Mulholland Drive (2001)

Příběh, který nutí diváka koukat a vnímat a cítit, přestože nechápe.

Národ snílků (2010)

Možná by si film zasloužil víc, ale nějak mě nechytil za srdce. Klasický romantický film s většími ambicemi, které dle mého názoru nenaplnil. A místo inspirace Lynchem jsem spíš viděla regulérní vykrádačku. Hlavní hrdinka mi navíc byla nesympatická a neměla jsem šanci se s ní stotožnit, ale to už je ryze subjektivní osobní problém.

Drive (2011)

Žádné dějové zvraty, automobilové honičky, tekoucí krev, předvídatelný děj, neuvěřitelná psychologie postav (drsný muž pracující s padouchy se už nemůže dočkat, až večer uspí dítě svojí vdané sousedce wtf), nudné pasáže. Nic z toho mě neláká, ale pravda, práce s kamerou byla bravurní, takže jde určitě o řemeslně perfektní Bčkovej film s artovým přesahem. Joa fakt jsem nepochopila, proč Ryan půlku filmu musel žmoulat v puse párátko a vypadat tak vyjímečně v kombinaci se štírovskou bundou jako pologramotný hejsek ze vsi.

Marketa Lazarová (1967)

Filmu nelze upřít krásnou kameru, obrazovost a atmosféru, které mě uchvátily natolik, že jsem se za celou dobu nenudila. Přesto si nemyslím, že by tento příběh byl dostatečná látka na 3 hodiny. Dále mě zklamala absence emocí, a to především větší vykreslení prožívání Markéty Lazarové a její osobnostní změny.