Mr. Brooks (2007)

Hlavním záporem Mr. Brookse je jeho neuvěřitelná bezpohlavnost. Costnerova rozdvojená osobnost je až příliš povrchní, tudíž mu do samotného konce nevěříte, že je opravdu tak nebezpečným vrahem. Dále mi chyběla silnější dějová linka - takhle bylo spíše vše tak nějak nakousnuté, ale na závěr to do sebe nezapadlo tak dobře, jak asi původně mělo. Evans prostě zpackal, co mohl a ačkoliv se to dá dokoukat bez větší újmy, vypaří se vám Costnerovo úsporné herectví z hlavy během několika hodin. PS: Brooksův závěrečný průchod domem mohl obstarat jednu hvězdičku navíc - bohužel ten poslední záběr ji zase uklidil pod koberec.

Disturbia (2007)

Průhledné, lehce nablbé, ale přesto milé, zábavné a s velkou šťávou. Disturbia se jen sotva zapíše do historie jako známý teen-thriller, ale na letní posezení v kině, nejlépe s přítelkyní je to jedna z nejzdařilejších možností současnosti. Shia LaBeouf toho navíc hodně vytváří svým charismatem a první minuty, ve kterých Caruso představuje divákovi aklimatizaci hlavního hrdiny s domácím vězením jsou zkrátka senzační. Nic víc od filmu ale nečekejte - mohli byste se pekelně popálit...

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Magické a navzdory obavám snad nejlépe režijně zvládnuté. Nebojím se říct, že Yates tvoří atmosféru ještě dvakrát lépe než Cuaron a při závěrečném souboji jsem se doopravdy telelil blahem. Fénixův Řád je navíc prvním Potterem, ve kterém existují emoce a teď nemyslím jen lásku k Cho, ale veškerou chemii mezi hlavními postavami. K plnému hodnocení chybělo opravdu jen velmi málo!

Zodiac (2007)

Bezchybná lavina staromódního, ale do posledního detailu promyšleného thrilleru, který přechází o několik tříd zatím všechny letošní konkurenty. Sympatičtí herci, perfektně stavěná atmosféra, kdy se doopravdy do celého případu dokážete vcítit, parádní výprava a zkrátka všechno to, co jsme od Finchera očekávali. Navzdory opravdu dlouhé stopáži jasných pět hvězdiček.

Motel smrti (2007)

První půle je cool a i když je tisíckrát omletá, dokáže pečlivě vyvedeným tajemnem postrašit i pobavit. Jen co ovšem Antal předvede protivníky začne působit Motel trochu směšně a ke konci mi bylo úplně šumafuk, co se stane s ústřední dvojicí. Vacancy si zaslouží spíše dvě a půl, protože nedokázala udržet laťku ze začátku, ale za příjemně hrajícího Wilsona a Beckinsale zaokrouhluji nahoru.

Nelítostný souboj (1995)

Nevím co říct. Al Pacino je pro mě herecká modla, Roberta De Nira mám rád a filmy Michaela Manna respektuji. A přesto všechno na mě Heat působil občas směšně a po většinu stopáže neobyčejně nudně. Nebýt přestřelky v půlce filmu a několika okamžiků, které jsem si díky herectví obou dvou představitelů užil, pravděpodobně bych se za 171 minut unudil k smrti. Chápu nadšení ostatních, ale dokázal bych vyjmenovat nespočet jiných kriminálek, kteří by v mém žebříčku "slavné" Heat strčili hravě do kapsy. Normálně bych asi dal tři hvězdičky, ale okolnosti mě nutí snížit na pouhé dvě.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Bohužel to nejzajímavější, co jsem na Bobbym shledal, byly opravdu dobří a kvalitně zařazení herci a jako třesnička na dortu československá reportérka z Rudého Práva. Zbytek je jen prachprosté šlapání zelí s totálně ujetými a nezajímavými příběhy, kteří se dělí na šílené (Lohan, Wood; LaBeouf, Geraghty), ubíjející (Hopkins a šachy; Macy, Stone) a ostatní jsou prostě jen nudné. Je mi to líto, takové herecké obsazení si prostě zaslouží lepší scénář a větší filmovou událost. PS: Scénu s jindy drsným Laurencem Fishburnem, ve které vypráví jak poprvé pekl borůvkový koláč, jsem prostě nemohl brát vážně.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Tak kultovní a neuvěřitelně prohláškovaný film by se v devadesátých letech dal hledat maximálně u Rodriguezova kolegy Quentina Tarantina. Ten navíc v parádně vyváženém příběhu hraje výborně a společně s Clooneym vytvořil dvojici bratrů, na které se nezapomíná. Správně ujeté, krvavé a snadno pamatovatelné - navíc všemu pomáhá volně přeložená dabingová verze z České Televize, kde Setha výborně dabuje Miroslav Etzler a vůbec měl zde překladatel mnohem více invence, než ten z verze na DVD. Jen si to srovnejte: "Jsme v Mexiku ty malej hajzlíku" vs. "Jsme v Mexiku ty malej budižkničemu". :)

Hrdinové (2006) (seriál)

Jak to tak bývá, první polovina úvodní sezóny je lepší než ta druhá a bez jakýchkoliv rozpaků si zaslouží pět hvězdiček. Mystično, sympatické zžívání se s postavami a budování děje, jenž by mělo vést do finále velkého, ale přesto takového, aby mohl seriál pokračovat do další série. A to myslím Heroes lehce uškodilo. Kdyby posledním třiadvacátým dílem měl celý příběh skončit, bylo by zde grandiózní finále, jenž by vše vysvětlovalo a dokončilo linie hrdinů. Závěrečná zápletka a celé předvídané setkání hrdinů (sorry, ale kde byla Clairina biologická matka?) je celkem fajn, ale na pět posledních dílů spadá tolik materiálu, že se dalo skončit až části třicáté a všichni by byli spokojeni. I přes tento drobný nedostatek jsou však Heroes zapamatovatelný a unikátní seriál!

Marie Antoinetta (2006)

Ať si celkové hodnocení na CSFD říká své, pro mě je Marie Antoinetta prozatím vrcholným Sofiiným dílem. Nevím, zda zato můžou výborně propracované charaktery, do detailu vyvedená atmosféra či úchvatná a famózně hrající Kirsten Dunst, ale pravděpodobně za to může silná dávka křehkosti, která sice z historické postavy dělá menší mrchu, než nejspíše byla, ale kdo třeba říká, že se Wolfgang Amadeus Mozart smál vysokým altem? Zkrátka a dobře, když nemáte na chleba, jezte koláče...