• Krátkometrážní

Street Fighter IV: Arata naru kizuna (2009)

Zo všetkých animovaných Sreet Fighterov najviac podobný klasickému filmu, ešte viac ale prekvapí tradičná, veľmi pokojná animácia predvádzajúca opäť ten istý príbeh, Vraciame sa na začiatok alebo história sa opakuje, akurát Shadaloo vystriedal S.I.N, alebo možno aj nie... Na animák je to nehorázne ukecané a neakčné, strhujúce jedine v závere, a aj to mylienkovo a ideologicky... - tak teraz neviem, či je to výhoda alebo práve naopak...

Street Fighter Zero 2 (2005)

Na rozdiel od tej šialenej feťáckej jazdy STREET FIGHTER ZERO veľmi konzistentný tradičný príbeh, vracajúci sa do minulosti, kde Ryu trénuje a čelí démonovi, a s prekvapivo starobylo a nedokonale pôsobiacou animáciou.

Street Fighter Zero: The Animation (1999)

Pekne psychedelická blbina....strašne chaotický animák... chvíľu totálne rozjuchaný, hneď nato zase strašne temný, bez zvládnutých prechodov, chvíľu halucinogénny, hneď detinský... ale s FANTASTICKOU animáciou! Naozaj najlepšie na pozeranie na drogách.

Street Fighter 2: V (1995) (seriál)

V porovnaní s tuctovým americkým animovaným STREET FIGHTEROM pre deti z toho istého obdobia hotový epos, ktorý baví človeka aj keď má viac ako 13 rokov. Rozdiel je neskutočný, a to nielen v kresbe. Zo začiatku to síce vyzerá, že iba bitky sú japonsky tvrdé a inak je prístup vyslovene americký, všetko je veľká zábava, ale postupom času to prekvapivo pritvrdzuje... - a stále baví. Príbeh ide na to pekne od začiatku... Ryu a Ken ako mladí fagani nadaní na bojové umenia dostanú peknú nakladačku od Guilla a vydajú sa cestovať po svete za ďalším tréningom...

Street Fighter: The Animated Series (1995) (seriál)

Americky detské, detsky americké... - čo viac k tomu dodať... Dnes to človek vníma inak ako v desiatich. V porovnaní s japonským kresleným seriálom STREET FIGHTER II V tuctová slabota.

Street Fighter II (1994)

Kurnik šopa, to ale bolo tvrdé! Capcom na to šiel zaujímavo, hraný film ako paródia a kreslený ako brutálny trýskajúci testosterón. A ja že rozprávka... Nutno však dodať, že pozerať na animované súboje neposkytuje zďaleka taký pôžitok a ohromenie ako sledovať tie hrané - lebo čo je na tomto žánri najpríťažlivejšie a fascinujúce, sú práve tie možnosti ľudského tela. A nakresliť sa dá čokoľvek.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Béčkový skvost. Niečo ako CHARLIEHO ANJELI, ale viac. Viac všetko. Neviem síce, čo všetko tie dievčatá naozaj ovládajú, ale napodobňujú to skvele... hoci aj vo chvíľach, že im to zrovna nejde, človek si to pod nátlakom ženských vnád a výbušného, megaefektného a preštylizovaného vedenia majstra Yuena nestihne všimnúť a zostane mu len taký ten blažený dementný úsmev spokojného chlapa. Náramná zábava, zábavnejšia o to, že sa ani byľku neberie vážne.

Street Fighter: Assassin's Fist (2014) (seriál)

Charakter tohoto nezložitého, no krásne prepracovaného diela vytvára úžasnú atmosféru iného, uzavretého sveta z dávnych dôb a vzdialených miest, kedy platili iné hodnoty, čas mal iné rozmery a život človeka sa riadil pevnými a nemennými zákonitosťami, kedy bolo na svete iba málo ľudí a tí tak boli blízki bohom a démonom. Obklopení divou prírodou uvedomovali si svoju odlišnosť od nej, že sú nielen telom, ale aj duchom, a že oboje je potreba trénovať, aby sa uhájila výnimočnosť ich prepojenia. Stáročiami zbierania vedomostí z toho vzišla uvedomelá tradícia istého životného štýlu a systém pravidiel, ktoré vedú k cieľu, (ktorým je cesta samotná), ale nijako sa nedajú obísť ani oklamať. Každodenný tréning a prostota, to pomalé, ale isté napredovanie k múdrosti a majstrovstvu, prenesené do základnej stavby deja, čo všetkých násilníckych slintalov tak znechutili, mňa absolútne vtiahlo a uchvátilo. Pretože o tom je bojové umenie, ovládanie tela i ducha, či skôr tela skrze ducha, v najčistšom poňatí viac filozofia než telesné cvičenie. A vďaka týmto zložkám, z ktorých bol ten jednoduchý príbeh vystavaný, z neho prúdil silný pocit blízky fatalizmu starých eposov. Pretože tak sa koleso osudu neprestajne otáča - a príbehy vznikajú... a opakujú sa... A že je to podľa nejakej hry, na ktorej sa niekto hodiny a dni a týždne honcoval, a preto by to malo byť "nejaké"... - tak na to ja zvysoka seriem.

Street Fighter: Legacy (2010)

Na rozdiel od STREET FIGHTER: BEGINNING´S END už nielen bitka, ale aj poriadne filmové efekty! Čo to dnes znamená byť amatérom ? - že mi za to nikto nedal dopredu peniaze ?