Nedotknutelní (2011)

Celkom si nemyslím, že ma film nejak extra pobavil. Áno, našli sa chvíľky, kedy som sa chytal za brucho. Myslím, že ak by film nebol čiastočne podľa skutočných udalostí tak by taký úspech nemal. Čo sa týkalo mojich pocitov pri sledovaní nemám pocit, že by ma nejak chytil za city. Pravdaže sto ľudí sto chutí. Každého to zobere inak.

Truman Show (1998)

Tento film priraďujem k jedným najlepším aké som videl. V tomto čase je pomerne starý ale vynikajúci film s takým úžasným nápadom sa dá pozrieť hocikedy. Namiesto Jima Carreya si neviem predstaviť niekoho iného. Vedel pobaviť na chvíľach ktoré by boli inak nudné, jednoducho super film.

Forrest Gump (1994)

Je naozaj zaujímave ako ten život rýchlo beží. Film Forrest Gump obsahuje všetko čo perfektný film potrebuje. Originálny príbeh, komické prvky a prvky naozaj drsného príbehu. Tom Hanks zahral rolu Forresta Gumpa vynikajúco, bola to nesmierna ťažká rola na ktorú treba mať talent. Neviem si predstaviť žiadneho herca ktorý by sa tam viac hodil alebo to lepšie zahral. Aj tak si myslím, že komentár píšem dosť neskoro, predsa už takmer každý pozná tento svetový film.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Ak poviem že mi niečo padlo do oka a preškrtnem to komedie tak tomu dávam štyri hviezdy. Je to film ktorý je dosť založený za city. A vôbec nie je zábavný, síce tam prevláda od začiatku po stred dobrá nálada ale to neznamená že to má byť komédia to by sa mohli američania konečne naučiť rozlišovať. Ako som už povedal film je dosť založený na cítenie človeka, to tu nebudem rozpisovať. Z filmu plinie aj jedno ponaučenie ale to už každý kto si film pozrel vie.

127 hodin (2010)

Moje prvé hodnotenie boli tri hviezdy, no nakoniec som dal štyri. Kvôli dosť unudenému opakujúcemu jadru. Štyri hviezdy ma donútil fantastický začiatok, skvelá hudba a dosť drsný koniec pre slabšie povahy neodporúčam. Zobral som do úvahy že režisér nebol celkom slobodný, predsa musel točiť podľa skutočnej události. Toto zmenilo môj názor na štyri hviezdy. Film vás dokáže prinútiť myslieť čo by ste na vašom mieste robili vy, ja by som určite nespravil to čo on. Nechajte sa prekvapiť.

Návrat do budoucnosti (1985)

Som ešte mladý človek ale nepodceňujem filmy, ktoré su staršie ako ja. Práve to väčšina mladých robí. Návrat do budúcnosti je film pre každé oko. Film určite prekonal svoju dobu. Síce nepoznám veľa filmov z toho roku ale dovolím si povedať že mal aj na viac Oscarov ako na jedného. Počas celého filmu som sa bavil. Dej ma svoju originálnu náplň, ktorú si budete vychutnávať až do konca. Celý film prekoná niektoré dnešné trápne filmy, ktoré si dovolujú úbožiaci bez peňazí pustiť do kín.

96 hodin (2008)

Zvyčajne sedím doma na stoličke za kompom a mám v druhej izbe zapnutý televízor. Sem tam odídem pozrieť čo dávaju ale zvyčajne sa vrátim späť. Pri tomto filme sa to však nestalo. Síce mi z filmu ušli prvé dve minúty ale to nevadilo, film ma zaujal hneď po prvej minúte pozerania. Po dopozeraní som mal zmiešané pocity. Film sa mi nesmierne páčil a práve jeho pútavý príbeh vo mne vyvolal zmieňované pocity. Príbeh bol celkovo originálny. Akčné chvíle nechýbali. Mal aj prvky detektívky. Bolo tam všetko čo dobrý film potrebuje. Ale najsmutnejšie tam bolo to že čo je filme stvárnene sa vo svete naozaj deje tým chcem povedať obchod s bielym mäsom. Naozaj málo ľudí ma také štastie že sa niekedy vrátia domov. V príbehu to práve tak bolo. Film ma názov 96 hodín práve preto lebo to bol ten čas kedy by už sa ten človek ktorého uniesli nikdy domov nevrátil a netýka sa to len mladých báb a žien ale tak isto aj chalanov a mladých mužov to je už ale odlišná kapitola. Vďaka tomu hodnotím film 5/5 naozaj si to zaslúži.

9. rota (2005)

Konečne ukázali aj Rusi že dokážu natočiť perfektny film. Ako inak film obsahuje originálny príbeh. Troška ma nepotešilo že už od začiatku sa vám podarí uhádnuť koniec. Film je natočený na čisto ruský štíl. Avšak dosť mi tu chýbal nejaký náznak humoru. Keď sa vo filme všeci herci smejú divák sa nesmeje. Ak by som bol reálne medzi nimi možno by som sa zasmial a však ako divák v žiadnom prípade. To bolo tu čo mi najviac chýbalo. Odporúčam si ho pozrieť milovníkom vojenských filmov a zbraní. Vďaka tomu že sa Rusi konečne ukázali dávam do hodnotenia o jednu hviezdu viac takže to bude 4/5.

Shrek (2001)

Pre tých čo máte radi animáky, okamžite si pozrite Shreka. Jeden u mňa z najoblúbenejších animákov. Ak porovnáme jednotku s ostatnými časťami. Jednotka je jednoznačne najlepšia aj čo sa týka hudby a vtipov. Po niektoré komické scéni však neboli komické tak ako mali byť, ale to nevadí nahradzajú ich ostatné za ktoré sa už aj chytáte za brucho. Aj u Shreka sa ukázalo že animáky nie su iba pre deti ale aj pre dospelých. Určite odporúčam.

Počátek (2010)

Nedokázal som uveriť keď som konečne našiel film ktorý je nový a dobrý. Dobrý je slabé slovo povedal by som skôr perfektný. Hneď ma aj zaujala zostava hercov. Najviac mi v nej svietil Leonardo DiCaprio. Môžem povedať že film bol naozaj tak úžasný aké boli hodnotenia. Zo začiatku filmu mi to nedávalo zmysel, no po chvíli sa to tam všetko vysvetlilo. Pozrel som si film dvakrát za sebou. Počas druhého pozerania som sa vôbec nenudil, čo je u mňa dosť zvláštne pretože väčšinou nevydržím dopozerať ani jeden dlhý film. Bude to asi preto že väčšina filmov je dosť trápna a blbá. Tento to však určite nebude. Scénar bol fantastický ale nie len to ale bol aj originálny čo sa v dnešnej dobe moc nevidí. Herci nápodobne, každý herec hral svoju rolu perfektne. Hudba skvelo urobená, pasovala tam tak skvele že ste si niekedy nedokázali uvedomiť že vôbec hrá. Film dokázal aj trochu potrápiť lenivé mozgy a prinútiť ich trocha porozmýšlať. Vrelo odporúčam, nič lepšie som za posledný rok nevidel.