Velmi nebezpečné známosti (1999)

Z počátku na mě tohle "drama" působilo jako laciná romantická teen komedie, kterých se natočily tuny. Postupem času však začalo přibývati různých spletitostí a dalších zápletek, že se můj pohled na film změnil. Pro mě nečekaný závěr nakonec Cruel Intentions ještě vyšperkoval a absolutně jej odlišil od toho typu filmů, do kterých jsem jej ze začátku řadil. 70%

Ospalá díra (1999)

Jednou za 5 měsíců se vyhecuju a zkouknu nějaký Burtonův film. Burtonovu tvorbu opravdu nemám rád. Proč tedy občas zhlédnu nějaký jeho další kousek? Člověk je tvor zvídavý a mně to prostě nedá. Jednou za oněch přibližných 5 měsíců si říkám něco v tomto smyslu: "No přece na něm něco musí být, když je tak oblíbený. Když je tolik jeho filmů v TOPu. Risknu to. Pustím si to.". Nakonec to vždy dopadne stejně a mně opět dojde, proč se mi jeho tvorba nelíbí. Využívání připitomělých kostýmů, komorní atmosféry a z velké části obsazování Deppa (především jeho non-stop hloupému výrazu a stupidnímu šklebu) do hlavních rolí, jsou jedny z hlavních věcí, že kterých se mi vždy protáčí panenky. Sleepy Hollow naplňuje tento scénář do puntíku přesně. Nicméně stal se zázrak a Sleepy Hollow se mi překvapivě i docela líbilo. Občas mi sice z kostýmu bylo do breku a pokaždé, když Depp nahodil svůj výraz ála "divím se všemu, vším pohrdám a mám IQ 80", jsem měl chuť roztřískat monitor. Ale když jsem se přes tyto chyby přenesl a snažil se je igonorovat, tak bylo Sleepy Hollow opravdu záživným filmem. Nenudil jsem se ani minutu, mělo to spád a těch blbostí nebylo tolik, kolik jsme u Burtona zvyklí, a opravdu mne zajímalo, jak nakonec film skončí. Spolu s ďábelským holičem asi nejlepší Burtonův počin, co jsem zatím viděl. 70%

Obchodník se smrtí (2005)

Skvělý film podle skutečné události, který mapuje zkorumpovanost a korporativismus i v těch nejvyšších světových státních a politických sférách. Ač Cage nijak zvlášť nemusím, v Lord of War hrál úžasně. Prakticky 100% stopáže filmu byl na scéně a po celou dobu exceloval. 85%

Vejška (2014)

Konzervativnější a takové trochu uťáplejší pokračování pro mě již kultovního Gymplu. Porovnání s prvním filmem se neubráním. Oproti Vejšce na mě působil Gympl více dekadentněji, také měl více propracovaný příběh, což bude dost možná dáno délkou stopáže. Určitě bych se nezlobil, kdyby trval film o takovou půlhodinku déle a bylo by tak možno Vejšku trochu více zdramatizovat. Oproti Gymplu mě (ne)zaujaly výkony některých, spíše až většiny, herců. Konkrétně dialogy mezi nimi, především v prvních scénách filmu. Vorel s Josefíkovou působili jako ochotníci, kteří stojí snad poprvé před pořádnou kamerou. Postupem času se ale nejenom jejich vyjadřování zlepšilo. Mádl společně s Krausem, stejně jako v Gymplu, byli o parník před všemi ostatními. Mádlovi role frajírka sedla a všechno jsem mu věřil. Krause jsme si mohli užít mnohem více, než v předešlém dílu, s čímž jsem byl velmi spokojený. Naopak mi vadilo až nadměrné využívání postavy zhulence Zrzouna (Filip Vorel), kterého se podle mého názoru, na základě velkého úspěchu v Gymplu, snažil režisér Vorel nacpat snad všude. Menší výhrady mám i vůči soundtracku. Jako fanoušek českého rapu jsem očekával více, než pouze 2-3 tracky od Vladimira 518 a DJ Trafika, které se budou opakovat skrze celý film, včetně závěrečných titulků. To bylo trochu zklamání......Vejška jinak vcelku věrně reflektuje český život, a to nejenom ten studentský. Musím říct, že i když u mě pravděpodobně vede Gympl, "Gympl 2" je pořád poměrně kvalitní film a při porovnání s ostatními českými snímky za posledních pár let se určitě řadí mezi ty kvalitnější kousky. 75%

Frajeři ve Vegas (2013)

Nemastná neslaná komedie, která funguje vlastně jenom díky třem velkým hvězdám. Last Vegas nezaujme tunami vtipných gagů, ani nikterak úžasným příběhem...Nejvíce pravděpodobně zaujmou slečny, které v Last Vegas vystupují. 60%

Machete (2010)

Danny Trejo v roli chirurga z amputačního oddělení a alfa-samce, po kterém touží každá lidská bytost s chromozomy XX, v brutální řezničině, ve které je snad každá věc ostrá, včetně například klíče nebo jakési malé sochy čehosi. Ve filmu, kde člověk dokáže slanit budovu na 18 metrů dlouhém tlustém střevě. Ve filmu, kde je zpovědní tajemství nahráváno na DVD a zaznamenáváno do profilových složek. Ve filmu, který má tak neskutečně špatný příběh a především závěr, že by se za něj nestydělo snad ani Studio Asylum. Ale abych jenom nekáral...Když vypnete mozek a skutečně odmítneme u Machety přemýšlet, tak se budete opravdu téměř až do konce filmu dobře bavit. 40%

Blade Runner (1982)

Upřímně velké zklamání. Celý film jsem tak nějak čekal, kdy se začnu bavit, ale nakonec jsem se nudil až do úplného konce. Žádná hlubší myšlenka, Ford taky nijak zvlášť neoslnil. Jedna hvězda za decentní zpracování vizuální stránky, druhá za Hauera. 50%

Ztraceno v překladu (2003)

Realistický, možná až impresionistický snímek pojednávající o osamělém životě vyhořelého herce Billa Murrayho a šedé myšce Scarlett Johansson. Nevím, jestli je to tím, že režisérem filmu je vlastně režisérka, ale 98 minut filmu, ve kterém chybí prakticky jakýkoliv climax, mě tedy nijak zvlášť nezaujalo. Murray sice sedl filmu jako ulitý, stejně tak 20 letá Johansson. Ale kromě dokonalého castingu a skvěle zahraných rolí jsem se tedy nijak zvlášť nebavil. Tenhle styl šel opravdu mimo mě. 55%

Život Briana (1979)

Tohle se vážně někomu líbí? Trapný a absolutně ubohý britský humor přímo odkapává z téhle parodie na film. Není to sice až taková slátanina jako "Smysl života", ale to se snad ani nedá považovat za kompliment. Mám rád satiru, zbožňuji náboženskou tematiku, a přesto snad jediný důvod, proč jsem Život Briana dokoukal, byla jeho krátká stopáž. Až na pár povedených satirických gagů nestál film snad ani za zhlédnutí. Monty Python už ne, ne a nikdy NE! ...10%

Život je krásný (1997)

Opět jsem se utvrdil v tom, že nemám číst dopředu nastínění děje od distributora. Kdybych znal hlavní zápletku dopředu, přišel bych opravdu o hodně. Zpočátku se mi zdál hlavní hrdina Guido trochu otravný, ale postupem času jsem mu začínal přicházet na chuť a došlo mi, o co mu vlastně celou tu dobu jde. Život je krásný je film zpracovaný úplně jinak, než jiné filmy z prostředí 2. světové války. Otec a jeho úžasná starost o syna, jeho obrovská kreativita a práce s humorem je zkrátka dokonalá. Opravdu krásný film, který mi dokázal zvednout náladu po zbytek dne. "Je to prostý příběh...ale nevypráví se snadno. Jako v pověstech, je tam smutek...ale i zázraky a štěstí." 95%