem a přijímání zodpovědnosti, čas rivality a namlouvání, umění pracovat, odpočívat i oslavovat, ostražitost před nepřáteli, ochota pomáhat a pomoc přijímat, dobrý "singl" život Janinky, očekávání těhotenství, láska ke všem dětem - včetně toho nemocného na nožičky - a nakonec i smíření s dočasností života, kdy "za broučky, kterým zhasly lucerničky, svítí zase jiní." Atˇprožíváte cokoliv, můžete se v příbězích broučků najít. Já se našla už jako malá, kdy jsem uměla první stránky knížky zpaměti. A pamatuji se, že jsem chtěla čistou lucerničku, až jednou poletím... to proto ten nick: světýlko :-)

• 24.7.2016  04:59
    Vtip (TV film) (2001)

"Já myslela, že mi pronikavý intelekt bude stačit. Jak vidím, tak mi to neprošlo. Nastal čas pro jednoduchost, pro laskavost". Vyprávění tak živé a přítomné, že se cítíte být součástí každé minuty - prožijete tu obohacující zkušenost, aniž byste někoho ztratili. Obrovský film.

• 23.7.2016  22:42
    Ježíš (1979)

Vysoký počet hvězd dávám za věrnost obsahu předlohy. Film o Ježíši, který řekl: "Kdo vidí mě, vidí Otce" člověku poodhaluje Boží povahu. A Ježíš, který chodil po zemi, byl soucitný, laskavý, uzdravoval a učil lásce a odpuštění - což je ve filmu věrně zachyceno. Mnoho lidí dnes říká, že náboženství jsou zdrojem zla ve světě a neměla by se tolerovat. Zajímavé je, že Ježíš neměl ani pro tehdejší náboženské představitele slova chvály. "Běda vám, zákoníci, odevzdáváte desátky z kopru a máty a kmínu a zapomínáte na to, co je v zákoně nejdůležitější: právo, milosrdenství a věrnost. Pokrytci: očišťujete se zvenku, ale uvnitř jste plní hrabivosti a nečistot.Před lidmi se zdáte spravedliví, uvnitř jste samé pokrytectví a nepravost." Veškerá náboženská okázalost neznamenala jen pouhé nic, znamenala problém! A oni ve své samolibosti čekali uznání, zatímco Ježíš byl hanebně označený jako "přítel hříšníků", těch nejopovrženějších. Z poselství jsem přijala odpuštění i já. A není to : Ahááá, a tedˇ si vy věřící děláte, co chcete, že jo, vždytˇuž vám stejně odpustil, - to je tak vyčůraný !!! Ne. Jsem si vědoma toho, jak vysokou zaplatil cenu. A žiju, protože jsem dostala šanci. Už zachráněná jsem.

• 21.7.2016  02:41

A je to tady. Nemám slov, která by dokázala vystihnout tu odezvu v mém srdci. Je to dokonalé, hluboké a smutné jako Bethovenova Měsíční sonáta...a přece nese naději.Ta opravdovost čisté lásky, která přijde nečekaně, nevlastní a nemanipuluje, nenechává věci hnít, zato jim dává přímočará jména a vděčně se raduje z času, který dostala, aby ho prožila naplněný... "A stojí to za to ? " K čemu je láska, když její ztráta tolik bolí?"..."Bolest nyní je součástí příštího štěstí"

• 15.7.2016  23:07

Nejpůvabnější filmová moralitka, kterou jsem kdy viděla. Inteligentní, vtipné, něhy plné, hluboké a originální dílko : o kolika filmech se to dá říct? A Andie MacDowell je tu ještě tak krásná...

• 14.7.2016  20:21

Krásný film, který dokázal spojit lidi v sále - jako bychom byli rodina, která se sešla u televize a společně jsme se smáli i plakali. Ty uvolněné emoce vedly cizí lidi k vzájemným pohledům, darováním kapesníčků a hláškám, které sdílelo celé kino: nechybělo moc a málem došlo na představování a výměny kontaktů. :-) Moc hezký zážitek, který se nesl celým sálem. Jste naprosto připoutáni k příběhu, hrdinové jsou krásní a sympatičtí, filmařina se blíží pohádce - takže ANO, pokud jste to ještě neviděli, běžte do kina - a nečtěte dál (atˇ se nedozvíte, že vrah je zahradník)................................................................................................................................................................................................................................................ Nechce se mi odsuzovat hlavního hrdinu, za nic na světě bych nechtěla být v jeho kůži. Ale nesdílím poselství, že největší smysl života je v jeho užívání si - což hlavní hrdina nemůže a tak končí. Přišlo mi líto, že nezkusil dát vztahu čas (rodičům "dal" půl roku). Nejsem schopná přijmout, že to "dobře dopadlo" a že se Ti dva vzájemně obohatili. Ona už měla všechno : otevřené srdce, laskavost, vtip, osobitost, odvahu učit se, statečnost, nadšení, kreativní přístup i srovnané hodnoty (ten monolog na zídce)... On jí dal ty peníze, které jí "otevřou dveře do světa" a koupí si parfém... a to je všechno. Ano, ted´ to s ním nemusí mít těžké a najde si někoho zdravého, přece chceme život "krásný" a do toho těžké nemoci a komplikace nepatří. Ale jak se s tím ted´ srovnat, když zblízka vidím skutečné lidi, kteří odvážně prochází každým dnem...takové dvojice, které se navzdory všem omezením mají rádi a dokážou se smát? I přes ochrnutí mají sex a někteří i děti. Myslím na ty páry a říkám si - někdy je prostě život lepší, než film (i když viděli jste "Nedotknutelní"?)

• 13.7.2016  19:39
    Comeback (TV seriál) (2008)

Je to nějaké zvrácené kinematografické kouzlo, ale zafungovalo na naši celou rodinu. Byla jsem vtažena, vrtíce hlavou, co že je to za pitomost - a nakonec - světe, div se, mě to dostalo, jako všechny. Přiznávám se všem nos ohrnujícím kritikům, že oblíbenost tohoto seriálu u nás hraničí s diagnózou, jelikož si díly pouštíme pro radost i k jídlu. Aby toho nebylo málo, na Silvestra jsem pro rodinku připravila velký test znalostí filmových soundtracků a - detailů Comebacku: tento byl všemi zvládnutý způsobem, že jsem chvíli zvažovala vrcholný úspěch v národním klání. Takže - hlásí se někdo dobrovolně? :-)

• 13.7.2016  19:02

Francouzské pohlazení po duši....

• 23.2.2016  15:38

"Proč že jsi to dneska přišel?" "Chci být Tvůj přítel.." Kdo by tohle nechtěl zažít.. :-)

• 23.2.2016  13:43
    Ma Ma (2015)

Netradiční film, kterého se bát nemusíte. Ani jednou v něm nádherná Penélope nezvrací, není unavená a netrpí bolestmi, na které by brala morfium a byla obluzená či z něho měla zácpu. Ze všech těžkostí rakoviny vidíte pouze bledost a ztrátu vlasů po ozařování (o kterém také pouze slyšíte). Ostatní nežádoucí účinky terapie jsou tam pouze vyjmenovány lékařem při kontrole a to je důvod, proč to celé působí tak nerealisticky. Tvůrci filmu si zřejme řekli, že divák to chápe a nepotřebuje ty hrůzy naturalisticky zobrazovat. Nejde tu ani zdaleka o ztvárnění fyzického strádání ve všech fázích rakoviny, ale o vnitřní nastavení člověka, který může i tváří tvář vlastní bolesti vidět, přijmout a milovat jiné a prožít tak smysluplně každý den. Celkové film nevyznívá depresivně a potěší i originálním pojetím takových okamžiků, jako je orgasmus a smrt. Herci hrají slušně a jsou sympatičtí a kdyby byli všichni gynekologové empatičtí jako Asier, určitě bychom přestaly zanedbávat preventivní prohlídky.

• 4.4.2015  23:46

Krásná Helena v krásném, pomalu plynoucím staromilském filmu. Srážka za tu přehnanou Troškovu scénu.

• 3.4.2015  02:07

Pestrá bonboniéra plná okouzlujícím způsobem zabalených bonbónků, ze kterých se místo pravých belgických pralinek vyklubala "čokoládová pochoutka". Nezůstala žádná chuť - jen ta velká hromádka čarokrásného celofánu.

• 26.3.2015  12:42

Laťka jedničky zachována...a já se tak bála, že "dvojka" zklame... Je v ní dokonce trochu více lehkosti, laskavosti i humoru. A tu vitalitu obou protagonistů bych za třicet let chtěla mít :-)

• 25.3.2015  19:47

"Každý světec má minulost, každý hříšník budoucnost" "Mám raději lidi, než předpisy a zákony" "Ženám nerozumí ani katolík, ani hinduista - to je to, co spojuje muže všech vyznání" "Pláč je útočištěm jen chudých a ošklivých žen, bohaté a hezké ženy jdou nakupovat" "Všimla by si Tě, kdybys byl chudý?" "Všiml bych si jí, kdyby byla ošklivá?" Kouzelný film...

• 9.1.2015  00:39

Kouzelná pohádka, ze které i při té zastaralé animaci cáká šťávy jako z pomeranče a které nechybí kouzlo, romantika, odvaha, a vtip... a nezapomenutelný Jiří Císler.

• 26.7.2014  23:16
    Všiváci (2014)

Pejsek a kočička dělali dort - rozhodli se, že bude úplně nejlepší a dali do něj všechno - a tomu psovi, co ho nakonec sežral, z toho bylo blbě. A já jsem nevěděla, jestli odejít nebo dokoukat............... Rodinná tragédie, sourozenecký konflikt, přátelství, láska, nevěra, ozbrojená loupež, mentální postižení, alkoholismus, nechtěné těhotenství, potrat, traumata z válečné mise, mezigenerační vztahy, sociální tíseň, snobismus, nesplněné sny - scénář je k prasknutí nacpaný silnými tématy, z nichž každé by utáhlo celovečerní film. V tomto případě nesahá hloubka žádného z nich více než po kotníky, takže nakonec odcházíte prázdní, vědomí si toho, že není o čem přemýšlet, ani koho litovat. Přestože Roman Kašparovský nechal umřít několik postav a áčkoví herci se opravdu snaží, není v téhle žánrové kolotočové pouti prostor se s někým ztotožnit a něco prožít. Po přečtení "návodu" tuším obrovské ambice natočit bombu ala Láska nebeská, kde "každý stojí o lásku a někoho miluje" a ve Všivácích se zase "každý někdy zachová jako všivák" Jenomže zatímco v prvním případě se můžete sžít s většinou postav, které mají svůj příběh, v druhém to naprosto nefunguje. Jediný, kdo nemusí být smutný, je Vladimír Smutný - kamera super! Zvláštnosti: film jsem viděla s manželem v letním kině a nejvíc mě bavila světluška, která létala okolo a krásně svítila.

• 29.4.2014  00:55

Nic jsem od toho nečekala, popravdě jsem jen nestihla vypnout televizi - a dlouho jsem se tak nenasmála.

• 26.3.2014  00:19
    Koleje osudu (2013)

Začínám si myslet, že otupěli diváci a jak není někde dostatečně brutální mučení nebo se netlačí citově na pilu, už nevnímají a film netáhne, není dost hollywoodsky pojatý. Nemám potřebu nijak rozpitvávat jakoukoliv filmařinu, jako každé dílo je vnímám jako celek a zasahuje mě nebo ne. To se tady naplnilo a má duše dostala najíst a mám o čem přemýšlet. A oceňuji, že to tento hluboký, střízlivě natočený film s citlivým soundtrackem, dokázal bez přemrštěných mučících scén a přepjatého citového ždímání.

• 5.2.2014  15:54
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Tak za tohle se opravdu stydět nemusíme. Jsem moc ráda, že po dloooouhé době je tu seriál, na který se můžu dívat. A super je, že je uni, takže manželské páry mohou mít společný zážitek - o kolika současných českých seriálech se tohle dá říci?

• 11.10.2013  17:13

Přibližně po dvaceti minutách, od momentu, kdy se dozvíte, že přijede ségra, je vám jasné, jak to dopadne, kdo si koho vezme - a co hůř, odhadnete správně i jak k tomu dojde. Smíříte se s tím, protože konec konců, předvídatelnost k filmům tohoto druhu už tak trochu patří. A aby toho ale nebylo málo, tak se vrší jedno klišé za druhým, smutná nota není vůbec věrohodná a komická spíše nabourává atmosféru - ani slušní herci to už nezachrání.

• 30.8.2013  10:19

Jednoho českého lva pro Marka Šáchu, prosím!

• 14.5.2013  21:18

Tenhle film mám čím dál radši (shlédnuto 3krát). Při vší iracionalitě se mi zdá, že je v něm mnohem více opravdovosti, než v mnoha filmech, které se tváří jako skutečné.

• 21.3.2013  22:41

Tak já jsem na tom opačně než Gemini - z počátečních 80% navyšuji na téměř 100%. Nesnáším ukecaný chlapy a tady to na mě bylo moc, jenže on tu hlavní hrdina "nekecá" pro nic za nic. Nejde mu o to - jako tolika ukecaným lidem - aby na sebe strhl pozornost. Dělá to pro ostatní, aby je rozveselil, vlil jim energii do života a později jim dal naději uprostřed hrůzy. Já vím, zfilmováno to není zrovna jako realistický obraz minulosti - ale tohle stačí, aby člověk poznal, že ti lidé jsou uprostřed pekla. A tenhle film je životabudič.

• 2.3.2013  01:38
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Domácí otevřenost, pohoda a inteligetní humor - to je v televizi už skoro rarita.

• 16.1.2013  01:02
    Bídníci (2012)

Tak rozporuplné pocity jsem dlouho neměla: za jaký konec to teď vzít? Zápory? Zkrátit nejméně o půl hodiny (nějaké písničky snad vyměnit za dialogy, třeba by film více pospojovaly a nepůsobil by tolik jako série pěveckých vystoupení.) Jak už tu kdosi psal, spád Moulin Rouge to vážně nemá a v případě tohoto filmu je mi to obzvláště líto. Crow - řekl si, že už doma jednoho Oscara má a dal si deset knedlíků a pivo. S výrazem klidného sedláka stál bez jakéhokoliv pokusu zahrát alespoň v jedné scéně zaníceného pronásledovatele Javerta - to mě fakt mrzelo, že se na to vykašlal. A pak mě trošku rušil pocit, že Marius možná nemá tu správnou orientaci (ale třeba se pletu). Ve většině rolích herci nenadchli, ani neurazili, zpěv nebyl excelentní, ale dal se unést. Víc mi, jako člověku, který tenhle muzikál dobře zná a miluje, vadilo nedodržení melodie: buď se v muzikálu mluví nebo zpívá - a tohle "něco mezi" je komolením obojího. Můj zážitek byl poznamenaný ještě zklamáním, na kterém tvůrci nemají podíl - a sice nízkou hlasitostí. To si prostě tu krásnou hudbu vůbec neužijete! Tam, kde měla být tišší, jsme skoro nastavovali uši a famózní gradace nemohly jaksepatří vyniknout (zkuste si pustit muzikál potichu, zní to skoro jako kulisa) Těším se, až si to jednou zopakuji pořádně nahlas. Hugh Jackmana nepovažuji za herce století, ale svoji zřejmě životní roli zvládl se ctí a myslím, že už víc dát nemohl. Anne je neskutečná ! Její dechberoucí výkon překonal všechna má očekávání a píseň "I dreamed a dream" ještě nikdy nebyla tak obrovská a srdcervoucí. Tvůrcům filmu se podařilo zachovat původní poselství díla a síla příběhu mě (přes všechnu kritiku) provází už tři dny.

• 3.1.2013  01:58

Nejdelší stopáž ze čtyřlístku bude zřejmě největším kladem filmu: mě skoro nudil, předešlým dílům nesahá po pás. Pro mě hlavní hrdina i záporáci jsou bez charismatu, slušně obstála Rachel Weisz. Jindy skvělý český dabing byl unavený a jen umocnil pocit, že tohle dílo ždímá poslední zbytky scénáristovy Bournovské štávy. Že potom Tony Gilroy odložil tužku a šel si zahrát na režiséra, nebylo šťastné rozhodnutí. A chápu změnu hudeního motivu vzhledem k odlišnosti dějové linie, nicméně mi vadilo mi, že se drajvu nedočkám ani tady a tak lituji změny hudebního autora, díky kterému rostlo v minulých dílech napětí každým tónem. 50%

• 26.11.2012  02:35

Moje hodnocení trochu ovlivňuje, že jezdím vodu. Hvězda za herecké výkony a odvahu - tohle byla divoká řeka. Hvězda za hudbu, hvězda za přírodu, hvězda za scénář. Je pravda, že na řece se často lidé sblíží nebo rozdělí a pár dní na řece ukáže každou duši bez příkras.

• 25.11.2012  22:58

Je to roztomilá hudbení romantická komedie, která si navíc si dokáže dělat legraci i sama ze sebe. A já šla tehdy do kina a dostala jsem všechno, co jsem chtěla. 90%

<< předchozí 1 2