Gerald's Game (2017)

Neskutečný psycho! Doporučuji. Hvězda dolů snad jen za to, že to nešlo o level víš a neposlali to rovnou i do kin.

Holky na tahu (2017)

Chápu, že někoho tenhle typ komedií nebere, ale 48%? Já se teda dost nasmál, ale mě bavilo i Bachelorette, které má shodou okolností (nebo malou hravostí českých překladatelů) stejný český název a podobný příběh. Tady je ovšem příběh záživnější a vtipnější. Po delší době (a spackané Baywatch) jsem se zase bavil.

Pobřežní hlídka (2017)

Škoda že nemůžu dát víc. Čekal sem komedii ve stylu 21 Jump Street, dočkal jsem se pouze hezkých herců a zasmál se jen asi 2x. Chtělo to víc komedie a víc parodie. Pokračování evidentně nebude, tak to se zřejmě nedočkám crossoveru Baywatch s Jump Street a Men In Black :D

Mumie (2017)

První půlhodina je zábavná, pak se ovšem začne budovat Dark Universe, ale ne tak nějak opatrně a s menšími náznaky, ale tak, že to vypadá jak když někdo natočí zvláštní spojku se vším možným. Měla se natočit poctivá hororová Mumie (a né nepovedený akční remake akčního vtipného a stokrát lepšího remaku z roku 1999), pak další a další horové příběhy které by se nenápadně propojovali a nakonec to vše nenásilně spojit. Takhle to bohužel nefunguje vůbec, a to jsem se fakt těšil.

Wind River (2017)

Hodně mrazivý film, hodně pomalý, hodně lidský. Šokující rozuzlení není šokující z toho Hollywoodského hlediska, ale právě z toho lidského. Depresivní, čeho všeho jsou lidé schopní...

To (2017)

I čtyři dny po projekci musím na film myslet a těším se, až si ho pustím znovu a znovu doma. Ten film má duši a srdce. Dramatický příběh postavený na neskutečně sympatických postavách, přirozeně vtipné momenty, buduje tajemnou atmosféru a přivádí na scénu nejděsivější postavu za posledních několik let. Vše dokonale sedí a zapadá do sebe. Žádné zbytečné úmělé lekačky a hluchá místa. Takový film by asi před Stranger Things nevzniknul, ale není to žádná kopírka, jen se inspiruje stylem a je to zatraceně dobře. Po dlouhé době film, který můžu prohlašovat jako můj oblíbený.

Vetřelec: Covenant (2017)

Objektivně za tři a jen o trochu lepší než Prometheus. Mě to ale fakt bavilo, tak tu jednu ještě přihodím a budu doufat, že se dočkáme zakončení prequelové trilogie. Depresivní konec k tomu hezky nasměroval.

Mlha (2017) (seriál)

Tak a je konec. Největší zklamání posledních let mám za sebou a nemám slov. Tak strašně stupidní a nelogický děj jsem dlouho neviděl. Horší než nejhorší série Under The Dome. Jedna hvězda za první dva díly a poslední díl, zbytek je hrůza!

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Už od roku 2006-07 kdy začala TV Prima Criminal Minds vysílat, jsem s koukáním nemohl přestat a usedal každý týden v určený čas k tv. Bylo mi 15 let a kriminalky sem fakt nemusel. Teď je mi 25 a kriminálky pořád nemusím, Myšlenky jsou ovšem vyjímka potvrzující pravidlo. Ten seriál zbožňuju. To napětí, zajimavé případy a stále emotivnější příběhy hlavních hrdinů, které jsou nenásilně vloženy a táhnou se jednotlivými sériemi. Občasná výměna postav tomu jen prospívá a já můžu doufat, že tady Myšlenky zločince budou ještě hodně dlouho.