Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

"Dodnes nevím o čem ty dvě italky zpívali a ani to nechci vědět. Některý věci mají zůstat utajený. Asi zpívali o kráse, která se nedá slovy popsat, ze který bolí srdce. Jakoby do tý naší klece vletěl krásnej ptáček a zbořil všechny zdi. Ty hlasy se nesli dál, než by se komukoli mohlo zdát. Na kratičkej okamžik se každej v Shawshanku cítil svobodnej. A to ředitele sralo víc než cokoliv jinýho."

Motýlek (1973)

Knihu som čítala viac krát, takže film ma dosť sklamal. Začiatok je ešte vydarený, ale koniec v porovnaní s knihou mi nesedí. Motýl bol predsa po záverečnom a konečne vydarenom úteku zrelý chlap plný síl. Vo filme ale pôsobí ako pomätený šedivý dôchodca, ktorý má nulovú šancu doplaviť sa z ostrovov na breh. Kto chce porozumieť celému osudu hlavného hrdinu, vrelo odporúčam knihu.

Sedm statečných (1960)

Pre mňa asi jediný western, ktorý môžem. ... to je blbec, vláčet se v takovým vedru... jo, my sme chytřejší...

Partička (2011) (pořad) odpad!

Iba veľmi slabý odvar slovenskej verzie. Trápny Suchánek nie je schopný držať sa témy, rehoce sa sám sebe, ostatným to iba kazí, pre mňa hodne rušivý element. Keby česi vynechali prestarnuté duo Míša+Geňa, možno by sa to dalo zachrániť.

Partička (2009) (pořad)

Je to tu, dočkali sme sa!!! Slováci konečne porazili čechov v úspešnosti zábavnej relácie. Slovenská partička sa s tou českou nedá vôbec porovnať. Geňa+Míša na tento druh humoru nemajú.

Saw: Hra o přežití (2004)

"Většina lidí si života neváží. Vy už ano. Od této chvíle."

Hříšný tanec (1987)

Ja skrátka nechápem, čo je na tomto také úžasné. Podobných filmov vychrlí Hollywood dvadsať do roka a nikto o nich ani nepípne. Asi tu platí známy recept: nájdi romantické kulisy, vezmi nabúchaného krásavca, daj k nemu naivnú babenku, obhoď to slabým dejom a nezabudni presladenú hudbu. Komerčný úspech zaručený.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

... a vůbec, co dělám tady vzadu? Ty si ten kto by tady měl zkoumat šedou kůru. Čendžneme se, já budu mejt podělaný okna a ty skládej negrovi lebku!“

Profesionál (1981)

"Rosene, napsal jsem ti že budu pořád za tebou."

Mlčení jehňátek (1991)

Úprimne tento film sa mi páči hlavne kvôli p. Hopkinsovi. Milujem ten jeho šialelný pohľad. Pán Herec tu fakt zažiaril.