Mrakodrap (2018)

Rocka můžu, bohužel v této variaci na Die Hard mi vůbec nesedl. Celé docela přitažené za vlasy, což by mi ani tak nevadilo, kdyby byla slušná akce. Bohužel to je takové celé suché a nezáživné a film mě nijak nebavil.

Prci, prci, prcičky (1999)

Komedie pro teenagery a přitom docela na úrovni. I po letech pěkně zabaví. Asi to nejlepší v podobné tématice.

Konečná (2018)

Simon Pegg a v TRL docela sexy Margot Robbie mě nalákali, ale bohužel při sledování přišla studená sprcha. Film mě nijak nezaujal a spíše jsem se nudil. Trailer docela klame a já jsem zklamán.

Bulšit (2001)

Pamatuji si jak jsme se jako puberťáci na základce bavili u toho filmu a rozebírali jednotlivé scény a byli úplně hotoví z nahých děvčat. Film kupodivu docela funguje i po letech. Nejsem z toho sice už tak odvázaný, ale i tak jsem se docela bavil a zavzpomínal na nějaké scény.

Žhavé výstřely 2 (1993)

I po letech je to perfektní parodie. Trochu jsem se bál jestli neztratila svoje kouzlo, jak se občas stává, když koukám na film, který jsem měl jako malý rád a nyní mi to příjde slabé, ale tady se to nestalo. Film stále baví a nezapomenutelné scény pořád fungují. Jedna z nejlepších parodií. Vždy sem měl druhý díl radši než první, ale časem si dám opáčko i toho prvního.

Kirikou (1998)

Na film jsem narazil náhodou a říkal jsem si, co je to za ptákovinu a po chvilce sledování si mě to získalo a přes jednoduchý přístup, velmi kouzelný film, který zaujme obrazem i zvukem. Příběh mě chytl a nemohl jsem se od filmu odtrhnout. Zůstal jsem mile překvapen, hodně povedený animák, který podrtí většinu animované USA produkce.

Hlava rodiny (1991)

Průměrná komedie se S. Martinem. Jeho fanoušci si s nim určitě najdou lepší komedii a co se tématu týče, tak kolem svatby se točí dost komedií. Na to jedno kouknutí ujde, ale že bych musel někdy znova a nebo že bych se vyloženě bavil, to asi ne.

Fullmetal Alchemist – hledání kamene mudrců (2017)

Fullmetal Alchemist je moje srdcovka, takže jsem byl zvědav na hraný film. Díky znalosti mangy a anime (obou verzí) mi film přišel dějově dost prázdný a hodně mi chyběla chemie mezi postavama. Celkově hodně slabé na všech frontách, slabé triky by ani nevadili, kdyby byl silný příběh, ale to bohužel není a dost jsem se nudil a měl jsem co dělat, abych to dokoukal. Nedalo mi to a vytáhl jsem si z knihovničky mangu a spravil si chuť.

Gringo: Zelená pilule (2018)

Film se snaží být akcí a komedií, ale nefunguje ani na jedný rovině. Film se docela vleče a jediný, co za něco stojí je sexy Charlize Theron. Zbytečný film.

Než přišla bouře (2018)

To že se ve filmu skákalo sem a tam, mi přišlo zbytečné a rušivé. Chtěl jsem si užít postupné budování vztahu a pak hlavně pořádnou dávku napětí, což v chronologickém příběhu jde krásně budovat. Tady je bohužel napětí rušeno plky o cestování a dobrodružství a kazí to zážitek z filmu. Na konci filmu je teda jasné, proč se k tomu tvůrci uchýlili, ale i tak by to šlo určitě nějak pěkně obejít. Shailene docela fajn, na konci slušný líčení, to sem se ji i bál. Trošku pár nelogičností, jako třeba když má někdo zlomený žebra, tak si na něj určitě nelehnu. Celkově to nebylo špatné, ale chybělo mi tam něco pořádného, co by zaujalo. 50%