Priťaženije (2017)

A sakra. Efekty ako v USA, tuposť ako v USA. Keď moskovská mládež naozaj vyzerá takto, tak no zbohom, ale ja dávno hovorím, že život vo veľkých mestách nie je zdravý. K deju : pekná, ale rozmaznaná princeznička, ktorá sa všade oháňa otcovou vojenskou hodnosťou (aby sa dostala tam, kde nemá čo robiť), ale zároveň sa s fotrom stále len háda a vyčíta mu ja neviem čo (asi že ešte nemá celkom vytiahnutý mozog z hlavy ako dnešná mládež?) chce najprv odkrágľovať všetkých v prísne stráženej mimozemskej lodi (pretože, keď padala, tak to zabilo jej kamarátku), pomáha jej v tom jej priateľ (taký ten typ, s ktorým by ste dcéru nepustili von) a jeho partička kamarátov (s ktorými by ste nepustili von nikoho z vašej rodiny). Ale ako to už býva, do jedného z mimozemšťanov sa zamiluje a on do nej a láska napokon všetko zachráni. Brrrrrr.

Proti přírodě (2014)

Veľa krásnej nórskej prírody (až sa divíte, čo má ten chlap za problémy, keď tam majú takéto ľudoprázdne kraje kam môže chodiť; nie ako u nás, kde človeku každú chvíľu skríži cestu nejaký turista....) a chlap, ktorý je z rozličných dôvodov príliš často dole bez......Mizéria bohatého obyvateľa bohatej krajiny, ktorý nevie čo so životom....2 hviezdičky za prírodu, 1 za netradičné stvárnenie.....

Přežijí jen milenci (2013)

Film, o ktorom by niekto mohol povedať, že sa tam nič nedeje. Plynie pomaly, pokojne, ladí s hudbou, s myšlienkami (tie o ľudoch - zombíkoch sa mi zvlášť páčili)...takýto umelecký zážitok mám naozaj len málokedy.

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Seriál, kde je hlavná hrdinka tak nesympatická, že jej väčšinou nemôžem želať nič dobré. Samozrejme mám aj slabé chvíle, kedy ju poľutujem, ale tie netrvajú dlho, vždy ich ukončia jej vulgárne, naduté kecy, jej presvedčenie o tom, že ona a tie, čo sú ako ona mali právo dojebávať svet v rámci akýchsi ženských práv na "rovnosť" či ako to nazývajú tie dnešné "feministky". Nie že by som fandila boháčom, ktorý si chcú všetky plodné ženy dostať do svojich domov a vymýšľajú zvrátené obrady, ale spoločnosť, ktorá existovala pred prevratom bola tiež zvrátená, len v inom zmysle.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Na zasmiatie sa dobré a herci boli sympatickejší než v najznámejšom filmovom spracovaní. Zvlášť parádna bola scéna po žiadaní o ruku.

Rebeka (2020)

Kniha je skoro vždy lepšia ako film a či už si ju prečítate pred alebo po filme, tak..... skrátka po prečítaní knihy a druhom pozretí filmu znižujem hodnotenie. Má to nevyužitý potenciál.

Robert the Bruce (2019)

Nečakane zaujímavý psychologický film z histórie. Áno, trochu patetický a nie podľa skutočnej udalosti, ale malo to ducha doby (trochu líznutého súčasnou mentalitou), pekné scenérie a mala som z toho (napriek výhradám) dobrý pocit, čo sa mi pri filmoch zobrazujúcich nejakú historickú dobu aj so skutočnými postavami, často nestáva.

Robin Hood (2010) odpad!

Do prdele, tí Amíci doserú úplne všetko a ešte k tomu vedome...si to aspoň mohli situovať do nejakého fantasy sveta....

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Wow. Aké príjemné, nenásilná predohra ságy s mojím obľúbeným dánskym hercom. A ten koniec? Bolo to tak dobre spravené, že sa mi ani nechcelo plakať.