Street Fighter: Assassin's Fist

Séria spájajúca viacero dejových línií spracúva kľúčové udalosti v živote Ryu a Kena, žijúcich tradičným životom bojovníkov v odľahlých končinách Japonska. Chlapci však nevedia, že sú v skutočnosti poslednými, ktorí ovládajú staroveký bojový štýl známy ako „Vrahova päsť" (Ansatsuken). V jednotlivých epizódach sa postupne dozvedajú podrobnosti o záhadnej minulosti ich majstra Gokena a tragickom, temnom dedičstve bojového štýlu, ktorý praktizujú. Dokážu využiť svoje výnimočné schopnosti a zmeniť vlastný osud, alebo sa história zopakuje? (Incantator)

Hapretor

Biografie Kena a Ryu. Souboje dobré. Atmosféra dobrá. Levné, o ničem, přesto koukatelné. Zajímavé povídání o bojovém stylu, který vlastně přesahuje do fantasy, a pak je z toho už i takový mortal kombat. Jen postav je zoufale málo. Chtělo to souboj hodně různorodých postav a stylů, kouzel, speciálních úderů, atd. Tohle bylo komorní drama dvou uchazečů umění Hado. Hezky vymyšlené i podané. Ale já očekával akční, tupý nářez ála Mortal Kombat. ()

SeanLSD

Charakter tohoto nezložitého, no krásne prepracovaného diela vytvára úžasnú atmosféru iného, uzavretého sveta z dávnych dôb a vzdialených miest, kedy platili iné hodnoty, čas mal iné rozmery a život človeka sa riadil pevnými a nemennými zákonitosťami, kedy bolo na svete iba málo ľudí a tí tak boli blízki bohom a démonom. Obklopení divou prírodou uvedomovali si svoju odlišnosť od nej, že sú nielen telom, ale aj duchom, a že oboje je potreba trénovať, aby sa uhájila výnimočnosť ich prepojenia. Stáročiami zbierania vedomostí z toho vzišla uvedomelá tradícia istého životného štýlu a systém pravidiel, ktoré vedú k cieľu, (ktorým je cesta samotná), ale nijako sa nedajú obísť ani oklamať. Každodenný tréning a prostota, to pomalé, ale isté napredovanie k múdrosti a majstrovstvu, prenesené do základnej stavby deja, čo všetkých násilníckych slintalov tak znechutili, mňa absolútne vtiahlo a uchvátilo. Pretože o tom je bojové umenie, ovládanie tela i ducha, či skôr tela skrze ducha, v najčistšom poňatí viac filozofia než telesné cvičenie. A vďaka týmto zložkám, z ktorých bol ten jednoduchý príbeh vystavaný, z neho prúdil silný pocit blízky fatalizmu starých eposov. Pretože tak sa koleso osudu neprestajne otáča - a príbehy vznikajú... a opakujú sa... A že je to podľa nejakej hry, na ktorej sa niekto hodiny a dni a týždne honcoval, a preto by to malo byť "nejaké"... - tak na to ja zvysoka seriem. ()

Vykuk

Tak jednu hvězdu jen z nostalgie a že to není přímo trapárna (teda smál jsem se, když jim mistr poprvé předvedl shoryuken a vyletěl do vzduchu, jak opičí král v jednom hooodně starém seriálu pro děti:)). Jen je to děsně nudné, na začátku jeden soubojek, pak se dlouho nic neděje, pak se zase nic neděje a ke konci jsem to ani nevydržel. Bída. ()

maddy

Street Fighter som kedysi hrával, ale za fanúšika série sa rozhodne nepovažujem. Ono sa v tých časoch u nás aj tak hrávalo všetko čo bolo dostupné. U tohto internetového seriálu nakoniec zostrihaného aj do celovečerného filmu som bol skôr zvedavý na to ako sa podarí oživiť značku po dvoch mizerných filmoch z 90. rokoch. A dopadlo to rovnako biedne ako pokus o Tekken filmy. Assassin's Fist je síce fanúšikovský projekt, a tak mu nemám problém odpustiť aj trocha skromnejšie prevedenie a tých pár lacných trikov, keby to aspoň bavilo. Bohužiaľ, nezaujímavé, neskutočné nudné to je od prvej minúty a nič sa nezmení ani počas celej vyše dva a polhodinovej stopáže, ktorá je pre takýto film priam vražedná. Na takúto objemnejšiu stopáž tu je zúfalo málo postáv - vystupujú tu dohromady dve (Ryu a Ken) ktorí celý čas prednášajú patetické, osudové dialógy a aj tých súbojou je málo – jeden na začiatku, potom dobrú hodinu nič. Ich choreografia je len priemerná a veľa nepridávajú ani pomerne slabí herci, ktoré okrem vypracovaných svalov prakticky nič nepredvedú. Nemá to gradáciu deja, žiadnu atmosféru, kúsok napätia, nič. Priznám sa, že v závere som to už nevydržal a dopomohol si rýchloposunom, inak by tých 146 minút bolo skutočným utrpením. CELKOVO: 0,5* (1/10) ()

mr.twizta

Klidně vyspoileruju, že kromě Ryu a Kena se divák dalších postav z legendární dvojky nedočká. Jako příslib něčeho většího Assassin's Fist funguje, ačkoliv neustálé flashbackování jej bohužel sráží na úroveň Tancharoenova Mortal Kombatu - funkční v detailech, kostrbatý jako celek. Chci ale vidět více? Neasi! ()

• Choreografiu bojových scén majú okrem iných na svedomí Joey Ansah a Christian Howard, ktorí dlhý čas študovali herné pohyby, aby ich následne previedli do skutočnosti. (Sufferer)