• Krátkometrážní

Prometheus (2012)

"Co bylo před Alienem." - podle všeho vzduchoprázdno. Lidstvo si přinejmenším hrálo na Boha (což tedy dělalo vždycky), nebo se snažilo ho hledat ve vesmíru. Místo toho našli inteligentní mutanty. (Nebo... to byl stvořitel??) Zdá se vám to jako blbost? Ale ne, to je jen nový vtípek Ridleyho Scotta, který už snad víc než na scénář sází na své jméno. // Ano, jméno Ridley Scott může pracovat jako dobrý tahák na kvalitní trhák, ale někdy je to prostě jen chyták na rádoby filosofický propadák.

Talisman (2012)

Moc velký výběr k zabití času stráveného v autobuse nebyl, tak jsem zvolila The Lucky One (který jsem si dle názvu spletla s The Lucky Ones http://www.csfd.cz/film/231933-stastlivci/ ) - no hned po prvních záběrech mi bylo jasné, že to je omyl, no a taky jak to skončí... prostě romantická pohádka, která obsahuje samozřejmě dramatickou zápletku, k jejímuž rozuzlení stačí jedno: láska. Oujé! // Tohle jsou chvíle, které mi připomínají, že na cesty nemám zapomínat na knihu.

Únos (2012)

Vynikající záležitost. Tobias Lindholm prostě umí, a to jak na režisérské židli, tak u stolu jako scenárista. // Až dokumentaristický přístup posouvá tohle drama někam hodně daleko. 100%.

Jan Balabán (2011) (TV film)

Jan Balabán zaujímá mezi mnou oblíbenými autory jedno z prvních míst, protože jeho existenciálně laděné prózy ke mně promlouvají přesně tím hlasem, který mi nejen že má co říct, ale taky ví jak. Nicméně tento televizní film není žádným dokumentem o jeho osobnosti, ani o jeho tvorbě, ale spíše "sběrnou" jeho záběrů z autorských čtení, vernisáží, pořadů. A pár vzpomínek jeho přátel. Takže pro sběratele dobré, pro diváka prahnoucího po zdokumentování života významného literáta zklamání.

Medianeras (2011)

Taková milá, kouzelná, argentinská Amélie Poulain. A kupa drátů. A lidí. Aneb Hledá se Waldo, resp. spřízněná duše v anonymním davu.

Miláčku, miluji tě (2011)

Chci pokračování. Jak je to dnes? // Anna Błaszczyk se příliš omezila, mohla jít víc do hloubky a nabídnout širší spektrum. Ale i tak dobrý. Akorát to vyznělo až moc káravě, místy směšně, a to si nejsem jista, jestli byl záměr.

Muži v naději (2011)

Pomalu ztrácím naději na Vejdělkův vzestup. Ale scéna s tragickou nehodou byla dobrou Adaptací.

Neklid (2011)

Harold nějak ztratil smysl pro humor a Maude značně omládla... // Restless má zvláštní, melancholickou atmosféru, která se vymyká tvorbě Guse Van Santa, nicméně pohladí, alespoň na chvilku. Se závěrečnými titulky se však pohlazení vytratí a zůstane jen dojem z toho, že ta holka je fakt krásná a chlapec zůstal outsiderem k sežrání.

Odcházení (2011)

Komorní absurdita na filmovém plátně zřejmě musí být nedokonalá, nicméně satira je to stále dobrá, i když možná až příliš barevná.