Moulin Rouge (2001)

Muzikály moc v oblibě nemám; tedy až na pár výjimek - a tohle je jedna z nich. Tehle má opravdu něco do sebe. Krásná Nicole Kidman v hlavní roli ( v tomhle filmu jí to obzvlášť sluší), nádherné kostýmy a především skvělá hudba - už jen samotné "El Tango De Roxanne" si zaslouží tolik hvězd. Kýčovitost kabaretu, bohémský život, neopakovatelná atmosféra, emotivní ukončení. Téma zakázané lásky tentokrát v trochu troufalejším, drzejším a barevnějším provedení.

Stmívání (2008)

Naivní pohádka plná sexy upírů a sexy vlkodlaků a jedné nesmělé dívky (nejen) pro nenáročné a romanticky založené náctileté slečny, víc jsem od toho nečekala a ničeho víc jsem se také nedočkala. Přesto se filmu musím zastat – je totiž mnohem méně nudnější než kniha. Téma zakázané lásky je dobrý tah na branku a dobrá potence stát se světovým trhákem, ovšem výkon herců je strašně nepřirozený a nucený. Až na Ashley Greene, která je v roli Alice opravdu sympatická.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Skvělé herecké obsazení a situační humor, který nestárne ani po tolika letech, prostě příjemná a zábavná záležitost. Každá sebevíc všednější životní situace, to jedna „perla“za druhou. Nemůžu se nesmát především umění hlavních ženských postav přemluvit (nejen) mužskou k tomu, aby něco udělali – a to tím způsobem že si pak myslí, že na to přišli oni sami. Prostě taková normální rodinka.

Šepoty a výkřiky (1972)

Velmi depresivní psychologický snímek o samotě, odcizenosti, prázdnotě, smrti. Červená barva kontrastující s pochmurnou šedou atmosférou, motiv hodin znázorňující nemilosrdně odbíjející čas. Bergman dokáže uvést na plátno i zdánlivě nepopsatelné, zde ohromnou propast mezi lidmi, kterou neprolomí ani smrt.

Neviditelný (1965) (TV film)

Skvělé Havlíčkovo psychologické drama, skvělé filmové zpracování. Dobrý výběr herců, předevčím Rudolfa Hrušínského ve vedlejší roli Cyrila, který sice nepromluví ve filmu ani slovo, ale o to víc se ukáže jeho geniální herecký um. Nezapomenutelně hutná atmosféra.

Román pro ženy (2004)

Silné tři hvězdičky. Ač často upřednostňuji knižní verzi před tou filmovou, povedený Renčův film je výjimkou. Paradoxně mě bavil více než Vieweghova kniha. Možná protože film má větší spád, komika (především ta situační) je výraznější a v neposlední řadě hercem Markem Vašutem, kterému tato role výborně padne. Žádný trhák, ale přesto příjemný film.