The Craft: Mladé čarodějky (2020)

No nejhorší to teda nebylo, ale bylo to takový nějaký. Nejsem fanda původního filmu, takže mne to ani nějak neurazilo. Pro současnou teen populaci to asi bude dobrý, pro ostatní ne, jak je vidět na zdejším hodnocení. P.S. Poslední scéna dobrá, bohužel pokračování v tomhle stylu asi nemá smysl.

Rebeka (2020)

Původní film z roku 1940 jsem neviděl, a ani neuvidím 😅 Na tohle jsem se hodně těšil, a dostal jsem hodně dlouhou, pěkně zahranou a natočenou romanci. Ale já čekal thriller 🙄 No, občas to je trochu mysteriózní, ale ke konci to už prostě trochu drhne. Jakože ne příběhově, ale délkou. Určitě to lepší, co Netflix tento rok nabídl, žádná topka tady ale nevznikla

Kluci z party (2020)

Bohužel. Je sice fajn vidět tyhle herce v jednom filmu, jenže tím to končí. Dějově příběh nic nedá, a i když se na to celkem dobře kouká (hate free only😄), po hodině už to začne nudit. A to má přesně 121 minut. A menší postřeh - Jim Parsons je nová Jennifer Aniston. Jediná postava z kultovního sitcomu, co se dokázala prosadit v Hollywoodu, bohužel prostě umí hrát víceméně jen jednu polohu. Takže přesně tak, jak Aniston v každým filmu bude prostě Rachel, Parsons bude navždy už Sheldon.

Kadáver (2020)

Je to celkem zajímavý příběh, i když ze začátku mi bylo hned jasný, co se tam bude dít. V půlce filmu sem si sice myslel, že jsem se spletl, nakonec sem měl ale pravdu 😂 Napínavý to je, kulisy českého hotelu potěší, a má to i stopáž, při které se ani nezačnete nudit.

Volání divočiny (2020)

Už z traileru mi to, že udělali psa plně digitálního, přišlo divný. Do kina jsem se teda v únoru nevydal. Navíc mi bylo jasný, že to bude hrát na city, a tomu se snažím vyhnout. 😄 Teď dorazil film na HBO GO, tak sem se do něj pustil. Bože, to byl doják 😅😅 Na digitálního Bucka jsem si během pár minut zvyknul, a tím že jeho chování je víc propracovaný (a přestylizovaný), je jasný, že s psím hercem by to tak udělat nemohli. Příběh je více či méně stejný jako známé klasiky (matně si pamatuju film z 90’s), tohle zpracování ale určitě víc sedne dětem.

Antebellum (2020)

Prostě rasistický Česko. Furt chceme být světový, ale jak jde o jinou kulturu, tak se hned ošíváme. Black Panther nám tu nevoní, automaticky se hejtuje vše kde je LGBT, a stejný je to v případě Antebellum. No nezlobte se na mě, ale “recenze” typu - Po 20ti minutách sem to musel vypnout, samej černoch tam - to snad už nemůže být ani pravda. To je jak kdyby se nadávalo na film o koncentračním táboře, že je to tam samej žid. Zpátky k Antebellum. Ten hate si určitě nezaslouží, vzhledem k tomu, že se zabývá tím, co se reálně stalo, tedy to že černoši byli otroci. Prvních 30 minut se něco děje, pak se děje taky něco a člověk je zmatenej. Pak nastane zvrat a je hotovo. Nicméně, i když to není originální, a rovnou bych tu mohl napsat film, který má stejnej zvrat, nebudu spoilerovat. Tohle sem si fakt užil, líbilo se mi to, a ani návštěvy kina (kterou jsem původně plánoval, mělo to mít premiéru u nás už na jaře) bych nelitoval. Jo a horor jako horor to není. Jenže záleží na definici slova horor. Každej si představí lekací klasiku, horor ale muže být i něco jiného. Protože to co se tam děje, je reálně horor, kterej bohužel v minulosti museli lidi zažívat každý den. A kdo nezná minulost, nemůže pochopit přítomnost. Ruku v ruce s tím jde aktuální Black Lives Matter. Pokud se do nich dokážete vžít, dokážete pochopit i o co vlastně všem jde.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Neskutečný. Jakože fakt jo! Retro seriál o šachistce? Zní to jako nuda, opak je ale pravdou, a z téhle minisérie se vyklubalo největší překvapení. A ne jen tohohle roku. Má to skvělej příběh, skvělý herecký obsazení, nádhernou kameru, a ke konci obří nálož emocí. Má to prostě všechno

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Mé nadšení z prvních tří dílů bylo fakt velký! Nadšení bohužel právě po třetím díle opadlo, příběh se dost zamotával a pro nepozornýho diváka to bude celkem problém. Nakonec to ale do sebe celkem zapadne, a ten konec je opravdu krásný. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že tam prostě něco chybělo... Určitě to není tak komplexní jako Hill House. A v žádným případě do toho nechoďte jako do hororu. Je to až melodrama - romantika - s nádechem hororu. P.S. Kdo si na konci vzpomněl na Odložené případy? 😄

Tenet (2020)

Já nemám slov. Ale ne úplně v tom pozitivním slova smyslu. Je to neskutečná audiovizuální jízda (audio možná někdy až moc, volume občas trhalo uši). Určitě to na papíře vypadalo kompletně luxusně. JENŽE: NOLAN nám nedává moc prostor se orientovat, vždy když sem myslel, že už si to užívám, tak sem si uvědomil, že jsem zase zmatený 😂 Rozhodně to není špatný ani nelogický (ne úplně), jen je to takový nedodělaný. Něco mi tam prostě chybělo. Jednoznačně ale klobouk dolů za to, že by tam neměl být ani jeden efekt! Vše bylo reálně natočeno, a to hodně bere dech👍 Dnes tady nehodím hodnocení... Nemůžu tomu dát moc, ale ani málo. Bude to chtít ještě jednou zkouknout, ale nevím, jestli se mi do toho bude chtít 🤷‍♂️

Noví mutanti (2020)

Mám pocit, že u Disneyho ten film ani neviděli! Vždyť tohle by mohl být perfektní nový začátek pro mutanty. Kdyby vystřihli ty tři narážky na X-Meny a zasadili film do víc uzavřeného prostředí, mohlo se to klidně odehrávat v MCU. Ty postavy, to zpracování, vše tam funguje. Fakt se mi to líbilo... Konec je bohužel dost hořkej, když víte, že je to slepá ulička a nikam se pokračovat nebude. Tohle by si zasloužilo vydělat nějaký peníze, jako vztyčenej prostředník všem, co se na ten film předem vysrali.