Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Komentář obsahuje SPOILERY. Hobit: Šmakova dračí poušť. Druhý díl, který je oproti prvnímu vyprávěn, svižněji a s větší porcí akce. Ale bohužel, už se tolik nedrží knižní předlohy. Jackson si druhou část natočil víceméně podle sebe, bez předlohy, po svém. A to je problém. Jistě, natočit prostřední díl trilogie, tedy příběh bez začátku i bez konce, je ten nejhorší úkol. Nicméně Peter Jackson si za to může sám, když se rozhodl jedno pohádkové dobrodružství rozčlenit do trilogie. A protože by mu původní knižní motivy brzy došly, vymýšlí si vlastní. Film Končící: Šmakem letícím na Jezerní město. Bilbem říkajícím: Co jsme to udělali. Gandalf zajatý Sauronem . Počkat, počkat, co SAURONEM? Proč, proč, proč. Proč tam byl Sauron. Nevím jestli tam vážně nějaký nekromant byl,( v době kdy se odehrává Hobit) Silmarilion jsem nečetl ale pokud tam nějaký černokněžník byl tak to určitě nebyl Sauron. Ale, i přes Saurona nechávám 5 * * * * *.(Možná později změním.) Tak jsem byl upozorněn, že v hobitovy je zmínka o nekromanotvi a v pánu prstenů je řečeno, že je to Sauron. A Jacksonovi stačili dvě věty ve dvou knihách a udělal z toho druhou zápletku filmu. No hold nějak těch 8 hodin filmu naplnit musel abychom v létě mohl do kina zajít do třetice všeho dobrého :). Možná si čtenáči mého hodnocení budou říkat, že podle komentáře bych měl film ohodnotit tak na 2-3 hvězdy. Tak proč 5? Asi, protože to co jsem zde napsal bylo to jediné co bych filmu vytkl. Jackson se měl více držet předlohy jako u prvního dílu. Ale na druhou stranu všechny scény a to i ty které byly zbytečně dlouhé, byly výtečné. Jediné co mě upravdu hodně zklamalo byl ten Sauron za kterého nějaké to procento ztrhnu ale i přesto 5 * * * * * . Celkově 90%. Porvé zhlédnuto 15.12.2013 Ve 2D s titulky. Co bych chtěl ještě podotknout je ten překlad názvu. Hrůza: Proč “Desolation of Smaug” máme retardovaně přeloženou na “Šmakova DRAČÍ POUŠŤ”?…Proč ne třeba Šmakova Spoušť nebo slovenský překlad ŠMAKOVA PUSTINA. A ještě ke všemu proč ta dračí? To my příjde jako úplná hovadina. Ano je to drak, děkujeme za upozornění. Ještě, že Pán prstenů nebyl překládaný podobně. Jinak bychom šli do kina na “Pána prstenů a společenstvo hobitů, trpaslíka, dvou lidí, elfa a čaroděje.”

Thor: Temný svět (2013)

4* Tadá.... Kvalitních 111 minut zábavy a napětí co víc dodat. Možná jen nejlepší části filmu: Locky jako Kapitán Amerika a Thor věšící svoje kladivo na věšák. 80%

Wolverine (2013)

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY K FILMU: Byl jsem na Wolverinovi v kině a od půlky filmu jsem si říkal: CHCI SVÉ PENÍZE ZPĚT. Neodešel jsem jenom z toho důvodu že mám svoje peníze rád a přece je nevyhodím za něco polovičního. Akce tam bylo málo, alespoň na můj vkus. Zápletka nezajímavá, ale zase musím uznat ,že konec filmu jsem opravdu nečekal. Film má svých pár nelogičností: Číňanka s malou hlavou, překecá wolverina, aby jel přes půlku světa jenom z toho důvodu, že mu zabili jeho nejlepšího medvědího kamaráda, a nemá nic lepšího na práci. Trvá mu 10 minut zabít normálního člověka bez schopností a ve stejném boji nepřesekne adamantiem samurajský meč, ale strop vlaku klidně rozříznout dokáže. To my připomíná, že ta bitka na střeše vlaku taky nebyla moc reálná. A spousta dalších... jedna věc mě ale naštvala nejvíce. Film o mutantech a jsou v CELÉM filmu MUTANTI DVA???? Vážně Marvel? Vážně?(vlastně čtyři pokud počítáte magneta a profesora na konci filmu, ale i to je málo) A poslední zvláštní věc ,která stojí za zmínku. Proč ,když je ve filmech někdo obdařen nesmrtelností tak se vždy, jeho vývin zastaví když je nejvíce sexy?(X men, Twilight, Pán času...)

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Fantastická čtyřka: Silver Surfer, nebyl až zase tak špatný film. Měl jenom jednu nevýhodu a to tu, že v něm byl Silver Surfer. Konec předpovídatelný od půlky filmu.

Pařba na třetí (2013)

Velmi úspěšné pokračování, velmi úspěšných filmů.(Pařba ve Vegas a Pařba v Bangkoku.) Bylo to trochu jako první dva díly akorát s trochu větší porcí akce. Ve filmu bylo na tento typ filmu dost akce možná, až moc. Podle traileru jsem si sice představoval něco jiného ale i přesto je tento film perfektní. Humor je sice podobný tomu z předchozích dílu, ale pro mě o to lépe. Mám totiž takový humor rád. Herecké výkony perfektní Hlavně ty Zacha Galifianakisna(Alan). To, že jsou herecké výkony perfeketní jsem naštěstí nepoznal jen já ale i publikum. Celý sál se smál téměř po celou dobu filmu, a já s ním. Tento film byl perfektní zakončení trilogie o dobrodružství Phila, Stua, Alana, a Douga. A i přes to že měl svoje nedostatky putuje do mých top 10. SPOILER: Po závěrečných titulcích, lze ještě zhlédnout dodatečnou scénu z Alanovy svatby nenechte si jí ujít. A doufám že i přes to jak ta scéna vypadala 4. díl nevznikne a pokud ano tak i přes to že je 3. díl v mích top 10 tak na čtvrtý díl rozhodně do kina nepůjdu.(Nechci si zkazit zážitek z tohoto báječného filmu. Zhlédnuto 1.6. v Cinema City v Olympii. (poprvé napsáno 1.6, Poslední úprava 1.6)