Zdrojový kód (2011)

Napětí, svižná akce, sympaťák Jake Gyllenhaal a krásná Michelle Monaghan. A trocha naivity a hořkosladký happyend. Přesně podle mého gusta!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Zábavný a originální seriál, často s naprosto geniálními a nezapomenutelnými hláškami. V pozdějších sériích kvalita celkově dost (DOST!) klesla, ale stejně zůstane jedním z mých nejoblíbenějších seriálů - první tři série totiž nemají chybu.

Black Books (2000) (seriál)

Ze začátku jsem byla k tomuhle seriálu skeptická, ale po tom, co jsem se při něm tolikrát rozbrečela smíchy, lituji toho, že mě tak dlouho míjel. Většina vtípků je tak absurdích, tak donebevolajících, ale tak povedených a geniálních!

Melancholie (2011)

Ta atmosféra!!! ... a Tristan a Izolda Richarda Wagnera... Poslední scéna mě spolu s tlakovou vlnou doslova vmáčkla do sedačky v kině a svět se v tu chvíli pro mě zastavil. I když mám z tohohle filmu dost smíšené pocity, patří mezi jedny z mých nejsilnějších kino zážitků...

Terminátor (1984)

Schwarzenegger se (skoro) bezedným zásobníkem je dokonalý drsňák! Skvělý a podle mě nestárnoucí sci-fi akční thriller.

Lov na Gluma (2009)

Super, super, SUPER! Jako amatérské "dílko" od fanoušků pro fanoušky naprosto skvělé. Jen představitel Aragorna vypadá dost "uťáple", změkčile a roztomile, což je škoda, protože to přece měl být pořádný drsňák :) Ano, a Arwen má vážně moc velký nos. Ostatní bylo výborné. A především skřeti byli úplně dokonalí! Jako zarytý fanda musím dát maximální hodnocení... Moc pěkný a důstojný návrat do Středozemě!

Reach (2009)

Mám slabost pro animáky, a tenhle byl tak krásně dojemný a roztomilý...

Kostičky (1994) (pořad)

Chápu dobrý záměr (vzdělávání malých dětí zábavnou formou), ale když já klauny nikdy neměla ráda... a tehle v podání René Krupanského je obzvlášť otravný a spíš děsivý, než milý a sympatický. Tenhle seriál jsem přímo nesnášela!

Větrná smršť (2003) (TV film)

Nepřipadalo mi to zas tak špatné - ale jen do doby, kdy se objevilo něco, co asi měl být děsivý, temný, rychle rotující vzdušný vír a bouřkové mraky. Dost nepovedené, trapné, laciné efekty.

Kněžna Libuše (2008)

1* za ten americký trailer, který vypadal docela slušně (a donutil mě si The Pagan Gueen pustit), a za to, že i když ten film byl o dost (opravdu o dost) horší, tak jsem se aspoň pořádně zasmála.