Black Panther (2018)

Klasické problémy amerického bílého světa natřené načerno mají zastřít fakt, že hlavní hrdina je nezajímavý, hlavní záporák opět trestuhodně nevyužitý s odpornou gestikulací 50 Centa a scénář stá variace téhož. Klasický Marvel posledních pěti let. CGI o ničom, takový dnešní standard, nicméně líbila se mi výprava a kostýmy plus všechny důležité postavy mají dostatek prostoru. Hip hopový podmaz otravný. Klasický nagelovaný produkt vyrobený jen za účelem potěšit afroamerickou část publika, další propad do komiksového průměru. Po tomhle by v Infinity War musela černá vdova srát zlaté cihly a Iron-man metat galaxie jako v TTGL, aby mě někdo donutil jít na další Marvel film. Se slzou v oku vzpomínám na prvního Thora. Každopádně množství nakradených reálií po celé Africe, byť herci jsou převážně z té západní, nominuje tento snímek na pozici nejrasističtějšího fláku za poslední dekádu. (P.S. černoši skuhrající jako opice, to byl hodně nechtěný vtip)

Klub poslední naděje (2013)

Neskutečná pecka, vše je na svém místě, všichni hrají dokonale. Vyvážený poměr hnusu a vtipu.

Kráska a zvíře (2017)

Unylost non plus ultra. Uz puvodni Disneyho verze je nuda, ale tohle je kycovita nuda s hnusnou aranzi uz puvodne hnusnych pisnicek. Radsi Herze nebo vanocni variantu tehoz.

Pasažéři (2016)

Plytká romantika v rádoby originálním prostředí, kde sice je náhradní díl pro všechno, ale náhradní hybernační modul nemají. Spoiler? Zaplaťpánbůh za slušnou kulisu, hudbu a herecké výkony, protože příběh je stokrát viděný pytel sraček.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Je hodnej, přítulnej, žil s dementem, pardon s modelkou, nebo ne - s houmlesem. Roztrhal pár jiných psů, ale jinak je to úplné zlatíčko.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Netrapne romanticke, dojemne a bolestne zaroven. Film, ktery je schopny z vas vyrobit pacifistu, a to jsou tam zabery valky pouze prvnich deset minut. Napoprve naprosto strhujici, napodruhe je dlouha stopaz znat. Bohuzel.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Ubranit se srovnani s Patym Elementem nelze, ostatne Besson sam to opakoval asi stokrat. Jenomze narozdil od Pateho Elementu tomu chybi strhujici hudba, vychytany casting a nezapomenutelna atmosfera. Tohle je stokrat opakovane totez, na ktere se krasne kouka (kam se serou Star Wars), ale vysumi to jak para nad hrncem. Zklamani.

Hříšný tanec (1987)

Dneska ráno jsem si hříšňák dala znovu asi po sté pro urychlení léčby mužské smrti na sedm a musím říct, že je to pořád vymazlená romantická pecka s minimem kiksů ve scénáři, které neuvěřitelně prospělo, že není jen sladkobolnou růžovou knihovnou a kritický sociální kontext té doby mu v přiměřené míře velice sluší. Vymazlený soundtrack je jen další bod k dobru. Zasloužený kult, minimálně proto, že tam Swayze vypadá o deset let mladší.

Svět podle Daliborka (2017)

Pseudodokument svými (ne)kvalitami hraničí s reality show typu The Osbournes, neexistují zde záchytné body, konkrétní témata, zato všem hlavním aktérům chybí několik horních zubů. Všichni trapně přehrávají sami sebe, načež Klusák svým tristním slovním projevem popírá, že by se jednalo o aranži, že prý "scény jsou natolik reálnými, že odpovídají skutečnosti". Co to je sakra za blábol? Skutečnou přidanou hodnotu lze najít až v úplném závěru, kdy je Dalibor konfrontován se svým údajným židovským původem a kdy vidíme poprvé a naposledy upřímnou a nehranou reakci. To je dost málo.