Hledá se Nemo (2003)

Nemo bola jedna z prvých, ak nie prvý animák zasadený do podmorského sveta. Originalita sa cení. Kvalitné dobrodružstvo v podmorskom svete, plné zábavných a dobrodružných scén. Soundtrack si môžete vychutnávať ako popcorn. Film nám umožňuje vcítiť sa do situácie stratenej rybky alebo zúfalého otca, ktorý sa ju pokúša nájsť. Obidvaja sú vystavený skúške života a tak to má v správnom dobrodružstve byť.

Madagaskar 3 (2012)

Pri väčšine filmoch, ktoré majú pokračovania to býva jednoducho tak, že pokračovania majú menšiu a menšiu kvalitu. Madagaskar 3 k nim nepatrí! Dokonca môžem slobodne prehlásiť, že sa jedná o film lepší ako Madagaskar 1 a tiež pochoval ostatné animáky roku 2012. Tvorcovia nemali zábran a vytvorili extra zábavný, akčný a napätý film. (SPOILER) Áno, je to troška otrepané, že sa naši hrdinovia stále chcú vrátiť do svojej starej Zoo a, keď sa tam nakoniec vrátia tak toho ľutujú a sú sklamaný. Potom to všetko skončí a všetci sú šťastný. Treba dbať nato, že sa jedná o animák a nie o nejaký dramatický film. Osobne som veľmi spokojný s prácou DreamWorks a myslím, že spokojný môžu byť aj ostatný. Dávam 90%.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa by neboli Piráti z Karibiku iba ďalší pod priemerný film. Johnny dáva filmu všetko. Príbeh je úžasný, zábavný, dobrodružný, jednoducho všetko, čo potrebuje má. Určite sa pri pozeraní nebudete nudiť.

Já, padouch (2010)

Všetky animáky sú točené na jeden štýl, takže Ja zloduch ani neprekvapí, ani nesklame a tak to máme radi. Ak by som to mal porovnávať s ostatnými animákmi tak tento mi neprišiel ako najlepší. Síce tu bol originálny príbeh ale neprišiel mi až tak originálny ako pri niektorých iných animákoch a však, ak si chcete večer užiť s rodinkou tak s pohodou môžte siahnuť po tomto animáku.

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Myslím, že jeden z najlepších ak nie najlepší seriál na Discovery. Ak neviete ako tráviť volný čas tak tu to máte. Síce si myslím, že niektoré mýty mohli preveriť lepšie a zas niektoré preverili až príliš tak je to super seriál. Nie je točený v duchu tvrdej nudy práve naopak, vždy sa vás snažia pobaviť. Myslím si, že seriál by si zaslúžil väčšiu pozornosť ako má teraz.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Historicky prvý dramatický a nie komediálny seriál, ktorý ma naozaj zaujal. Celkovo je v ňom kvalitné spracovanie prostredia a aj efektov, čo je na seriál veľmi prekvapivé. Stretávame sa tu ale s problémom, tvorcovia musia tým pádom, aby sa udržala kvalita a atmosféra, stále preťahovať akčné scény. Takže ak si myslíte, že v ďalšom diele už naozaj dôjde k zvratu od ktorého sa chystá už od pár dielov predtým tak vás sklamem. Nakoniec sa však k tým scénkam dostanete ale stále musíme venovať pozornosť, že sa jedná o seriál a nie o 100 minútový film. Dúfam, že HBO dotiahne sériu do konca a ponúknu nám tak úplný príbeh. Dávam 95%.

Bitva o Černobyl (2006)

Tvrdo pravdivý dokument. Bohužiaľ, túto katastrofu radšej zakrývali a popierali ako by dali ľudom vedieť skutočné události. Vďaka sebeckosti prišlo o život veľa ľudí. Myslím, že tvorcom dalo točenie dokumentu naozaj zabrať, hľadať a odhaľovať fakty, nájsť živých, čo túto událosť prežili, nemyslím si, že je to práve najľahšia práca a to sa cení. Dávam 4/5 hviezd.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad) odpad!

Zo SuperStar sa stala tevenovela slabých kvalít. Nemožno porovnávať s niečim ako X Factor, kde sa nájdu naozaj neuveriteľné talenty. Super Star mi príde ako zlá paródia na túto show.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad) odpad!

Nepoznám Slováka, ktorý sa neurazil, keď videl v nejakom zahraničnom filme Slovensko, ktoré bolo popísané ako štát odpadu! Respektíve to nechcem vyjadriť neslušne a vulgárne. Takže ak sa ľudia divia, že niekto pohoršuje náš štát a považuje ho za taký, tak nech sa nedivý. Prečo ? Predstavte si človeka zo zahraničia, ktorý by si pozrel túto show. Pravdepodobne by si pomyslel, že väčšina Slovákov sa správa takto uboho a odporne. Jednoducho chcem povedať ak chceme aby náš štát nebrali tak ako berú, tak za 1. posielať do sveta iba dobrú mienku 2. nenatáčať takéto show 3. neprihlasovať sa do nich a za 4. nepozerať ich. Najdôležitejšie je ich nepozerať ak to ľudí nebude baviť, točiť sa to nebude. Ospravedlňujem sa, že som odbočil troška od témy ale myslím si, že to stačí.

Temný rytíř povstal (2012)

90%. Neľutujem, že som si našiel čas aby som si pozrel tento film. Kvalitne spracovaný príbeh zakomponovaný do 164 minút. Nemusíte tu očakávať žiadne typické scény s Batmanom, kde z ničoho nič zmizne a objaví sa niekde inde. Tento raz si Bruce bude musieť poradiť so zradou, bolesťou, zúfalstvom a strachom zo smrti. Film nám zodpovedá na všetky možné otázky a žiadna kapitola neostane otvorená. Postavy nám poskytujú možnosť zamyslenia sa nad aj reálnym životom, v každom prípade sú kvalitne spracované a nemusíte očakávať sklamanie.