Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Animovaný
  • Dokumentární

Poslední recenze (44)

plakát

Chata na prodej (2018) 

Bylo to takové hezké české, místy celkem dost vtipné, Chýlková s Vávrou a i paní Synková hráli skvěle a na chatě mi s nimi bylo příjemně. Přesto jsem později přemýšlela, o čem že to vlastně celé bylo a došlo mi, že vlastně celkem o ničem.

plakát

Holky pod zámkem (2015) (pořad) 

Třeštíková to věru není, ale jinak si myslím, že se jedná o (tady) nespravedlivě podhodnocený dokument, který dovoluje divákovi nahlédnout do - pro většinu z nás - exotického místa českho vězení, nastiňuje spoustu otázek a podňecuje touhu dozvědět se více. Na rozdíl od některých zdejších komentátorů vězeňské útulno z našich daní jeho obyvatelkám nezávidím, přesto mě napadlo, že skutečné, a mnohem horší vězení je pro většinu těchto dívek kdesi v hlubinách jejich psyché. Dokument vkusně podtrhuje hudba Jana P. Muchowa, jinak samozřejmě dominuje snaha o co největší senzaci a zjednodušení, což se projevuje hlavně v místy až nechtěně humorných komentářích, ve kterých se mimo jiné dozvíte, "proč se nevyplatí zavraždit vašeho manžela". Přesto si stojím za tím, že na Tv dokument z produkce Tv Nova příjemné překvapení a zasloužené 3*.

plakát

Stopy ve sněhu (1997) 

V hodnocení jsem samozřejmě ovlivněna předchozím přečtením úžasné knihy, u které jsem navíc víc než pestrý děj ocenila vytříbený literární styl a vnitřní úvahy a vtipný sarkasmus hlavní hrdinky. Filmové ztvárnění Smilly mě zklamalo z několika důvodů - typově rozhodně Julia Ormond ani náhodou není poloviční Sámka, natož elegantní dámička, kterou je v knize. A dále - dle předlohy rozhodně není hysterka, ba naopak až chladně a racionálně uvažující i v nejsilnějších momentech. Celkově jsem měla z filmu pocit, jakoby někam hnal a nenechal diváka nic v klidu vychutnat, s nikým se pořádně poznat. Každopádně množství událostí z knihy je velmi náročné nacpat do celovečerního filmu. Bylo by zajímavé, kdyby se někdo rozhodl podle předlohy natočit minisérii a s příběhem si pořádně vyhrát.

Poslední hodnocení (1 425)

Planeta Praha (2022)

13.07.2024

Pearl (2022)

13.07.2024

Němá trilogie (2024)

30.06.2024

Vedení domácnosti pro začátečníky (2023)

30.06.2024

Můj oblíbený dort (2024)

30.06.2024

MaXXXine (2024)

30.06.2024

Tropicana (2024)

30.06.2024

Emily Brontëová: Bouřlivé výšiny (2009) (TV film)

28.06.2024

Na Větrné hůrce (1939)

24.06.2024

Reklama

Poslední deníček (3)

Biutiful

Kdyby se v americkém filmu hlavní hrdina dozvěděl, že mu zbývají poslední měsíce života, urovnal by vztah se svojí bývalkou, procestoval  svět, omluvil  se všem, kterým kdy způsobil nějakou křivdu a účastnil  se divoké road movie, při které by navíc našel svého ztraceného otce. Biutiful je však film velkého realisty Alejandra Inárrita a neodehrává se v zemi neomezených možností, ale v současné Barceloně. Zachytává nelegální obchod s levnou pracovní silou, bídné podmínky, ve kterých imigranti žijí, život s psychotickou prostitutkou a marný boj hlavního hrdiny, který chce dát mermomocí do pořádku co nejvíc věcí ve svém životě, ale zjišťuje, že problémy, které si nasekal za celý život prostě najednou vyřešit nejdou a svým překotným jednáním  se do sítě vlastních potíží více a více zamotává, až se jeho urputná snaha začne obracet proti němu. Bezmoc. Zoufalství. Umírání.

Inarríta ve svém nejnovějším snímku netradičně nevsadil na vzájemně se proplétající osudy několika postav, ale koncentruje se na jednu jedinou, která je v podání Javiera Bardema tak skutečná, až vám naskakuje husí kůže. Tak sympaticky v koncích, až byste ho objali, přestože se do spousty problémů dostal vlatním přičiněním. Může se zdát, že snímek nenabízí kousek jakékoliv naděje, ale v závěru nám přeci jen paprsek světla odkryje. I když už to možná nebude tady na tom světě.