Země bez zákona (2012)

Tak teda nevím jestli mám opravdu tak jiný vkus nebo se zdejší lidé dívali na jiný film. Tento film jsem sledoval snad na 3x, protože byl absolutně nudný a bez dynamiky. Vždyt se tam skoro nic nedělo, občas někoho podřízli, přičemž byl nesmrtelný, občas se střílelo, a většinou pálil a pil chlast. Herecké obsazení mi taky zrovna dvakrát nesedlo do tohoto typu filmu. Moc mě nenapadá nic moc co bych mohl vyzdvihnout a musím tedy stále nevěřícně koukat na zdejší hodnocení. Samozřejmě na odpad či prostoduchou jednu hvězdu to nebylo, ale znovu se na tento film nechystám. Tak to dopadá, když se jednou podívám na film kvůli procentům na čsfd. Nikdy více :) 45%

Moulin Rouge (2001)

K tomuhle filmu jsem se dostal na doporučení jedné kamarádky. Chtělo to trochu přemlouvání, jelikož muzikály opravdu nemusím a po filmu Bídníci, který mě opravdu neoslnil (Ano, znamená to, že jsem viděl MR až letos :) ) se mi do dalšího muzikálu opravdu nechtělo. A začátek mi dával za pravdu, jelikož takový chaos, podivná barevná kombinace, nemoderní tance s moderní hudbou, zkrátka mi chvíli trvalo, než jsem se zorientoval a pochopil, o co ve filmu vlastně jde. Jenže. Čím víc jsem dával pozor a opustil své předsudky, tím více mě film vtáhl do děje a nechal naplno rozvinout talent fantastického E. McGregora a N. Kidman. ANo, občas to bylo velmi podivné, až jsem si říkal, zda některé scény nemají parodovat sebe sama a také ostatní muzikály, ale celkově z toho vznikl takový paskvil v dobrém slova smyslu, že jsem byl docela unešen. Musím říct, že tenhle film mě opravdu překvapil a v budoucnu ( ale ne zase tak brzy) dám nějakému muzikálu opět šanci. 75%

Pot a krev (2013)

První polovinu filmu jsem se opravdu královsky bavil. Slušné hlášky, dobré tempo, prostě jízda. Jenže od okamžiku plánování "druhé akce" mě to trochu přestalo bavit. Začal jsem se ošívat, film neudržel mou plnou pozornost. Začalo to být nějak moc drsné a stupidní ( zejména hlavní hrdinové). V čem byla v první půlce zábavná naivita ústředního tria, tím mi v druhé půlce přišla nudná a nezajímavá. Zpočátku filmu dokonce hlavním hrdinům fandíte aby našli svůj spokojený život, jenže následně se vám začnou trochu protivit a jste rádi, jak to dopadne. Prostě žádný vztah k hlavním postavám. Konec mě taky zrovna neoslnil. Je to trošku škoda, protože už po pul hodině jsem přemýšlel nad tím, jak mě konečně M. Bay donutil vzpomínat na Mizery, ale bohužel. Poslední půl hodina mě opravdu nezaujala a proto jen 3 hvězdy. Velmi silné tři hvězdy, nicméně stále jen 3. 65% P.S. : Tony Shalhoub byl skvělý kolumbijský milionář :)

Constantine (2005)

Srdeční záležitost. ANi nevím, kolikrát jsem to viděl a ani nemůžu přesně popsat, proč se mi to tak líbí. :) Každopádně je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů a všechno si v něm sedlo :) Keanu tentokrát absolutně skvělý, výtečná atmosféra, hlášky, závěr, skvělý ďábel Peter Stormare :) Za mě jasných 5 hvězd, 85%

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Bohužel, musím dát za pravdu většině názorů zde. Nová past přestala být pastí. Možná už jen na diváka. Postava McClanea je snad jediné co zbylo. Uplný odklon od téhle kultovní serie, naivní a průhledný scénář stejně jako občas dětsky přehnaná akce a zpomalovačky. Hlavní duo mi taky zrovna nesedělo, přeci jen John jako samotářský kick ass hrdina je daleko lepší než rádoby starostlivý tatínek, který se svým synátorem zlikviduje půlku Ruska. Ani hlášky už nebyly vůbec to pravé ořechové, spíš taková sentimentální vzpomínka. Přiznávám, že zase tak hrozné na 2 hvězdy to nebylo, ale jako fanoušek série mě prostě tahle rádoby parodie opravdu neoslovila, proto to snížené hodnocení. 45%

Muž z oceli (2013)

Na tenhle film jsem se docela těšil, ale bohužel tentokrát nesdílím většinové nadšení. To v čem někteří vidí pochoutkovou první hodinu s ucházejícím scénářem já vidím nudné hledání sebe sama bez většího děje, tempa, vzruchu, vlastně čehokoli. Až jsem se modlil, aby v druhé hodině přišlo něco, co by mě z té nudy vytrhlo (přišla i třetí hodina, což mi příjde jako trošku přemrštěná stopáž ). To se sice stalo, ale až příliš megalomanským "boom boom" stylem. Domy padají, auta lítají, superman si stále udržuje cool vzhled i vlasy, ale nic víc v tom není.. Děj se úplně zastaví na bodu 0 v soutěži kdo zničí více ulic a boj o planetu může začít. Navíc mě nijak zvlášť neoslnilo ani herecké obsazení, zejména hlavní "záporák" mě nepřesvědčil. Není to sice žádná tragédie, ale žádný zázrak taky ne a nejlepší superman všech dob? O tom by se dalo diskutovat :) Pravda ovšem je, že je to lepší než ten minulý a zvládl jsem to na jeden zátah. 60%

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jak již zde bylo mnohokrát řečeno. Skvělý seriál, ale bohužel pouze první 4 série. Neskutečné natahování, skoro žádný vtip již nezbyl, postavy naprosto čitelné a pořád dělající stejné nevtipné chyby a hlášky.. Je to obrovská škoda potenciálu. Musím souhlasit s výrokem první řady kolem 90% ale zejména (zatím) poslední dvě někde kolem 50-60%, takže celkově silné 3*, ale stále 3* :(

Dredd (2012)

Možná to nemá kdovíjaký příběh, možná ani super "cool" dialogy, ale... Je to prostě akce jak má být. Spousta krve, velmi slušné tempo a i hudbu kterou bych od takové řežby čekal :) Postavy sice nemají žádnou hloubku ani historii, ale co taky od takového filmu čekat. Já čekal akci a té jsem dostal královsky. Pěkné 4*

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Začátek (první hodina) se hodně táhl a celé tempo filmu bylo velmi pomalé. Což se ostatně dalo čekat, když chcete přetvořit jednu knihu na 3 filmy. Ovšem poslední hodina byla pro mě paráda, takže solidní 4* (75%).

Válka Bohů (2011)

Hodně slabé fantasy. Plytké postavy, ne zrovna oslnivý děj a ani herci toho příliš nepředvádí. Navíc slušné popírání antických legend. 2 hvězdy za vtipnou historku při mé první návštěvě 3D kina :)

Časové pásmo bylo změněno